TACEDDİN AKBAŞ YAZDI EĞİTİMİN ‘GERÇEK’ BAŞŞEHRİ  VE  İZMİR’İN ‘SÖZDE’ ŞEHREMÎNİ!

TACEDDİN AKBAŞ YAZDI EĞİTİMİN ‘GERÇEK’ BAŞŞEHRİ VE İZMİR’İN ‘SÖZDE’ ŞEHREMÎNİ!

Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam

EĞİTİMİN ‘GERÇEK’ BAŞŞEHRİ

VE

İZMİR’İN ‘SÖZDE’ ŞEHREMÎNİ!

Şehir Üniversitesi olamasa da Üniversite Şehri, artı eğitim de marka şehir olan, hattâ eğitimin başşehri olarak adlandırılan İlimiz Burdur yaklaşık 4 aydır Dünyamızın ve Türkiye’mizin baş belâsı durumunda olan bulaşıcı ve öldürücü koronadan (COVİD-19) korunma konusunda da Türkiye’nin başşehri olmayı başardı elhamdûlillah. Yani Merkezî Yönetimin, Sağlık Bakanlığı’nın ve Burdur Hıfzıssıhha ya da Pandemi Kurulu’nun zamanında ve yerinde aldığı kararlara ve önerilen tüm tedbirlere, (istisnaları hariç tabii) harfiyen uyan hemşerilerimiz, virüs tehlikesini de en az can kaybıyla atlatmayı başardılar. Bu başarılarını devam da ettirirler inşaAllah.

Kısacası; Burdur’umuz târihî-turistik mekânları, antik şehirleri, kervansarayları, gölleri, yaylaları, kendine has beji ve mermeri, berkemâl asayişi bir yana, çağımızın en hızlı bulaşan ve bulaştığı kişiyi de kolay kolay affetmeyen koronavirüs illetinden korunma noktasında da adından söz ettirmeye başardı ve başta Sağlık Bakanlığı ve Sağlık Müdürlüğü olmak üzere birçok kişi ve kurumun takdirini kazandı elhahdûdillah…

COVİD-19 Pandemisi süreci hakkında bir açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Reha Sermed Aygören, Burdur’da salgına karşı bağışıklığın tespiti için Türkiye İstatistik Enstitüsü Kurumu’nun (TÜK) rastgele belirlediği 2 bin 434 hanede sağlık taraması yaptıklarını ve pandeminin başladığı günden itibaren Hıfzıssıhha ve Pandemi Kurulu’nu her gün toplayarak heyetin aldığı kararları da düzenli olarak uyguladıklarını belirtmiş. Aygören “İlimiz de Covid-19 salgını kapsamında aldığımız önlemler ve uygulamalar konusunda halkımızın bizlere gösterdiği duyarlılık ve destek için çok teşekkür ediyoruz…” demiş.

Ben de yılların gazetecisi ve sade bir T.C vatandaşı alarak süreci başından beri hem bizzat hem de basından takip ediyorum. Ve Sağlık Müdürümüzün belirtiğine ve benim tespitlerime göre İlimiz bu amansız ve acımasız virüsten en az zarar gören illerin arasında yer aldı, hatta başında geldi elhamdülillah. Bu da beni ve hemşerilerimi olduğu gibi, ilimizin yöneticilerini de memnun etti. Ve ‘Burdur eğitim de gösterdiği başarıyı, pandemide de, yani koronavirüsten korunma konusunda da gösterdi…’ dedirtti diyor, sözü şimdide başka bir konuya ve davetsiz.. konuğa, yani İzmir Büyük Şehir Belediye Başkanı’na getirmek istiyorum:

İZMİR’E AYRI BİR BAYRAK VE PARA BİRİMİ

ÖNERMEK VATANA İHANETİ ÖNERMEKTİR

İzmir’in CHP’li Belediye Başkanı Tunç Soyer, katıldığı bir video konferans görüşmesinde “İzmir’in ayrı bir bayrağı ve para birimi olsun” gibi projeleri olduğunu söylemiş ve bunu da bir akademisyenin çalışmasına dayandırdığını söylemiş. Soyer konuşmasında İzmir’in ayrı bir bayrak ve izcoin adında ayrı bir para birimi olması için bir çalışma olduğunu söylemiş. Yani, İzmir gibi Mustafa Kemal’in “Ordular ilk hedefiniz Akdeniz’dir İleri!..” dediği, meslektaşımız, Gazeteci yazar Hasan Tahsin’in de düşmana ilk kurşunu atarak Yunan’ın denize dökülme işlemini başlattığı bir Şehrin Belediye Başkanı, Şehrinin ayrı bir bayrağı ve para birimi olmasını savunuyor! (Olacak şey değil!)

