YUNANLI PAPAZ VE AYASOFYA

Genelde AK Parti’yi, özelde de Recep Tayyip Erdoğan’ı vuracağız derken birçok hedefe nişan alan bazı kişi ve kesimler, analarımızın ak sütü kadar temiz ve helâl malımız mülkümüz olan ve üzerimize tapusu da bulunan Ayasofya Camii Şerifi’ne bile bahane ediyorlar maalesef. Oysa Hıristiyan Yunanistan’ın Başkenti Atina yakınlarındaki Rafina’da bulunan Analipseos Kilisesinde düzenlenen ayinde konuşan Papanikolao bile, “Ayasofya’yı koruyan Türkler olmasaydı, Ayasofya çoktan düşerdi…” demiş!

Papaz Papanikolao konuşmasında özetle şunları söylemiş:

“Türlerin hüküm sürdüğü devirde insanlar dinlerini özgürce yaşayabildiler. Bu yüzden insanlar ‘Lâtin serpuşu yerine Türk-Osmanlı sarığı görmeyi tercih ederim’ demişlerdi(!). Bana kalsa ikisi de görülmesin ama ikisinden birini seçmek zorunda kalırsam Türk’leri tercih ederim… Çünkü Ayasofya müze iken birçok turist uygunsuz kıyafetle ve ayakkabılarıyla giriyordu. Ancak bundan sonra buraya ayakkabısız, uzun ve uygun elbiseyle ve başörtüsüyle girilecek. Bu saygı göstergesi değil mi? Belki de bunu bir lânet değil, bir düzeltme olarak algılamalıyız…”

AKLIN YOLUNUN BİR OLDUĞUNU BİLDİĞİN

VE ‘DOSTA DÜŞMANA HATIRLATTIĞIN İÇİN’

AĞZINA, GÖZÜNE GÖNLÜNE VE YÜREĞİNE

SAĞLIK YUNAN’LI AMA GERÇEKÇİ PAPAZ!!!

Bizde birçok siyasetçi, güyâ aydın ve sözde demokrat Ayasofya’yı aslına rücû ettiren kararı alan Danıştay’ı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı yerden yere vururken, Yunanlı ama gerçekçi bir Papaz çıkmış Ayasofya’nın Müzeden Camiye çevrilmesi kararını övmüş ve bunu gayrimüslim.. ve Helenist Yunanistan’ın tam ortasında yapmış! O nedenle ben bu Papaz’ı yürekten kutluyor ve ‘en kısa zamanda Hakk yol, en son ve en mükemmel din olan İslâmı seçer. Ve kendisi için düzenlenecek olan ihtida töreninde daha rahat ve daha iyi güzel şeyler söyler inşaAllah’ diye düşünüyor ve bunun için de dua ediyorum…

BİZ BU ‘MÂLÛM’ FİLİMLERİ ÇOK İZLEDİK

VE TAMTAM DANSLARINI ÇOK GÖRDÜK

Ayasofya’nın aslına döndürülmesi Milletimizin kahır ekseriyeti tarafından yerinde ve zamanında alınmış bir karar ve büyük kabul görürken; 28 Şubat artığı bazı basın yayın organları ve mâlum çevreler şimdi o görmeye alıştığımız filmleri yeniden sahneye koymaya, tamtam dansları yapmaya ve “Şeriat geliyor, irtica hortluyor, falan oluyor filan oluyor” demeye, dolayısıyla da ağızlarındaki baklayı çıkarmaya başladılar! Çünkü onların asıl maksatları özüm yemek değil bağcı dövmek!’ Oysa onların öcü gibi görüp göstermeye çalıştıkları şeriat dünyamıza ve ülkemize geleli gerisi varsa da 1441 yıl olmuş! Ayrıca, tek başına fazla bir anlam ifade etmeyen ‘şeriat’ kelimesinin arkasına bir kelime konulursa bir anlam ifade eder. Çünkü ‘şeriat’ demek şart demektir. Şart ta tek başına bir anlam ifade etmez!

Meselâ, Yahudi-Musevî ve Siyonist Şeriatı İsrail de 70 küsur yıldır yürürlükte! Ancak, bizim mâlûm çevreler dâhil kimse bundan bahsetmez ve şikâyetçi olmaz! Konu İslâm Dîni ve Müslüman Türk Milleti olduğunda bazı insanlar âdeta kırmızı görmüş boğaya ya da avcı görmüş tavşana dönerler!

EN KÖTÜ KARAR BİLE KARARSIZLIKTAN İYİDİR

(AYASOFYA BİZİMDİR VE BİZİM KALACAKTIR)

Velhâsıl-ı kelâm, hülâsâ-i netice; Ayasofya 86 yıldır ve çok az sayıda yerli ya da yabancı turiste ve gayrimüslime ‘Müze olarak’ hizmet veriyordu. Bundan sonra ‘Camii Şerif’ olarak Müslümanlara, dolayısıyla da Hıristiyanlara, Musevîlere ve semavî dinlere hizmet verecek ve bunu Cenab-ı Hakk’ın izni keremi, koruması ve Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav)’in de manevî nezaretinde yapacak inşaAllah..’ diyor, herkese ‘Ayasofya Camili, Mescid-i Aksâ’lı ve Mescid-i Nebevîli’ saygılar sunuyorum.

MÜŞRİKLER, İNKÂRLARINA BİZZAT KENDİLERİ TINIKLIK EDİP DURURKEN, ALLAH’IN (c.c) MESCİLERİNİ (VE CAMİLERİNİ) ONARIP ŞENLENDİREMEZLER. ONLAR, YAPIP ETTİKLERİ BOŞA GİDEN VE GİDECEK OLAN KİMSELERDİR… VE ONLAR EBEDÎ OLARAK ATEŞLE KALACAKLARDIR(!)

Tevbe Sûresi, 17. Âyet-i Kerîme

ONLAR, AĞIZLARIYLA ALLAH’IN (c,c) NÛRUNU SÖNDÜRMEK İSTİYORLAR. HALBÛKİ KÂFİRLER İSTEMESELER DE ALLAH NURUNU TAMAMLAYACAKTIR(!)

Sâff Sûresi, 8. Âyeti Kerîme

KİM ‘İÇERİSİNDE ALLAH’IN (c.c) ADI ZİKREDİLSİN..’ DİYE BİR MESCİD BİNA EDERSE, ALLAH DA O KİMSE İÇİN CENNETTE BİR EV İNŞA EDER(!)

Kaynak, Nesai, Mesâcid 1, (2, 31)

MESCİDDEKİ ÇAKILLAR (bile!), KENDİLERİNİ DIŞARI ÇIKARAN KİMSEDEN KENDİLERİNİ TEKRAR MESCİDE KOYMASI İÇİN ALLH’A (c.c) TALEPTE BULUNURLAR(!)

Hadis-i Şerif, kaynak Ebû Dâvud 15, (459)

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Taceddin Akbaş - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NNC Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NNC Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler NNC Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı NNC Haber değil haberi geçen ajanstır.Burdur Markaları

NNC Haber, Burdur ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (545) 870 1515
Reklam bilgi