Makü Lavanta Tepesi Oteli Açıldı

Makü Lavanta Tepesi Oteli Açıldı

Reklam Reklam Reklam Reklam

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz Burdur’daki haber ajansı temsilcileri ve yerel basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Geçtiğimiz günlerde kapılarını ilk kez Burdur Protokolüne açan “Lavanta Tepesi Hotel”de gerçekleşen kahvaltıya başta Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz olmak üzere, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Durmuş Acar, Prof. Dr. Mehmet Karaca, Prof. Dr. Hüseyin Dalgar, Rektör Danışmanları Prof. Dr. Ömer Tekşen, Doç. Dr. Ali Murat Alparslan, Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Kılınç, Genel Sekreter Ali Nihat Gündüzalp ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

MAKÜ tarafından yürütülen alternatif sporlar, sporcu eğitimi ve kamp merkezi projesinin bir parçası olarak hayata geçirilen “Lavanta Tepesi Hoteli”nin basın mensuplarına tanıtılması amacıyla düzenlenen kahvaltı buluşmasında Rektör Korkmaz, hem spor yatırımı projelerihem de MAKÜ’nün yürüttüğü diğer projeler hakkında bilgiler verdi.

5 yıldızlı otel konseptiyle tasarlanan ve 116 odadan oluşan hotelde kapalı ve yarı olimpik yüzme havuzu, Türk hamamı, sauna, masaj odaları, buhar odası, fitness salonu ile çok amaçlı seminer ve toplantı odaları bulunuyor. Hotelin çevresinde yapılan lavanta ekimlerine vurgu yapan Rektör Korkmaz, havuzlu bahçesi, gezilebilir terasları, restoran ve dinlenme alanları bulunan hotelin Burdur ve bölgesine sağlayacağı katkılara dikkat çekti.

“Bin akademisyen şehri değiştirir”

Rektör Korkmaz yaptığı konuşmada; “Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinin ortaya koyduğu vizyon ve çerçeve başından beri kentine yönelen üniversite bakışıdır. Ancak bir kurumun bir başka kuruma ya da çevreye yönelebilmesi için önce kendi çevresinin, kurumsal kapasitesinin, insan kaynağı kapasitesinin güçlü olması gerekiyor. Bu geçen dört yıl içerisinde üniversitemiz örgütsel olarak insan kaynağı olarak, akademik yapı olarak, açılan akademik, fakülte ve birim sayısı olarak yüzde 40’ın üzerinde reel bir büyüme gerçekleştirdi. Bu öğrenci sayısı olarak da ifade edilebilir. Bu yıl itibari ile öğrenci sayımız yaklaşık 35 binli rakamlara döndü. Doluluk oranımız da yüzde 95 oranında. Akademik sayımızda da bin hedefimiz vardı. Bin akademisyen bir şehri değiştirir demiştik. Bu sayıya da yaklaştık.” ifadelerini kullandı.

“Spor Köyü Projesini Planlıyoruz”