Bu kişi bayrağının simgesini belirledi mi bilmiyorum, ancak para birinin adını bile belirlemiş ve ‘’İZCOİN’’ demiş!

BU CHP’LİLERE N’OLUYOR DA HEP

AYKIRI AYKIRI LÂFLAR EDİYORLAR?

Daha bundan 10-15 gün önce CHP’nin İstanbul Milletvekili olan ve isminin başında Prof. titri de bulunan İbrahim Kaboğlu, Ayasofya’nın ibadete açılmasının tartışıldığı bir sırada TBMM Kürsüsünden “Değil Ayasofya’yı Sultanahmed Camii bile Müze yapılmalı” demişti. Ve Kaboğlu, onca tepkiye rağmen sözlerinde herhangi bir düzeltme yapmadığı gibi, inanında ısrar etmişti! Ki, Kaboğlu’nun o inanılmaz ve kabul edilemez sözlerinin tepkileri devam ederken, dünde İzmir’in CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Kaboğlu’nun o sözlerini gölgede bırakacak lâflar etmiş, cümleler kurmuş ve “İzmir’in ayrı bir bayrağı ve para birimi olsun…” demiş!

Milletvekili Kaboğlu’nun söyledikleri varsa da, Başkan Soyer’in söylediği sözler yenilir yutulur ve affedilir sözler değil. Çünkü Soyer, nüfusu Ülkemizin en büyük 3 şehrinden biri olan İzmir’in Şehremini, yani şehrin emin kişisi! Ve bir şehremininin böyle bir şeyi değil dillendirmesi, aklından bile geçirmesi düşünülemez.. Ayrıca bu sözler bence vatanı bölme ya da İzmir’i bölme parçalama suçudur ve Soyer hakkında soruşturma açılmalıdır..!’ diyor, herkese saygılar sunuyorum.

İNSANI ÇOK ÇALIŞMAK YORMAZ

VEFASIZLIK TAKDİRSİZLİK YORAR

Muhammed Bozdağ

SİZİN OYNADIĞINIZ UZUN EŞEK BİRDİR BİR

YA BİZİM Kİ O TEK YOL BİR TÂNEDİR, BİR’DİR BİR..!

Necip Fazıl Kısakürek

BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR

TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR

Mithat Cemal Kuntay

Reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  • YENİ
  • YORUM
GÖLHİSAR VEFAT AKİF IŞIK

GÖLHİSAR VEFAT AKİF IŞIK

7 Temmuz 2020, GÖLHİSAR VEFAT AKİF IŞIK için yorumlar kapalı
TEFENNİ’DE KORONA VİRÜS VAKASI

TEFENNİ’DE KORONA VİRÜS VAKASI

7 Temmuz 2020, TEFENNİ’DE KORONA VİRÜS VAKASI için yorumlar kapalı
BUCAK’TA İLK TESTİ POZİTİF GELMİŞTİ YENİDEN TEST YAPILDI

BUCAK’TA İLK TESTİ POZİTİF GELMİŞTİ YENİDEN TEST YAPILDI

7 Temmuz 2020, BUCAK’TA İLK TESTİ POZİTİF GELMİŞTİ YENİDEN TEST YAPILDI için yorumlar kapalı
BUCAK’TA BU DA YAŞANDI VİDEO MONTAJ İLE ŞANTAJ YAPTILAR

BUCAK’TA BU DA YAŞANDI VİDEO MONTAJ İLE ŞANTAJ YAPTILAR

7 Temmuz 2020, BUCAK’TA BU DA YAŞANDI VİDEO MONTAJ İLE ŞANTAJ YAPTILAR için yorumlar kapalı
BUCAK BELEDİYESİNE İŞÇİ ALIMI YAPILACAK  İŞTE SON BAŞVURU TARİHİ VE ŞARTLARI

BUCAK BELEDİYESİNE İŞÇİ ALIMI YAPILACAK İŞTE SON BAŞVURU TARİHİ VE ŞARTLARI

7 Temmuz 2020, BUCAK BELEDİYESİNE İŞÇİ ALIMI YAPILACAK İŞTE SON BAŞVURU TARİHİ VE ŞARTLARI için yorumlar kapalı