Tefenni 1. Resim Çalıştayı Yapıldı

Tefenni 1. Resim Çalıştayı Yapıldı

Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam

Antalya Güzel Sanatlar Derneği üyesi ve Antalyalı bir grup ressamın katıldığı Tefenni Resim Çalıştayı hafta sonu Tefenni Villas işletmesinde gerçekleşti. 12 sanatçının katıldığı çalıştay’da Tefenni’nin tarih kokan mekanları tuvallere taşındı. Farklı tarzlarla çizilen resimlerinde öne çıktığı çalıştaya ilgi yoğun oldu.

Tefennililerin yoğun ilgi gösterdiği çalıştaya, Tefenni Orta Okulu öğrencileri ve minikler çalıştayda resim çizdi ve ressamlarla tanışma fırsatı yakaladılar. Ressamlardan bilgi alan öğrenciler, çalıştayın Tefenni’de yapılmasını sevdiklerini söylediler.

Çalıştayın 2. günü çalıştayı ziyaret eden Tefenni İlçe Kaymakamı Mustafa Caner CURUKAR, Tefenni’ye 3 hafta önce tayin olduğunu ve Tefenni’de bir sanat etkinliğin yapılmasının kendisi için bir süpriz olduğunu söyledi. Sanatçılarla tanışan Kaymakam Curukar, çizilen resimleri dikkatlice inceledi, işletme sahibi Engin Erkan’dan ve çalıştayın küratör’ü Ahmet Korkmaz’dan bilgi aldı. Tefenni Villas içinde yer alan müzeyide gezen Kaymakam Curukar, Tefenni Kent Belleği resimlerini yakından inceledi. Müzenin daha da zenginleşmesi için Kaymakam Mustafa Caner Curukar’dan destek isteğen Engin Erkan, Kaymakam Curukar’dan destek sözü aldı.

Çalıştayı ilk gün ziyaret eden Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz, ilçemizde böyle bir sanat etkinliğin yapılmasını öncülük eden hemşehrilerimiz Engin Erkan ve Ressam Ahmet Korkmaz’ı çok teşekkür ederim. Ağustos ayında yeniden yapmayı düşündüğümüz Barutlusu Kültür ve Sanat Şenliğimizin kapsamını genişleterek, başta Tefennili sanatçılarımız olmak üzere, diğer sanatçıların katılımıyla resim sergisi açmayı düşünüyoruz dedi.

İşletmeci Engin Erkan, çalıştayı destek veren Antalyalı sanatçıları teşekkür ederken bu tür sanat etkinliklerini işletme olarak destek vermeyi devam edeceklerini söyledi. İlk defa yapılan çalıştayın çok verimli geçtiğini ve başarı ile çıktıklarını kaydeden Engin Erkan, bahar ayında daha kapsamlı çalıştayın yapılacağını söyledi. Hedeflerin resim çalıştayının geleneksel hale gelmesini ve iler ki zamanlarda uluslararası  çalıştay hale getirmek olduğunu kaydetti ve Küratör Ahmet Korkmaz’ı organize için teşekkür etti.

Çalıştayın gerçekleşmesine öncülük eden Tefennili Ressam Ahmet Korkmaz, Tefenni’de bir sanat etkinliğinin öncülük yapmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. Tefenni Villas işletmesinin maddi kaygı düşünmeden sanat organizasyonuna destek vermesinin diğer turizm işletmelerine örnek olmasını istedi. Bu tür organizasyonların Burdur  ve diğer ilçelerde de yapılmasını isteğini söyleyen Korkmaz, Burdur ve ilçelerinin sanat adıyla anılması tanıtım açısından çok önemli dedi. Korkmaz, yerel yönetimlerin, STK, valilik ve kaymakamlıkların destek vermesini Burdur’un çevresindeki  Sagalassos , Kibyra, İncirli Han gibi önemli tarihi alanlarında çalıştay yapılarak tarihi mekanların daha önem kazanacağını kaydetti.  Küratör Korkmaz, çalıştayı katılan Antalya Güzel Sanatlar Derneği GÜSAD üyelerine ve diğer sanatçıları sanata desteklerinden dolayı teşekkür etti ve hedeflerinin Tefenni Sanat Çalıştayını uluslararası boyuta taşımak olduğunu söyledi. 2020’de 2. çalıştayı gerçekleştireceklerini, iler ki zamanlarda Salda Gölü kenarında, Burdur Gölü kenarında, Kibyra ve Sagalassos antik kentlerde çalıştay yapacaklarını söyledi..

Reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  • YENİ
  • YORUM
KAVŞAKLARIN KAPATILMASINA VATANDAŞ İSYAN ETTİ

KAVŞAKLARIN KAPATILMASINA VATANDAŞ İSYAN ETTİ

8 Temmuz 2020, KAVŞAKLARIN KAPATILMASINA VATANDAŞ İSYAN ETTİ için yorumlar kapalı
KARAMANLI VEFAT MEHMET ÖKTEN

KARAMANLI VEFAT MEHMET ÖKTEN

8 Temmuz 2020, KARAMANLI VEFAT MEHMET ÖKTEN için yorumlar kapalı
“ALAATTİN MAHALLESİ GÜNDEN GÜNE GELİŞİYOR, DEĞİŞİYOR VE BÜYÜYOR”

“ALAATTİN MAHALLESİ GÜNDEN GÜNE GELİŞİYOR, DEĞİŞİYOR VE BÜYÜYOR”

8 Temmuz 2020, “ALAATTİN MAHALLESİ GÜNDEN GÜNE GELİŞİYOR, DEĞİŞİYOR VE BÜYÜYOR” için yorumlar kapalı
HEKİM KADROMUZ GÜÇLENMEYE DEVAM EDİYOR…

HEKİM KADROMUZ GÜÇLENMEYE DEVAM EDİYOR…

8 Temmuz 2020, HEKİM KADROMUZ GÜÇLENMEYE DEVAM EDİYOR… için yorumlar kapalı
MİLLETVEKİLİ UĞUR’DAN MECLİSTE FLAŞ SÖZLER

MİLLETVEKİLİ UĞUR’DAN MECLİSTE FLAŞ SÖZLER

8 Temmuz 2020, MİLLETVEKİLİ UĞUR’DAN MECLİSTE FLAŞ SÖZLER için yorumlar kapalı