BALIKLAR VE KARINCALAR

BALIKLAR MI KARINCALARI YER

YOKSA KARINCALAR BALIKLARI MI?

Dünyanın her yerinde, şöyle ya da böyle ama mutlaka bir iktidar vardır. Ancak, her iktidar da muktedir değildir! Meselâ bir zamanlar Cezayir’de yapılan bir seçimde İslâmî bir parti, geçerli oyların % 85’ini almasına rağmen, müesses nizamın sahipleri ya da söz sahipleri o partiyi iktidar yapmadılar. Yine bilindiği gibi Mısır’da vb. ülkelerde de durum aynı idi! Maalesef ki maalesef yeniye gelene kadar Türkiye’de de durum aynı idi..!

Şöyle ki; herkesin malumu olduğu üzere, önce İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan, okuduğu yasal ve güzel bir şiir nedeniyle başkanlığı elinden alınan, sonra da hapse atılan Recep Tayyip Erdoğan, hapisten çıktıktan sonra da, evvela Başbakan, daha sonra da Cumhurbaşkanı oldu! Yani Rize gibi küçük bir Anadolu şehrinden kalkıp Metropole-İstanbul’a gelen ve onca bâdireden sonra T. C Devleti’nin Başkanı-Cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan yaklaşık 20 yıldır iktidar da olmasına rağmen, muktedir olabildi mi, ona bir bakalım!

KÜRESEL… SİSTEMİN SENARİSTLERİ,

BAŞROL VE FİGÜRAN.. OYUNCULARI

KOLAY KOLAY İKTİDAR VERMEZLER

Yukarıda da belirttiğim gibi, küresel sistemin başrol ve figüran oyuncuları, yaklaşık 20 yıldır Türkiye’yi yöneten Tayyip Erdoğan’a; ülkemizin ekonomisine, basın yayın organlarına hakim olan emperyalistler, baronlar, masonlar ve siyonlar göz açtırmamak için var güçleriyle çalışıyorlar. Ve ekonomiyle birlikte basın yayın organlarına da hâkim olan çevreler, bürokrasi atamalarında da etkili oluyorlar, dolayısıyla siyasilere de, bürokratlara da akıl ve yön verip yol gösteriyor, hattâ racon kesiyorlar!

Kısacası ve açıkçası; bürokrasiye ve ekonomiye de, medya da ve siyasete de hâkim olan bahsime konu güç odakları ülke yönetiminde de kuvvetli bir şekilde söz, etki ve yetki sahibi durumundalar maalesef!

Ve onların tek amaçları var, o da her noktada ele geçirdikleri iktidar imkânlarına daha fazla sahip olmak, iktidarın nimetlerinden fazlasıyla yararlanmak ve borularını her devir ve her yerde öttürmek istiyorlar. Bunun için de önlerinde âdeta bir bariyer gibi duran yüce İslam’ı ve dimdik duran samimi Müslümanları tamamen devre dışı bırakmaya çalışıyorlar!

Yani hainlerin asıl maksatları ve nihai hedefleri başta ülkenin yerli ekonomisi, millî eğitimi ve iyi-güzel kültürü olmak üzere tüm millî, yerli-yerel dinamiklerin, maddî mânevi varlıkların köküne kibrit suyu dökmek! Fakat toplumumuzun çok az bir bölümü bu sinsi senaryonun ve gizli oyunun farkında! Ve bu durumun farkında olan mû’minler İslâm’dan uzaklaşıldığı takdirde istiklâlden de istikbalden de olacaklarının bilincindeler... Dolayısıyla da devletimizin ve milletimizin, din ve diyanetimizin korunması için ellerinden geleni yapıyorlar, var güçleriyle çalışıyorlar…

Velhâsıl-ı kelâm; millî ve dini hassasiyetlerinden kolay kolay taviz vermeyen ülke insanımız,.; İslâmla, dinle diyanetle ilgisini ve alâkasını kemsek isteyen şer güçlere bugüne kadar fırsat ve imkân vermedi, bundan sonrada vermeyecektir inşaAllah. Çünkü bizim insanımız; bizim en sağlam tutkalımızın ve güç kaynağımızın İslâm olduğunu bilir ve (muhafazanAllah) İslâm giderse ülkenin de, devletin de, dolayısıyla kendisinin de gideceğine inanır!

Hülâsa-i netice; küreselleşme süreci, bizi küreselleşmeyle birlikte yeni bir dünya düzenine, daha doğrusu kapitalist, materyalist ve siyonist bir düzene doğru götürmeye çalışıyor. Çünkü bu gözleri kör, dilleri lâl olasıca, elleri kolları kuruyasıca, ayakları kolları tutmayasıca küreselciler ile hayâlet avcıları, gölge boksörleri, yalancı pehlivanları ve yalancı masalcıları ve hikâyecileri; kısaca yeni dünya düzencileri amansız bir şekilde İslâm’la; kılıç kalkanla da Müslümanlarla savaşıyorlar! Amma ve lakin kendilerinin bir hesapları olduğu gibi, Allah’ın da (c.c) bir hesabının olduğunu ve O’nun hesabının bütün hesap ve kitapları bozduğunu, alt üste ettiğini ya bilmiyorlar ya da unutuyorlar! O nedenle ben, ‘biz üzerimize düşeni yapalım, gerisini Allah’a (c.c) havale edelim’ diyor ve kendi soruma kendim cevap vermek, daha sonra da bugünkü yazımı noktalamak istiyorum:

‘Sular yükselince balıklar karıncaları, sular çekilince de karıncalar balıkları yer!’ O nedenle biz suyumuzu da, soyumuzu da kurutmayalım ve güzel ülkemiz ve büyük devletimizle birlikte mükemmel ve ekmeleddin olan dînimize, diyanetimize sahip çıkalım..!’ diyor, herkese saygılar sunuyorum.

CEHENNEM OLSA ÜSTÜMÜZE GELEN

GÖĞSÜMÜZ DE SÖNDÜRÜRÜZ. BU YOL

HAKK YOLUDUR, DÖNME BİLMEYİZ, YÜRÜRÜZ.

YUMUŞAK BAŞLI İSEM, KİM DEDİ UYSAL MONUYUM

KESİLİR BELKİ AMA. ÇEKMEYE GELMEZ BOYNUM

ZANNETME Kİ, ECDADIN ASIRLARCA UYUDU!

NEREDEN BULANCAKTIN O ZAMAN ELDEKİ YURDU?

KİM DEMİŞ AVRUPA İNSANI MEDENÎ? MEDENİYET

DEDİĞİN, AÇMAKSA BEDENİN HER YERİNİ..!

DESENE HAYVANLAR SENDEN DAHA MEDENÎ..!

Mehmed Akif Ersoy

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Taceddin Akbaş - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak NNC Haber Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan NNC Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler NNC Haber editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı NNC Haber değil haberi geçen ajanstır.Burdur Markaları

NNC Haber, Burdur ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (545) 110 15 15
Reklam bilgi