Lavanta Tepesi Hoteli’nin mekan ve konsept olarak 5 yıldızlı otellerin ötesinde olduğunu söyleyen Rektör Korkmaz; “Anadolu’da kurulan üniversitelerin kendi kurumsal kapasitelerini, içinde bulundukları sosyal sistemle bütünleştirmesi gerekir. Bizim üniversite şehir bütünleşmesi dediğimiz bir kavram var. Bu kavram çerçevesinde de üniversite olarak kampüste çalışmalarımız devam ediyor. Kampüste lavanta ve tıbbi aromatik bitkiler dikimi de başladı. Şuanki spor salonumuzun arkasındaki alana “Spor Köyü Projesi”ni kurmayı planladığımız bir projemiz var. Spor kompleksi projemizi 2015 yılında göreve geldiğimizde planlamıştık. Cumhurbaşkanımızın üniversitemizdeki ödül törenine katılımında Burdur Milletvekilimiz Bayram Özçelik ile birlikte Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a sunmuş olduğumuz proje sonrasında çalışmalara başladık. Spor Toto imkanlarıyla Spor Komplesi ve Kamp Merkezimizi yapmaya başladık ve şuan gördüğünüz aşamaya getirdik. 2015 yılında başlayan projemiz 2019 Kasım ayında bu noktaya geldi. Mekan ve konsept olarak 5 yıldızlı otellerin ötesinde bir hoteliz. Biz şehir hoteli değiliz. Bu proje bir konsepttir. Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen kongrede 120 kişiyi ağırladık. 2020 yılı içerisinde ulusal ve uluslararası yaklaşık 15 kongreye ev sahipliği yapacağız. Bizim kapasitemizin üzerindeki gelen misafirlerimizi şehirdeki diğer otellere yönlendireceğiz. Bu ayın sonunda yine bir kongremiz var. Yaklaşık 400 kişilik bir katılım olacak. Bizim alacağımız misafir sayısı bunun yarısı. Bunun diğer kalan misafirleri şehirdeki otellerde ağırlayacağız. Şehirle bütünleşmek bu demek. Bu konsept kente hizmet edecek. Hotelimizde 116 oda, kapalı ve yarı olimpik yüzme havuzu, Türk hamamı, sauna, masaj odaları, buhar odası, fitness salonu ile çok amaçlı seminer ve toplantı odaları mevcut.” diye konuştu.

Kahvaltılı düzenlenen basın toplantısı Lavanta Tepsi Hotelin gezilmesi ile sona erdi.

DCIM100MEDIADJI_0022.JPG

DCIM100MEDIADJI_0026.JPG

Reklam Reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  • YENİ
  • YORUM
BURDUR’DA EVİ SATARKEN ‘ÇOCUK PARKI OLACAK’ DEDİ BAKIN ÇOCUK PARKI YERİNE NE YAPIYOR

BURDUR’DA EVİ SATARKEN ‘ÇOCUK PARKI OLACAK’ DEDİ BAKIN ÇOCUK PARKI YERİNE NE YAPIYOR

13 Temmuz 2020, BURDUR’DA EVİ SATARKEN ‘ÇOCUK PARKI OLACAK’ DEDİ BAKIN ÇOCUK PARKI YERİNE NE YAPIYOR için yorumlar kapalı
BAŞKAN ÜNAL DUYURDU “PTT TERMİNAL ŞUBESİNDE SONA GELİNDİ”

BAŞKAN ÜNAL DUYURDU “PTT TERMİNAL ŞUBESİNDE SONA GELİNDİ”

13 Temmuz 2020, BAŞKAN ÜNAL DUYURDU “PTT TERMİNAL ŞUBESİNDE SONA GELİNDİ” için yorumlar kapalı
 Ramazan Canural Yazdı AYASOFYA VE SAKARYA TÜRKÜSÜ

 Ramazan Canural Yazdı AYASOFYA VE SAKARYA TÜRKÜSÜ

13 Temmuz 2020,  Ramazan Canural Yazdı AYASOFYA VE SAKARYA TÜRKÜSÜ için yorumlar kapalı
BAŞKAN İNAN BUCAK ESNAFINI BİR ARAYA GETİRDİ

BAŞKAN İNAN BUCAK ESNAFINI BİR ARAYA GETİRDİ

12 Temmuz 2020, BAŞKAN İNAN BUCAK ESNAFINI BİR ARAYA GETİRDİ için yorumlar kapalı
EMİRHAN ELİBOL BUCAK BELEDİYESİNİN DÜZENLEDİĞİ YARIŞMADA 2008LİLER ARASINDA BİRİNCİ OLDU

EMİRHAN ELİBOL BUCAK BELEDİYESİNİN DÜZENLEDİĞİ YARIŞMADA 2008LİLER ARASINDA BİRİNCİ OLDU

12 Temmuz 2020, EMİRHAN ELİBOL BUCAK BELEDİYESİNİN DÜZENLEDİĞİ YARIŞMADA 2008LİLER ARASINDA BİRİNCİ OLDU için yorumlar kapalı