Taceddin Akbaş Yazdı: ”Bigep Bi Tutarsa Bizi Kimse Tutamaz”

Taceddin Akbaş Yazdı: ”Bigep Bi Tutarsa Bizi Kimse Tutamaz”

Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam

BİGEP BİR TUTARSA

BİZİ KİMSE TUTAMAZ!

İl Millî Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı tüm okul ve kurumlarda bulunan öğrencilerin; akademik, sanatsal, sportif, sosyal ve kültürel gelişmelerin izlenmezi ve desteklenmesinden tutun; Başarıyı izleme ve geliştirme Projesi okul komisyonlarının kurulması, okullarda teknoloji, sanat, spor, kültür vb. Alanlarda sosyal kulüpler kurularak mevcut kulüplerin daha etkin kullanılması ya da uygun fırsat ve ortamlar hazırlanak çalışmaların yapılması ve bütün bunların sonunda ve her öğretim-eğitim yılı sonunda bir Proje Fuarı düzenlemesine varıncaya kadar bir çok alanda ciddi bir çalışma başlatan Burdur Valiliği bu çalışmaların tanıtıldığı bir program gerçekleştirdi.

Şöyleki; geçtiğimiz Pazartesi günü Abdi Özeren Anadolu İmam Hatip Ortaokulu’na ait Necip Fazıl Kısakürek Konferans Salonun’da BİGEP’i, (Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi)’ni tanıtma maksatlı bir toplantı yapan Vali Hasan Şıldak; BİGEP’in 2023 Eğitim Vizyonu hedeflerinin okullarımızda etkili bir şekilde uygulamasanı sağlayan ve bu hedefler doğrultusunda çağın gerektirdiği bilgi ve beceriye sahip bireylerin akademik. Sanatsal, sportif, kültürel ve sosyal başarılarını destekleyen ve Burdur’u eğetimde model bir kent yapmayı amaçlayan bir proje olduğunu söyledi.

BİGEP’in çalışma takvimi hakkında da bilgi veren Vali Hasan Şıldak; okul eylem planı, eğitim koçluğu, rehberlik, izleme ve değerlendirme sınavı, periyodik toplantılar, projelerin hazırlanması, projelerin değerlendirmesi, projelerin sisteme girmesi; artı projelerin düzenlenecek olan bir fuarda sergilenmesi ve Yenilikçi yaklaşımlar, tasarım ve beceri atölyeleri, yenilikçi öğretim-eğitim ortamları, 21. Yüzyıl becerileri, akademik çalışmalar, proje tabanlı çalışmalar, yenilikçi sınıflar ve tasarım beceri atölye çalışmaları ile başarıyı ödüllendirme gibi bir çok konuyu kapsadığını belirtti ve bu çalışmaların düzenlenecek olan fuar da tanıtılacağını da hatırlattı.

BU PROJENİN HAZIRLANMASI BİLE

İLİMİZ İÇİN ÇOK BÜYÜK BİR AŞAMA

BİGEP’in amaçlarını ve Vali Hasan Şıldak’ın BİGEP hakkında verdiği bilgileri gazetelerimizve haber sitelerimiz ya yayınladılar ya da yayınlayacaklardır. O nedenle, ben şu kadarını söylemekle yetineceğim:

Büyük bir turizm kenti olan Antalya, müteveffa Baba’nın torpilli Kenti Isparta ve yine büyük bir tikstil kenti olan Denizli üçgeninde sıkışıp kalan İlimizi her bakımdan geliştirmeyi amaçlayan BİGEP (Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi) beni çok umtulandırdı. O nedenle, ben bu projenin kısa sürede hayata geçirilemesini ve meyvesini vermesini diliyorum. Ve bu konu da son olarak ‘bu projenin hazırlanmasında emeği bulunan herkesi kutluyor ve ‘bu proje bir tutarsa eğer, inşaAllah tutar… O zaman kimse bizi tutamaz..!’ diyor, şimdi de iki önemli konuya daha değinmek istiyorum:

BİZİM İKİ TABİİ GÜZELLİĞİMİZDEN BİRİ

SALDA, DİĞERİ DE İNSUYU MAĞARASI

O NEDENLE, BİZ BU GÜZELLİKLERİMİZİ

ÂDETÂ GÖZÜMÜZ GİBİ KORUMALIYIZ!

