Burdur il Özel İdaresi Sağlık işleri Müdürlüğü Veteriner Hizmetleri’nin hayvanlar için yapmış olduğu çalışmalar devam ediyor.
Burdur il Özel İdaresi Sağlık işleri Müdürlüğü, sokak hayvanlarının beslenmesi ve bakımına yönelik de çalışmalar yürütüyor. Bu kapsamda, sokak hayvanları için beslenme noktaları oluşturuluyor. Ayrıca, sokak hayvanları için kısırlaştırma, aşıları ve rehabilitasyon çalışmaları da yapılıyor.
Sokak hayvanlarında kısırlaştırma, en az beslenme kadar önemli. Hayvanların kontrolsüz üremesini engellemek ve onların yaşam kalitesini iyileştirmek için yapılan kısırlaştırma işlemi sayesinde kentteki hayvan popülasyonu kontrol altında tutuluyor.
Burdur il Özel İdaresi Sağlık işleri Müdürlüğü Veteriner Hizmetleri yaptığı açıklamada ; “Sokaklardaki dostlarımızın Kısırlaştırılması, Aşılarının yapılması ve Rehabilitasyonlarına tam gaz devam ediyoruz! Biliyoruz ki Halk sağlığı hayvan sağlığından geçer.” Dedi.
Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Kaşlı Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi, 3 yılda 126 bin 728 talebe yanıt vererek, binlerce patili dostun yaşamına dokundu.
Çayırova’da hayata geçirilen Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi ve Geçici Bakım Evi’ndeki çalışmalar sona yaklaşıyor. Sokak hayvanları için tüm detayların düşünüldüğü merkezde, son olarak çevre düzenlemeleri yapılıyor.
Bucak, Çavdır ve Yeşilova Belediye Başkanları, Burdur İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Asım Ertilav ile yatırımlar ve projeler hakkında verimli bir görüşme gerçekleştirdi.
Burdur merkeze bağlı Karakent Köyü civarında 25 Haziran 2024 salı akşam saatlerinde yaşanan ani ve şiddetli yoğun yağış nedeniyle dere taştı, karayolu ulaşımı bir süre aksadı.
Burdur Valisi Türker Öksüz, İl Özel İdaresi personelinin bayramını kutladı ve yeni dönemde de vatandaşlara daha iyi hizmetler sunmaya devam edeceklerini söyledi.
Burdur İl Özel İdaresi, içme suyu, kanalizasyon ve sulama tesislerinin yapımı gibi altyapı hizmetlerini sürdürüyor.
Yorumlar (0)