YAZ KUR’AN KURSLARI BAŞLADI

YAZ KUR’AN KURSLARI BAŞLADI

Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam Reklam

Covid-19 salgını nedeniyle Diyanet yaz kuran kursu uzaktan online olarak yapılıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı, her yıl örgün eğitimin tatile girdiği dönemde cami ve Kuran kurslarında açtığı Yaz Kur’an Kursları’nın yeni tip korona virüs (Covid-19) salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında bu yıl uzaktan eğitim yöntemiyle yapılmasına karar verdi. Diyanet TV üzerinden dün yayınlanan kuran kursunun ilk dersini Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş verdi.

Eğitimler, Kur’an-ı Kerim okumayı öğrenmek isteyenler için “Yaz Kur’an Kursları Kur’an Öğreniyorum”, Kur’an-ı Kerim okumayı bilen bununla beraber okuyuşunu güzelleştirmek ve tecvit öğrenmek isteyenler için “Yaz Kur’an Kursları Kur’an Okuyorum”, itikat, ibadet, siyer ve ahlak derslerinden faydalanmak isteyenler için “Yaz Kur’an Kursları Dinimi Öğreniyorum” adları altında üç farklı programdan oluşacak.
Yaz Kur’an Kursları Kur’an Öğreniyorum programı hafta içi her gün saat 10:30’da, Yaz Kur’an Kursları Dinimi Öğreniyorum programı saat 11:00’de, (17:45’de tekrarı yayınlanacak) ve Yaz Kur’an Kursları Kur’an Okuyorum programı hafta içi her gün saat 17:00’de yayınlanıyor.
Öğrenciler Diyanet İşleri Başkanlığı web adresi (www.diyanet.gov.tr) üzerinden kayıt yaptırabilecek. Kayıt yaptıran öğrenciler en yakın müftülüğe giderek kitaplarını ücretsiz olarak temin edebilecek. Kitapların PDF formatı da Başkanlığımız web adresi üzerinden indirilebilecek.

Bucak İlçe Müftüsü Mehmet Ersöz yaptığı açıklamada, şu ana kadar uzaktan eğitim için kayıtlı öğrenci sayısının 221 olduğunu bu sayının daha da artacağını düşündüklerini belirtti. 30 Haziran itibari ile sisteme kayıtlı 221 öğrenci bulunuyor.

DİYANET TV FREKANS BİLGİLERİ

Türksat 4A Kapsama: Batı, Frekans:11.958 MHz, Polarizasyon: Dikey (V), Sembol Oranı: 27.500, FEC: 5/6 D-Smart: Kanal 104
Digiturk: Kanal 68
Tivibu: Kanal 49
Teledünya: Kanal 43

YAZ KURAN KURSU NE KADAR SÜRECEK?

6 haftadan oluşan Yaz Kuran Kursları eğitim programında, Kuran-ı Kerim okumayı öğrenmek isteyenler için ‘Kuran Öğreniyorum’, okuyuşunu güzelleştirmek ve tecvit öğrenmek isteyenler için ‘Kur’an Okuyorum’, itikat, ibadet, siyer ve ahlak derslerinden yararlanmak isteyenler için ise ‘Dinimi Öğreniyorum’ başlıkları altında üç farklı ders yer alacak. Dersler Diyanet TVde 3 kuşak halinde ekrana gelecek. Dersleri takip edemeyen ya da tekrar izlemek isteyenler, Diyanet TV YouTube kanalından ilgili eğitim videolarına erişebilecek.

 

 

 

Reklam
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Sponsorlu Bağlantılar
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  • YENİ
  • YORUM
GÖLHİSAR VEFAT AKİF IŞIK

GÖLHİSAR VEFAT AKİF IŞIK

7 Temmuz 2020, GÖLHİSAR VEFAT AKİF IŞIK için yorumlar kapalı
TEFENNİ’DE KORONA VİRÜS VAKASI

TEFENNİ’DE KORONA VİRÜS VAKASI

7 Temmuz 2020, TEFENNİ’DE KORONA VİRÜS VAKASI için yorumlar kapalı
BUCAK’TA İLK TESTİ POZİTİF GELMİŞTİ YENİDEN TEST YAPILDI

BUCAK’TA İLK TESTİ POZİTİF GELMİŞTİ YENİDEN TEST YAPILDI

7 Temmuz 2020, BUCAK’TA İLK TESTİ POZİTİF GELMİŞTİ YENİDEN TEST YAPILDI için yorumlar kapalı
BUCAK’TA BU DA YAŞANDI VİDEO MONTAJ İLE ŞANTAJ YAPTILAR

BUCAK’TA BU DA YAŞANDI VİDEO MONTAJ İLE ŞANTAJ YAPTILAR

7 Temmuz 2020, BUCAK’TA BU DA YAŞANDI VİDEO MONTAJ İLE ŞANTAJ YAPTILAR için yorumlar kapalı
BUCAK BELEDİYESİNE İŞÇİ ALIMI YAPILACAK  İŞTE SON BAŞVURU TARİHİ VE ŞARTLARI

BUCAK BELEDİYESİNE İŞÇİ ALIMI YAPILACAK İŞTE SON BAŞVURU TARİHİ VE ŞARTLARI

7 Temmuz 2020, BUCAK BELEDİYESİNE İŞÇİ ALIMI YAPILACAK İŞTE SON BAŞVURU TARİHİ VE ŞARTLARI için yorumlar kapalı