Velhâsıl-ı kelâm, hülâsâ-i netice; İlimizin hemen her ilçesinde, hattâ ner köşesinde tabii ve târihi güzelliği olan mekanlarımız var. Ancak, bu mekânlarımızın başında gelen ve Vali Hasan Şıldak’ın özel gayretleri ile basın mensubu arkadaşlarımızın da yoğun haber ve olumlu yorumlarıyla Türkiye, hattâ Dünya gündemine giren Salda Gölümüz, Salda Kayak Merkezimiz, artı İnsuyu Mağaramız, Sagalossos’umuz ve benzer mekânlarımız var! Ve diğer tabii özellik ve güzelliklerimiz ile ören yerlerimiz ve antik kent veya târihî mekânlarımız devamlı gündemde tutulmalı, gözümüz gibi korunmalı ve gözetilmeli… Dolayısıyla da yaz-kış, iç ve dış turizmimizin canlanması sağlanmalı. Bu maksatla Salda Gölü ile İnsuyu Mağarası’nın çevre düzenlemesine ve tanıtımına büyük önem veren Valimiz Hasan Şıldak; İlimizin eğitim kenti, göller, güller ve gönüller diyarı, tekeler yöresi, Türkiye’nin Hollanda’sı veya Süt Pınarı gibi iyi-güzel ünvanlarına ‘çam sakızı çoban armağanı da olsa’ bir turizm kenti ünvanı da eklemek için bütün imkânları kullanıyor. Bize de Sayın Valimizi desteklemek düşüyor…’diyor, herkese saygılar sunuyorum.

BAŞARI, YAPTIĞINIZ İŞİ

KENDİNİZE HAS BİR STİLLE YAPMAKTIR

Maya Angelou

——————————————————–

NEREDE OLURSANIZ OLUN

ELİNİZDEKİLERLE YAPABİLECEĞİNİZİ YAPIN

Theodore Roosevelt

Reklam Reklam Reklam Reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  • YENİ
  • YORUM
BUCAK VEFAT MEHMET ŞENKAL

BUCAK VEFAT MEHMET ŞENKAL

25 Mayıs 2020, BUCAK VEFAT MEHMET ŞENKAL için yorumlar kapalı
SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASININ İLK İKİ GÜNÜNDE İL GENELİNDE UYGULANAN İDARİ YAPTIRIMLAR

SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASININ İLK İKİ GÜNÜNDE İL GENELİNDE UYGULANAN İDARİ YAPTIRIMLAR

25 Mayıs 2020, SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASININ İLK İKİ GÜNÜNDE İL GENELİNDE UYGULANAN İDARİ YAPTIRIMLAR için yorumlar kapalı
14 GÜN SONRA YOLLAR AÇILDI

14 GÜN SONRA YOLLAR AÇILDI

25 Mayıs 2020, 14 GÜN SONRA YOLLAR AÇILDI için yorumlar kapalı
BUCAK’TA LUKOİL MARKET BAYRAM BOYUNCA HİZMETİNİZDE

BUCAK’TA LUKOİL MARKET BAYRAM BOYUNCA HİZMETİNİZDE

24 Mayıs 2020, BUCAK’TA LUKOİL MARKET BAYRAM BOYUNCA HİZMETİNİZDE için yorumlar kapalı
MİLLETVEKİLİ ÖZÇELİK’TEN ANLAMLI İLAHİ

MİLLETVEKİLİ ÖZÇELİK’TEN ANLAMLI İLAHİ

24 Mayıs 2020, MİLLETVEKİLİ ÖZÇELİK’TEN ANLAMLI İLAHİ için yorumlar kapalı