‘SÜT GÜNÜ’NDE KAÇ KİŞİ  KAÇ MİLİ(!)LİTRE SÜT İÇTİ?

‘SÜT GÜNÜ’NDE KAÇ KİŞİ KAÇ MİLİ(!)LİTRE SÜT İÇTİ?

Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam

Mâlûm olduğu üzere dün kutladığımız ya da kutlamamız gereken günlerden biri olan ‘Dünya Süt Günü’ idi. Siz sevgili okurlarımı bilmiyorum, ancak ben dün hiç süt içmedim… Fakat süt ürünlerinden üçü olan peyniri, yoğurdu ve tereyağını yiyerek ‘gün’e ihtiyârî destek vermiş oldum. Çünkü biz köy elli olduğumuz için, sağolsun eş dost bizi pek sütsüz bırakmıyor. Yani biz hazır süt veya paketlenmiş ya da pastörize edilmiş süt ya da süt ürünlerinden ziyade dostlarımızın bize temin ettikleri ve olabildiğince organik süt, yoğurt, peynir ve yağları, o da olmazsa zeytin yağını tercih ediyoruz. Ki, Burdur’umuz diğer özellik ve güzellikleri bir yana, Türkiye’nin Hollanda’sı veya Süt Pınarı, artı Tekeler Yöresi bir il.

Kısacası, Burdur’un Türkiye genelinde ve et ve süt ürünleri üretimi konusunda hatırı sayılır bir yeri var. O nedenle Burdur bunun değerini bilerek hem sağlığını sıhhatini, hem de üreticisini korumalı! Ancak, diğerleri neyse ne amma; sözde MARSHAL YARDIMI KAPSAMINDA ÜLKE İNSANIMIZA VE BİLHASSA ÖĞRENCİLERİMİZE İÇİRİLEN NE İDÜĞÜ BELİRSİZ ‘SÜT TOZU!’ BİZİM SÜTÜMÜZÜN DE, NEFSİMİZİN VE NESLİMİZİN DE CANINI OKUDU! Kİ, BUNUN BÖYLE OLDUĞUNU AMERİKALI VE YAHUDİ ASILLI BİR BANKACI İTİRAF ETTİ! ((Ayrıca, Dünya Bankası’nın, bir dönem yaptığı ve 4-5 yıl kadar devam ettirdiği çiftçilerimize hîbenin asıl maksadı da çiftçilerimizi tembelliğe itmek ve Türk tarımını çökertmekti! Ve o güyâ hîbe, sözde destek az da olsa başarılı oldu..!))

Şöyle ki; ABD’li ve Yahudi asıllı Bankacı Dovic Rodkefeller, “Türkiye’ye Adnan Menderes Zamanın da el attık. Menderes başta bizimle gayet iyi-güzel bir diyalog kurmuştu. Ve Türkler yıllar boyunca komünizmle savaşmışlardır. 1950’lerde ülke yönetimine bizim desteğimizle Adnan Menderes gelmişti. Aslında Menderes bizimle iyi-güzel bir diyalog kurmuştu. Bizden seçimlerde aldığı destek karşılığında ‘Marshall Yardımı’ adı altında devamlı yardım alıyor ve ülkesinde yatırımlar yaparak sanayisini geliştiriyordu…” demiş ve bazı itiraflarda bulunmuştu.

ABD’li ve Yahudi asıllı Bankacının itirafları vaktiyle, Önce Vatan Gazetesi’nde (DOVİC ROCKEFELLER’İN İTİRAFLARI) başlığıyla ve kaynak gösterilerek uzun ve teferruatlı bir şekilde tefrika edildi. Dileyen okurlarım o yazı bulup okuyabilirler. O nedenle ben Rockefeller’in o açıklamalarından, daha doğrusu îtiraf ve ifşaatlarından birkaçını başlıklar halinde siz sevgili okurlarıma aktarmak, yorumu size bırakmak, ondan sonra da kendi tespit, görüş ve düşüncelerime geçmek istiyorum:

PLANSIZ PROGRAMSIZ HARCAMA YAPIYORDU

Kİ, BORÇLARININ ÖDEME GÜNÜ GELDİĞİNDE

TEKRAR BORÇ ALIYOR, YANİ BORCU BORÇLA

KAPATIYORDU. ANCAK, KAPİLÜTASYONLARI

BASKILARI HİÇBİR ZAMAN VE HİÇ BİR ŞEKİLDE

KABUL ETMEYECEĞİNİ… HATIRLATIYORDU(!)

ADNAN MENDERES BİZ İSTEMEDİĞİMİZ HALDE

ASILDI,BAYAR MASON OLDUĞU İÇİN KURTULDU

Özetle Marshall Planı; 2. Dünya Savaşı sırasında ve 1947 yılında önerilen ve 1948-1951 yılları arasında yürürlüğe konan ABD kaynaklı SİNSİ bir plandır!

BBC MÂLUMU ÎLAN ETMİŞ!

