• DOLAR
  6,0793
  %0,20
 • EURO
  6,5621
  %0,17
 • ALTIN
  313,34
  %0,20
 • BIST
  7,8920
  %0,05
Tacettin Akbaş Yazdı: ”Chp’nin Oğlanları”

Tacettin Akbaş Yazdı: ”Chp’nin Oğlanları”

CHP’NİN ‘OĞLAN’LARI!

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) Büyük Kongre hazırlıkları sürerken, Kongrenin ilk işaret fişeğini Muharrem İnce attı!

Şöyleki; geçtiğimiz Çarşamba gecesi Habertürk Televizyonunda yapılan bir programa katılan Muharrem İnce, Genel Başkanlık, dolayısıyla da Cumhurbaşkanlığı iddiasının henüz sona ermediğini, hattâ artararak devam ettiği gösterdi durdu! Ancak, Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu en zayıf döneminde bile alt edemeyen.. İnce’nin karşısında şimdi çok daha güçlü, yani 31 Mart Yerel Seçimlerinde oy oranını ve belediye başkanı sayısını artıran bir Kılıçdaroğlu ile; eski Bakan, Başbakan ve TBMM Başkanı Binali Yıldırım’a karşı ve İstanbul gibi metropol bir şehrin Belediye Başkanlığını iki kere hem de ciddi bir oy farkıyla kazanmış olan Ekrem İmamoğlu gibi biri var! Ve İmamoğlu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda başına bir iş gelmez veya İstanbul’da yıldızını parlatacak bir kaç projenin altına imza atabilirse eğer ki, bu biraz ror! O zaman Kendisi’ni ne Kemal Kılıçdaroğlu ne Muharrem İnce ne de Cânân Kaftancıoğlu tutabilir…

KURULTAYLAR PARTİSİ OLARAK ANILAN

CHP DE KAHRAMAN DA SIK DEĞİŞİYOR!

Sık sık yaptığı kurultaylar ve değiştirdiği Genel Başkanlar yetmezmiş gibi çok ta kahraman değiştiren CHP de kahraman sayısı bu defa 3’e, hattâ 4’e yükseldi ve bu kahramanlar tıpkı bir pehlivan gibi birbirlerine ‘şimdilik’ elense çekip tırtan atıyorlar! Fakat, ilk fırsatta rakiplerini kündeye getirip yere yatıracak ve tuş yapacaklar!

(Gerçi bu tipler Ak Parti’de de var. Ancak, Ak Parti’ninkiler ‘şimdilik’ sadece perdah veriyor ve nabız yokluyorlar!)

Hâsılı; Bir kaset kazasının ardından CHP’nin başına geçen, fakat bu yıla gelene kadar partisinin oyunu hiç artıramayan Kemal Kılıçdaroğlu, 23 Haziran da yapılan Genel Seçimler de istediği başarıyı elde edemediği için, Partisinin kahramanlığını.. Muharrem İnce’ye kaptırmıştı! Fakat, İnce’nin kahramanlığı uzun sürmedi ve bu unvanını 31 Mart 2019 tarihinde yapılan Yerel Seçimler de, Kılıçdaroğlu’nun CHP’si ‘kazandığı belediye başkanlıklarıyla’ hem şeytanın bacağını kırdı hem de İnce’nin önünü kesti!

Yani, Yerel Seçim sonuçları İnce’nin yıldızını söndürüp, Ekrem İmamoğlu’nun yıldızını parlattı… Kılıçdaroğlu’nun da tabii!

Kısacası; Ekrem İmamoğlu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı önce az bir farkla, daha sonra da açık ara ile kazanarak İnce’yi solladığı gibi, Kılıçdaroğlu’nu da sollamak ve CHP’nin başına geçmek istiyor… Amma ve lâkin, bu o kadar kolay gözükmüyor. Çünkü, İstanbul gibi büyük, büyük olduğu kadar da problemli bir Şehrin Belediye Başkanı olmak bir siyasetçiyi partisinin genel başkanlığına yükseltebileceği gibi, yerin dibine de batırabilir ve kendisini vazgeçilmezlerle dolu olan politikacılar mezarlığına yollayabilir!

CHP’DE 3 OĞLAN ÇIKTI MEYDÂNE

3’Ü DE BİRBİRİNDEN MERDÂNE!!!)

