• DOLAR
  5,9448
  %0,15
 • EURO
  6,5556
  %-0,17
 • ALTIN
  300,45
  %0,76
 • BIST
  7,7755
  %-0,22
MAKÜ’DE 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ YEMEĞİ

MAKÜ’DE 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ YEMEĞİ

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nde (MAKÜ) 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla akşam yemeği düzenlendi.

Lavanta Tepesi Otel’de gerçekleşen akşam yemeğine Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz ve eşi Şerife Korkmaz, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Durmuş Acar, Prof. Dr. Mehmet Karaca ve Prof. Dr. Hüseyin Dalgar, Bucak İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Tekşen, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Ali Murat Alparslan, Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Kılınç, Genel Sekreter Ali Nihat Gündüzalp, Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kürşat Tuncel ile il ve ilçedeki basın mensupları ile aileleri katıldı.

Rektör Korkmaz ve üniversite yönetimi tüm masaları tek tek dolaşarak hoş geldin dileklerinde bulundular. Müzik dinletisi ve sohbet eşliğinde gerçekleşen yemek sonrasında hatıra fotoğrafı da Rektör Korkmaz’ın objektifinden oldu.

Daha sonra basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayarak sözlerine başlayan Rektör Korkmaz, “Yine bir vesile ile bir aradayız. Biraz önceki fotoğraf tablosu çok güzeldi ben de bir fotoğraf çektim. O an aklıma Rahmetli Rauf Denktaş geldi. O da elinde makinasıyla gezen her ortamı fotoğraflayan birisiydi. Aynı zamanda bir basın mensubuydu kendisi. Vefatının 8. yılında da burada onu anmayı bir borç biliyorum. Bugün geldiğimiz tarihin bize gösterdiği bu noktada Denktaş’ı çok daha iyi anlıyoruz. Basın camiası ile sürekli beraberiz. Çalışmalarımızda bize her zaman ışık tutar, yol gösterirler. Eksikliklerimizi dost ortamında anlatırlar. Bu anlamda Burdur’da basının gerçekten niteliği, kalitesi ve kaleminin saygınlığı anlamında nadir şehirlerden birisiyiz. Şehrini ve şehrinin gelişimini önceleyen bir yaklaşıma, meslek değer ve etiğine sahip güçlü bir basın grubumuz var. Basın mensuplarıyla akademisyenler çalışma şartları bakımından birbirine çok benzemektedir. Basın mensuplarının da akademisyenlerin de gecesi gündüzü yoktur. Birbirimizi çalışma şartları bakımından çok iyi anlıyoruz. Yerel basın günümüzde çok zor şartlarda çalışmalarını sürdürüyor. Özellikle yerel basın ailesi olarak bunları defalarca dillendirdik. Üniversite olarak bizim yaptığımız her çalışma, her proje sonucu yerel basında fazlasıyla yer buldu. Bu yüzden her birinize tek tek teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Daha sonra konuşan Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kürşat Tuncel ise “10 Ocak’ta mesleki sorunlarımızı dile getirmekten ziyade bu akşam buradaki mekâna dikkat çekmek istiyorum. Burdur gelişmiyor, Burdur büyümüyor, Burdur hep aynı kaldı diyenlere buradaki yapı, buradaki atmosfer, burada yükselen yeni şehir bence en güzel cevap. Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi bizim gözbebeğimiz olan bir kurum ve bu kurumun yöneticileri ile böyle özel günlerde bir araya gelmekten ve MAKÜ Yönetiminin bizleri ve ailelerimizi bir araya getirmelerinden dolayı teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Günün anısına kesilen pastanın ardından Rektör Korkmaz, üniversite yönetimi ve basın mensupları müzik eşliğinde eğlenerek akşamı sonlandırdılar. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
 • BU AY ÇOK OKUNANLAR
 • YENİ
 • YORUM
BUCAK VEFAT MÜMİNE TOPALAK

BUCAK VEFAT MÜMİNE TOPALAK

25 Ocak 2020, BUCAK VEFAT MÜMİNE TOPALAK için yorumlar kapalı
HAVA AMBULANS ACİL İNİŞ YAPTI AMA

HAVA AMBULANS ACİL İNİŞ YAPTI AMA

25 Ocak 2020, HAVA AMBULANS ACİL İNİŞ YAPTI AMA için yorumlar kapalı
Cumhurbaşkanlığı Uyardı: Deprem Yardımı Yapacakların Dikkatine !

Cumhurbaşkanlığı Uyardı: Deprem Yardımı Yapacakların Dikkatine !

25 Ocak 2020, Cumhurbaşkanlığı Uyardı: Deprem Yardımı Yapacakların Dikkatine ! için yorumlar kapalı
BEKÇİLERİ YETKİSİZLEŞTİRMEYELİM ÇÖPÇÜLERİ ETKİSİZLEŞTİRMEYELİM

BEKÇİLERİ YETKİSİZLEŞTİRMEYELİM ÇÖPÇÜLERİ ETKİSİZLEŞTİRMEYELİM

25 Ocak 2020, BEKÇİLERİ YETKİSİZLEŞTİRMEYELİM ÇÖPÇÜLERİ ETKİSİZLEŞTİRMEYELİM için yorumlar kapalı
BURDUR VEFAT EMRE TAŞÇI

BURDUR VEFAT EMRE TAŞÇI

25 Ocak 2020, BURDUR VEFAT EMRE TAŞÇI için yorumlar kapalı