MESCİD-İ AKSÂ’YA SÂHİP ÇIKMAYAN  MÜSLÜMANLAR.., BU YIL UMREDEN  Ve HACDAN DA MAHRUM KALDILAR

MESCİD-İ AKSÂ’YA SÂHİP ÇIKMAYAN MÜSLÜMANLAR.., BU YIL UMREDEN Ve HACDAN DA MAHRUM KALDILAR

Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam

Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksâ yıllardır Siyonist ve terörist İsrail Devletinin işgali ya da kuşatması altında inim inim inlerken ve İsrail polisi 40 yaşın altındaki Müslümanları Mescide sokmazken.. sesini çıkarmayan, en azından buğuz etme hakkını bile kullanmayan Müslümanlar, bir çok ibâdet ve taatlerinden olduğu gibi, buyıl Kâbe’ye gitmekten, hac ve umre yapmaktan da mahrum kaldılar ya da kalacaklar! Yani Müslümanlar bırakın bir musîbetten bin nasihat ya da ders almayı, bin musibetten bile nasihat-ders almadılar! En sonunda da Kâbe-i muazzamasız, Mekke-i mükerremesiz ve Medîne-i münevveresiz, hacsız, umresiz, camisiz-cemaatsiz, cumasız, hattâ arifesiz ve bayramsız bile kaldılar maalesef!

Bu kutsal değerlerden mahrum olan bir Müslümanın Rabb’inin de, Peygamberinin de, yanında da fazla bir değeri olmayacağı gibi, gayrimüslimlerin yanında da herhangi bir etkisi ya da saygınlığı olamaz ve olmuyor da!

Ve bu vurdumduymazlık, nemelâzımcılık.. devam ederse eğer, Müslümanlar ileri de (muhafazanAllah) îmanlarını bile kaybedebilirler! Çünkü Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav), mealen “Kıyâmet yaklaştıkça, fitneler çoğalır… Gece başlarken karanlığın artması gibi olur. Sabah evinden mûmin olarak çıkan çok kimse, akşam evine kâfir olarak döner! Akşam mümin iken gece îmanı gider…” buyuruyor. Yani Efendimiz, îman gerçeğinin, inanç olgusunun bıçak sırtında olduğunu hatırlatıyor! Ve yine Efendimiz, “Bir kötülük gördüğünüz zaman onu elinizle, gücünüz yetmezse dilinizle, ona da gücünüz yetmezse kalben buğuz ediniz. Bu da îmanın en zayıf dalıdır…” buyuruyor.

Kısacası; Hz. Peygamber Müslümana bu dünya da önemli görevler düştüğü gibi, îman çizgisinin de kıldan ince, kılıçtan keskin olduğunu hatırlatıyor..!

Peki, diğer kıtalar ve bölgeler konusu ayrı, yıllardır Orta Doğu ve Filistin, Gazze, Şeria kan ağlarken, sahipsiz kutsal mâbet Mescid-i Aksâ, el Halil, Beyt-i Mukaddes, yanî Cenab-ı Hakk’ın gözdesi ve Müslümanların ilk kıblesi Yahudi çizmeleriyle kirletilirken, yakılır yıkılırken; katil İsrail askerleri Filistinli çocukları, kadın ve kızları ve savunmasız insanları döverken, söverken ve katlederken; bırakın Müslümanların tek harekesi dahî değiştirilmemiş olan Kur’an-ı Kerim’i; tahrif edilmiş Tevrat’ı, Zebur’u ve İncil’i, hattâ ağlama duvarını dahî kirletilirken seyreden, en azından buğuz etmeyen Müslümanlar, bütün bunların sonucu olarak bu yıl hac ve umre yapmaktan da mahrum kaldılar veya kalacaklar! Dolayısıyla da Müslüman beldelerini Müslümansız, öksüz ve masum bırakacaklar maalesef!

Ki, İsrail polisi daha geçtiğimiz gece idrak ettiğimiz, edebildiysek tabii, mübârek Kadir Gecesi’nde bile Mescid-i Aksa’yı.. Müslümansız bıraktı!

SAHİPSİZ BİR VATANIN BATMASI HAKTIR

SEN SAHİP ÇIKARSAN BU VATAN BATMAYACAKTIR

Merhum Mehmed Akif’in dediği gibi, sahip çıkılmayan bir vatanın batması hak olduğu-olacağı gibi, sahip çıkılmayan maddî mânevî değerlerin batması da hak olur!

