First Class
Gündem Haber Girişi: 12.01.2022 - 05:32, Güncelleme: 12.01.2022 - 05:32

Milletvekili Özçelik Duyurdu %50 Hibe Destek Başvuruları Başladı

 

Milletvekili Özçelik Duyurdu %50 Hibe Destek Başvuruları Başladı

AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklenmesinin başladığını duyurdu.
Başvuraların 10 Ocak 2022 tarihinde başladığını belirten Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, başvuruların 28 Şubat 2022 tarihinde sona ereceğini de açıkladı. Başvuru yapacakların konu hakkında bilmesi gereken her şeyi her zaman aktarmaya çalıştıklarını belirten Milletvekili Bayram Özçelik detayları şu şekilde paylaştı;   Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ 'e (2021/7 no'lu tebliğ) göre hazırlanan Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklenmesi Uygulama Rehberi 10 Ocak 2022 tarihinde yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. Başvurular 10 Ocak 2022 tarihinde başlamış olup 28 Şubat 2022 tarihine kadar hazırlanacak olan Bireysel Sulama Sistemleri Projeleri başvuru sahipleri tarafından dosya halinde tek nüsha olarak elden İl Müdürlüğüne (Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğü) teslim edilerek yapılacaktır.     Bakanlık tarafından oluşturulan güncel çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olmak şartıyla gerçek ve tüzel kişiler aşağıda belirtilen yatırım konularından yararlanmak üzere başvuru yapabilirler; a) Tarla içi damla sulama sistemi kurulması,b) Tarla içi yağmurlama sulama sistemi kurulması,c) Tarla içi mikro yağmurlama sulama sistemi kurulması, ç) Tarla içi yüzey altı damla sulama sistemi kurulması, d) Lineer veya Center Pivot sulama sistemi kurulması,e) Tamburlu sulama sistemi kurulması,f) Güneş enerjili sulama sistemleri kurulması,     Gerçek kişiler ile Türk Ticaret Kanununda tanımlanan kolektif şirket, limitet şirket ve anonim şirket şeklinde kurulmuş olan şirketler, kuruluş tüzük ve sözleşmelerinde belirtilen çalışma konularına uygun olması şartı ile tüzel kişilik olarak kendi arazileri veya kiralayacakları araziler için başvurabilir. Sulama kooperatifleri ve tarımsal kalkınma kooperatifleri de ana tüzüklerinde tarımsal üretim yapabileceklerinin yer alması şartıyla, kendilerine ait arazilerde veya kamu arazilerinden en az 10 yıl ve üzeri kiralama yaparak tüzel kişilik olarak başvuru yapabilirler.        Başvurular birden fazla parsel ve birden fazla yatırım konusunu içerebilir. Birden fazla parsel için müracaat olması durumundu her bir parsel için ayrı ayrı proje ve keşif hazırlanacak, bu keşifler bir icmal ile birleştirilerek başvuru bütçesi oluşturulacaktır. Hibeye esas mal alım tutarı KDV hariç 1.000.000.- TL 'ye kadar olan projelere % 50 hibe desteği sağlanmaktadır.            2022 yılı için Başvuru Formları, Başvuru ve Değerlendirme Kriterleri ile İlgili Tebliğ ve uygulama rehberine, Bakanlığımız Tarım Reformu Genel Müdürlüğü'nün (www.tarim.gov.tr/TRGM) ve İl Müdürlüğümüzün (www.aydin.tarim.gov.tr) web sitesinden ulaşılabilecektir. Ayrıntılı bilgi almak isteyen yatırımcılarımız Aydın İl Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğümüzde oluşturulan İl Proje Yürütme Birimimize başvurarak veya 211 30 00 (dahili 103) numaralı telefondan gerekli bilgileri alabilirler.
AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklenmesinin başladığını duyurdu.

Başvuraların 10 Ocak 2022 tarihinde başladığını belirten Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, başvuruların 28 Şubat 2022 tarihinde sona ereceğini de açıkladı.

Başvuru yapacakların konu hakkında bilmesi gereken her şeyi her zaman aktarmaya çalıştıklarını belirten Milletvekili Bayram Özçelik detayları şu şekilde paylaştı;

  Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ 'e (2021/7 no'lu tebliğ) göre hazırlanan Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklenmesi Uygulama Rehberi 10 Ocak 2022 tarihinde yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. Başvurular 10 Ocak 2022 tarihinde başlamış olup 28 Şubat 2022 tarihine kadar hazırlanacak olan Bireysel Sulama Sistemleri Projeleri başvuru sahipleri tarafından dosya halinde tek nüsha olarak elden İl Müdürlüğüne (Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğü) teslim edilerek yapılacaktır.

    Bakanlık tarafından oluşturulan güncel çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olmak şartıyla gerçek ve tüzel kişiler aşağıda belirtilen yatırım konularından yararlanmak üzere başvuru yapabilirler;

a) Tarla içi damla sulama sistemi kurulması,b) Tarla içi yağmurlama sulama sistemi kurulması,c) Tarla içi mikro yağmurlama sulama sistemi kurulması,

ç) Tarla içi yüzey altı damla sulama sistemi kurulması,

d) Lineer veya Center Pivot sulama sistemi kurulması,e) Tamburlu sulama sistemi kurulması,f) Güneş enerjili sulama sistemleri kurulması,

    Gerçek kişiler ile Türk Ticaret Kanununda tanımlanan kolektif şirket, limitet şirket ve anonim şirket şeklinde kurulmuş olan şirketler, kuruluş tüzük ve sözleşmelerinde belirtilen çalışma konularına uygun olması şartı ile tüzel kişilik olarak kendi arazileri veya kiralayacakları araziler için başvurabilir. Sulama kooperatifleri ve tarımsal kalkınma kooperatifleri de ana tüzüklerinde tarımsal üretim yapabileceklerinin yer alması şartıyla, kendilerine ait arazilerde veya kamu arazilerinden en az 10 yıl ve üzeri kiralama yaparak tüzel kişilik olarak başvuru yapabilirler.

       Başvurular birden fazla parsel ve birden fazla yatırım konusunu içerebilir. Birden fazla parsel için müracaat olması durumundu her bir parsel için ayrı ayrı proje ve keşif hazırlanacak, bu keşifler bir icmal ile birleştirilerek başvuru bütçesi oluşturulacaktır. Hibeye esas mal alım tutarı KDV hariç 1.000.000.- TL 'ye kadar olan projelere % 50 hibe desteği sağlanmaktadır.

           2022 yılı için Başvuru Formları, Başvuru ve Değerlendirme Kriterleri ile İlgili Tebliğ ve uygulama rehberine, Bakanlığımız Tarım Reformu Genel Müdürlüğü'nün (www.tarim.gov.tr/TRGM) ve İl Müdürlüğümüzün (www.aydin.tarim.gov.tr) web sitesinden ulaşılabilecektir. Ayrıntılı bilgi almak isteyen yatırımcılarımız Aydın İl Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğümüzde oluşturulan İl Proje Yürütme Birimimize başvurarak veya 211 30 00 (dahili 103) numaralı telefondan gerekli bilgileri alabilirler.

Burdur HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve nnchaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.