TACEDDİN AKBAŞ YAZDI HÜLYA AVŞAR ASLINI İNKÂR  NESLİNİ İSE TAHKÎR ETMİŞ!

TACEDDİN AKBAŞ YAZDI HÜLYA AVŞAR ASLINI İNKÂR NESLİNİ İSE TAHKÎR ETMİŞ!

Reklam Reklam Reklam Reklam

 

Bugünkü yazıma konu olacak olan Hülya Avşar’ın Anasını bilmiyorum… Fakat katıksız bir Kürt Babanın (Kürtçe) “Malakan Curri” takma lâkaplı bir kızı olmasına rağmen kendisini “Avşar Kızı” dedirttiğini biliyordum. Dün de Avşar’ın, nâmıdiğer Malakan Currî’nin, yani çevirdiği TÜRK filmleri ve dizi film oyunlarıyla tanınan, maddî olarak köşeyi dönen ve koronavirüsten korunmak maksadıyla yüzüne geçirdiği siyah maskeyi soran gazetecilere yaptığı açıklamayı, yani “Peçeli kadınları kızları gördüğümde kızım Zehra’ya ’öcü var’ diyordum(!)  Neden peçe taktıklarını şimdi daha iyi anlıyorum… O kadar kıyamet kopardık, bu konuda ben yazılar yazdım…” falan ettim filân ettim’ dediğini de öğrendim. Ki, Malakan Curri, bu düşüncesinden ya da karalamasından dolayı zerre kadar pişmanlık, nedamet duymadığı ve muhataplarından helâllik olmasa bile özür dilemediği gibi yaptıklarını.. övüne övüne anlattı!

Ben de sevgili okurlarıma önce Hülya Avşar’ı biraz tanıtmak, daha sonra kendi yorumuma geçmek istiyorum:
Kendisi Kürt asıllı, yani Avşar-Pirebat Kürt Aşiretine mensup. Ki, Hülya katıldığı bir televizyon programında “Ben de Kürdüm. Dedemin adı Apo, Babaanememin adı Daduk, Babamın adı Ello, benim adım da Malakan…” dedi. Yani Hülya’nın aslı da Kürt nesli de! Fakat çevirdiği Türk filmleri ve oynadığı Türk dizi oyunları, artı Türk televizyon kanallarında yaptığı sunuculuğu yanında yaşı da 60’ına merdiven dayamışı olan Hülyanım’a(!) ailesi Kürtçe ‘Sarışın..’ anlamına  gelen “Malakan Curri’’ derlermiş!.. Ve bir dönemin ünlü Magazin gazetelerinden biri olan ve pespâye yayınlarıyla tanınan Bulgar takma adlı Bulvar Gazetesi’nin açtığı bir ‘sözüm ona’ “Kâinat Güzeli’’ yarışmasında birinci seçilmiş ve Gazete Kendisine güzellik tacı giydirmiş! Ancak ‘‘bekârım-hiç evlenmedim” yalanını söylediği, yani evli olduğu ortaya çıktı için Güzellik Tacı (ne demekse o!) başından, birincilik unvanı da elinden alınmış! Dolayısıyla da parlayan yıldızı ‘verdiği bu sahte beyan nedeniyle’ bir anda sönmüş! Amma velâkin dönemin ünlü sinema oyuncularının çevirdiği “Haram” adlı filimdeki rolüyle yıldızı tekrar parlamış-parlatılmış!’ derken aldığı pratik müzik eğitimi ile şarkıcılığını ya da türkücülüğünü de kabul ettirmiş olacak ki, bir müddet Show tv de ‘’Avşar Şov” adında programlar bile yaptı…

Ayrıca, Malakan Curri, 24-25 Ağustos 2009 tarihinde ve Milliyet Gazetesi’nde yayımlanan bir röportajında ‘Kürt Açılımı’ hakkında yaptığı açıklama nedeniyle Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı tarafından “Halkı kin, nefret ve düşmanlığa sevk ya da tahrik ettiği“ gerekçesiyle soruşturma geçirmiş fakat her ne hikmetse oradan da paçayı yırtmıştı!