Velhâsıl-ı kelâm; biz Müslümanlar son zamanlarda öyle vurdumduymaz olduk ve ‘bana değmeyen yılan bin yıl yaşasın’ mantığını düstur edinir olduk ki; komşumuz da çıkan bir yangının bize sıçrama ihtimalini bile düşünemez hâle geldik!

KORONAVİRÜS-CO ! VİD 19 BU YIL

BİZE ARİFEYİ DE GÖSTERMEYECEK

BAYRAMI DA YAPTIRMAYACAK(!)

Hülâsa-i netice; 2 aydan fazla bir süredir dünyanın karabasanı durumunda olan ve müslim gayrimüslim, büyük küçük, zengin fakir, güçlü güçsüz, etkili, yetkili ya da yetkisiz, ünlü ünsüz demeden düz bastı giden korona adlı virüs elle tutulamadığı gibi gözle de görülemiyor! Ancak, kendisine dokunanı yakıyor. Dolayısıyla da bizim birçok iyi ya da kötü aktivitemize veya etkinliğimize mani olduğu gibi; bu yıl bayram yapmamızı da, dolayısıyla sıla-i rahim yapmamızı da engelleyecek maalesef…

Gerisi neyse ne amma bizlerin umre ve hac yapmamıza da mâni olacak… O nedenle, ben Cenab-ı Hakk’tan, sabî çocukların, pîri fanilerin, mecnun veya meczupların, saçı sakalı ağarmış, beli büklüm büklüm olmuş ihtiyarların ve dil ağız bilmeyen hayvan ve haşerelerin yüzü suyu hürmetine olsun bizlere acımasını, kollayıp gözetmesini niyaz ediyor, herkese saygılar sunuyorum.

NUS İLE USLANMAYANI ETMELİ TEKDİR

TEKDİR İLE USLANMAYANIN HAKKI KÖTEKDİR

Atasözü

 

Reklam Reklam Reklam Reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  • YENİ
  • YORUM
BUCAK’TA 19 MAYIS KUTLAMALARINA RAP ŞARKI DAMGA VURDU

BUCAK’TA 19 MAYIS KUTLAMALARINA RAP ŞARKI DAMGA VURDU

20 Mayıs 2020, BUCAK’TA 19 MAYIS KUTLAMALARINA RAP ŞARKI DAMGA VURDU için yorumlar kapalı
BENZİN VE MOTORİNE ZAM GELİYOR!

BENZİN VE MOTORİNE ZAM GELİYOR!

20 Mayıs 2020, BENZİN VE MOTORİNE ZAM GELİYOR! için yorumlar kapalı
BAKAN KOCA CANLI YAYINDA MÜJDEYİ VERDİ

BAKAN KOCA CANLI YAYINDA MÜJDEYİ VERDİ

20 Mayıs 2020, BAKAN KOCA CANLI YAYINDA MÜJDEYİ VERDİ için yorumlar kapalı
Balkanlar Üzerinden Gelecek Serin ve Yağışlı Sistemle Birlikte Hava Sıcaklıklarının Hissedilir Derecede Azalması Bekleniyor!

Balkanlar Üzerinden Gelecek Serin ve Yağışlı Sistemle Birlikte Hava Sıcaklıklarının Hissedilir Derecede Azalması Bekleniyor!

20 Mayıs 2020, Balkanlar Üzerinden Gelecek Serin ve Yağışlı Sistemle Birlikte Hava Sıcaklıklarının Hissedilir Derecede Azalması Bekleniyor! için yorumlar kapalı
BAŞKAN ÜNAL DUYURDU PAZAR YOĞUNLUĞUNU AZALTMAK İÇİN PERŞEMBE PAZARI 3 GÜNE YAYILDI

BAŞKAN ÜNAL DUYURDU PAZAR YOĞUNLUĞUNU AZALTMAK İÇİN PERŞEMBE PAZARI 3 GÜNE YAYILDI

20 Mayıs 2020, BAŞKAN ÜNAL DUYURDU PAZAR YOĞUNLUĞUNU AZALTMAK İÇİN PERŞEMBE PAZARI 3 GÜNE YAYILDI için yorumlar kapalı