Bilindiği gibi, CHP’de biri Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, biri İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, diğeri de İstanbul İl Başkanı Cânân Kaftancıoğlu olmak üzere 3 tane oğlan var! Ve bu ‘oğlanlar’ın biri Genel Başkan olarak kalmak, ikisi de Genel Başkan olmak istiyor. Yani, Kılıçdaroğlu’nun başı (Muharrem İnce’de varsa) asıl Ekrem İmamoğlu ve Cânân Kaftancıoğlu ile dertte! Fakat, Cânân’ın başı mahkemelerle, Ekrem’in de İstanbul’un devâsa problemleriyle dertte… Geriye Muharrem kalıyor ve Muharrem de bence CHP’nin Genel Başkanlığını hak ediyor… Ancak, biz de bir kişi bir yerin kolduğunu elde etti mi.., o kişiyi o koltuktan kaldırmak pek kolay olmuyor… Artı Câmân Kaftancıoğlu dilinin cezasını çekiyor ve daha uzun süre ekeceğe de benziyor… Muharrem İnce de Ekrem İmamoğlu ile gizliden gizliye çekişiyor ve bu çekişme de her geçen gün artacak gibi görünüyor… Dolayısyla da ‘CHP Meydanı’ Kemâl Kılıçdaroğlu’na kalacağa benziyor!’

Uzun lâfın kısası, meselenin hülâsâsı; mâlûm olduğu üzere, CHP’yi bir süre Karaoğlan lâkaplı Bülent Ecevit yönetti ve Ecevit hem Partisinin oyunu artırdı hem de partisini bir hükümetin büyük ortağı yaptı, dolayısıyla da Başbakan oldu. Ancak, CHP’nin oyları, Ecevit’ten bu yana ilk defa bu yıl arttı. Ve bu artış Muharrem İnce’den sonra Kemal Kılaçdaroğlu, Emrem İmamoğlu ve Cânân Kaftancığoğlu olmak üzere CHP’nin üç ‘oğlu’ nu karşı karşıya getirdi!’ diyor, herkese saygılar sunuyorum.

BAŞKALARININ YOLUNDA YÜRÜYENER

AYAK İZİ BIRAKAMAZLAR

S.L. Braundon

LİDER ÖRNEKLE LİDERLİK EDER, GÜÇLE DEĞİL

Sun Tzu

BİR SİYASETÇİ GELECEK SEÇİMİ

BİR DEVLET ADAMI GELECEK KUŞAĞI DÜŞÜNÜR

James F. Clarke

MENFAAT ÜZERİNE DÖNEN SİYASET, CANAVARDIR

Bediüzzaman

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
 • BU AY ÇOK OKUNANLAR
 • YENİ
 • YORUM
BUCAK BELEDİYE BAŞKANI EMRULLAH ÜNAL “ ESNAFLARIMIZIN HER DAİM YANINDAYIZ”

BUCAK BELEDİYE BAŞKANI EMRULLAH ÜNAL “ ESNAFLARIMIZIN HER DAİM YANINDAYIZ”

19 Şubat 2020, BUCAK BELEDİYE BAŞKANI EMRULLAH ÜNAL “ ESNAFLARIMIZIN HER DAİM YANINDAYIZ” için yorumlar kapalı
AKŞEHİRSPOR- OĞUZHANSPOR MAÇI SONA ERDİ

AKŞEHİRSPOR- OĞUZHANSPOR MAÇI SONA ERDİ

19 Şubat 2020, AKŞEHİRSPOR- OĞUZHANSPOR MAÇI SONA ERDİ için yorumlar kapalı
BURDUR VE İLÇELERİNDE ELEKTRİK KESİNTİSİ YAPILACAK!

BURDUR VE İLÇELERİNDE ELEKTRİK KESİNTİSİ YAPILACAK!

19 Şubat 2020, BURDUR VE İLÇELERİNDE ELEKTRİK KESİNTİSİ YAPILACAK! için yorumlar kapalı
BAŞKAN EMRULLAH ÜNAL’DAN TÜRKİYE 2.SİNE ÖDÜL

BAŞKAN EMRULLAH ÜNAL’DAN TÜRKİYE 2.SİNE ÖDÜL

19 Şubat 2020, BAŞKAN EMRULLAH ÜNAL’DAN TÜRKİYE 2.SİNE ÖDÜL için yorumlar kapalı
YENİ STATTA İLK ANTREMAN YAPILDI

YENİ STATTA İLK ANTREMAN YAPILDI

19 Şubat 2020, YENİ STATTA İLK ANTREMAN YAPILDI için yorumlar kapalı