Kısacası ve açıkçası; Hülyanım’ın (!) kendisi Kürt asıllı ki, bilindiği gibi Kürt ya da bölge kadınlarının büyük çoğunluğu peçelidir; Yani Kürt kadınları genelde Avşar’ın ‘öcü’ dediği şekilde giyinir kuşanır ve örtünürler! Ancak, öyle olmasına rağmen Peçeli-örtülü kadınlara ‘ÖCÜ’ diyerek hakaret ettiği yetmezmiş gibi bunu övüne övüne-üzerine basa basa anlatması bizim literatürümüzde ‘aslını inkâr eden haramzâde!’ veya ‘hem kel hem fodul’ deyimiyle özetlenir…

BU SİNEMACI.. OYUNCULARA N’OLUYOR DA

HEP ‘ÖRTÜLÜ’ HANIMLARA SATAŞIYORLAR?

Bundan bir müddet önce de Hülya Avşar benzeri bayanlardan biri olan ve Hülyanım la birlikte “Kadın İsterse” adlı dizi de rol almış olan ‘Deniz Çakır’ adlı bayan da bir kafede ve yakınında oturmakta olan başörtülü kadın ya da kızlara hakaretvârî sözler söylemiş, ancak Ona da her nedense takipsizlik kararı verilmişti!

Velhâsıl-ı kelâm, hülâsâ-i netice; kendi bedenlerinin istedikleri yerlerini ve isterikleri kadarını rahatça, hiç utanmadan-sıkılmadan, hiç kimse tarafından rahatsız edilmeden açabilirlerken, hattâ  ‘peçeli..’ ya da örtülü veya tesettürlü olan, ancak ‘öcü’ denilerek aşağıladıkları kadınlar kızlar tarafından dahî bunlara hiç bir şey denmezken; bu sinemacı, tiyatrocu, oyuncu vesaireci bayanlara n’oluyor da hep tesettürlü hanımlara sataşıyorlar, bilmiyorum, bilsem bile söyleyemiyorum..!’ diyor, herkese saygılar sunuyorum.

BACIMIN ÖRTÜSÜ BATMAKTA REZİLİN GÖZÜNE…

ACIRIM TÜKÜRÜGE BİLLÂHİ TÜKÜRSEM YÜZÜNE…

MEDENÎ OLMAK EĞER AÇMAKSA BEDENİ

DESENİZE HAYVANLAR İNSANLARDAN DAHA MEDENÎ!

Mehmed Akif Ersoy

ARMUT DEYİP GEÇMEYİN, (çünkü)

ONUN İLK HECESİ ÇOĞU KİŞİ DE YOKTUR!

Necip Fazıl Kısakürek

 

 

 

 

 

 

 

Reklam Reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  • YENİ
  • YORUM
Kızılkaya Belediyesi tarafından Kilit Parke Taşı Alımı ihalesi yapılacaktır.

Kızılkaya Belediyesi tarafından Kilit Parke Taşı Alımı ihalesi yapılacaktır.

30 Haziran 2020, Kızılkaya Belediyesi tarafından Kilit Parke Taşı Alımı ihalesi yapılacaktır. için yorumlar kapalı
BURDUR’DA JANDARMA GÖZ AÇTIRMIYOR

BURDUR’DA JANDARMA GÖZ AÇTIRMIYOR

30 Haziran 2020, BURDUR’DA JANDARMA GÖZ AÇTIRMIYOR için yorumlar kapalı
BURDUR İLÇELERİNİ GEZMİŞ MEMLEKETTE MAZOT BIRAKMAMIŞ

BURDUR İLÇELERİNİ GEZMİŞ MEMLEKETTE MAZOT BIRAKMAMIŞ

30 Haziran 2020, BURDUR İLÇELERİNİ GEZMİŞ MEMLEKETTE MAZOT BIRAKMAMIŞ için yorumlar kapalı
CK Enerji Akdeniz Elektrik’ten pandemi döneminde 4 hastaneye şarj istasyonu

CK Enerji Akdeniz Elektrik’ten pandemi döneminde 4 hastaneye şarj istasyonu

30 Haziran 2020, CK Enerji Akdeniz Elektrik’ten pandemi döneminde 4 hastaneye şarj istasyonu için yorumlar kapalı
OSMAN OKTAY YAZDI KASABANIN ŞERİFİ

OSMAN OKTAY YAZDI KASABANIN ŞERİFİ

30 Haziran 2020, OSMAN OKTAY YAZDI KASABANIN ŞERİFİ için yorumlar kapalı