İngiliz yayın kuruluşu BBC geçtiğimiz günlerde yaptığı biri program da, 27 Mayıs 1960 darbesi dahil Türkiye’de de, diğer ülkelerde de yapılan bütün darbelerin ve cuntacıların ardında ABD’nin olduğunu belgelemiş! Ki, 1970’li yıllarda CiA’nın Türkiye Şefi olarak çalışan Paul Henze(venk!) de, 12 Eylül Askeri darbesi hakkında dönemin ABD Başkanı Jimmy Carter’a “Bizim çocuklar iyi iş başardı” demiş; Dolayısıyla da 12 Eylül Askerî darbesini kendi emir komuta zincirine bağlı olarak görev yapan komutanların yaptıklarını îtiraf etmişti:

Uzun lâfın kısası, meselenin hülâsâsı; nasıl balık avcıları oltalarına yemleri balıkları beslemek için değil de yakalamak için koyuyorlarsa; başta ABD ve İsrail olmak üzere genelde hiçbir Emperyalist, Siyonist, özelde de gayrimüslim bir ülke yönetimi kendi ülkesinin ve insanının herhangi bir menfaati ya da çıkarı olmadan ikinci bir ülkeye yardımda bulunmaz! Ve Amerika’nın.. Marshall vb. yardımları da bir yardım değil, daha fazla yayılma, soyulma, sömürme, semirme, kemirme, hattâ katletme ya da öldürme maksatlıdır!

Bir dönem Marshall Yardımı adı altında yapılan ki, ben içip içmediğimi hatırlamıyorum ama büyüklerimiz, öğretmenlerimiz, hattâ süt üreticisi olan ailelerimiz o yardımı ‘Mareşal Yardımı!’ diye o sütsüz(!) süt tozlarını çocuklarına yıllarca içirmişler!

Daha kısacası ve açıkçası; hemen her şeyi ülkelerinin kirli emel ve süflî menfaatleri için yapan ABD’nin Emperyalist, İsrail’in Siyonist yöneticileri kesin bizim içtiğimiz süte ve suya varıncaya kadar birçok şeyimize hîle katmışlar ve katmaya ada devam ediyorlar maalesef! Ancak bize düşmanın düşmanlığından yakınmak değil, karşı tedbirler almak ve kendimizi ve neslimizi korumak düşer’ diyor, herkese ‘akıllı, ölçülü ve mantıklı’ saygılar sunuyorum.

DEKİ ; “MURDAR İLE TEMİZ ((MURDAR’IN ÇOKLUĞU HOŞUNA GİTSEDE)) BİR OLMAZ. EY TEMİZ AKIL SAHİPLERİ! ALLAH’TAN (c.c) KORKUN-SAKININ! UMULUR Kİ, KURTULUŞA ERERSİNİZ “

Mâide Sûresi, 100’üncü Âyet-i Kerîme

HER RÜZGÂR DA SALLANACAK OLURSAN, DAĞ KADARDA OLSAN, BİR OTA DEĞMEZSİN!

Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî

ASLAN KENDİNİ TUZAKLARDAN KORUYAMAZ; TİLKİ İSE KURTLARA KARŞI KENDİNİ SAVUNAMAZ. ÖYLE İSE KİŞİ KENDİNİ TUZAKLARDAN KORUYACAK BİR TİLKİ VE KURTLARI KORKUTACAK BİR ASLAN OLMALIDIR!

Machiavelli

 

Reklam Reklam Reklam Reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  • YENİ
  • YORUM
‘SÜT GÜNÜ’NDE KAÇ KİŞİ  KAÇ MİLİ(!)LİTRE SÜT İÇTİ?

‘SÜT GÜNÜ’NDE KAÇ KİŞİ KAÇ MİLİ(!)LİTRE SÜT İÇTİ?

22 Mayıs 2020, ‘SÜT GÜNÜ’NDE KAÇ KİŞİ KAÇ MİLİ(!)LİTRE SÜT İÇTİ? için yorumlar kapalı
BUCAK ANTALYA VEFAT AHMET KORKMAZ

BUCAK ANTALYA VEFAT AHMET KORKMAZ

22 Mayıs 2020, BUCAK ANTALYA VEFAT AHMET KORKMAZ için yorumlar kapalı
MEZARLIKLARDA BAYRAM TEMİZLİĞİ

MEZARLIKLARDA BAYRAM TEMİZLİĞİ

22 Mayıs 2020, MEZARLIKLARDA BAYRAM TEMİZLİĞİ için yorumlar kapalı
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Ramazan Bayramı öncesi belediye personelleri ile bayramlaştı

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Ramazan Bayramı öncesi belediye personelleri ile bayramlaştı

22 Mayıs 2020, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Ramazan Bayramı öncesi belediye personelleri ile bayramlaştı için yorumlar kapalı
Başkan Ercengiz, yaşlıların Ramazan Bayramını kutladı

Başkan Ercengiz, yaşlıların Ramazan Bayramını kutladı

22 Mayıs 2020, Başkan Ercengiz, yaşlıların Ramazan Bayramını kutladı için yorumlar kapalı