Hüseyin Özdamar
Köşe Yazarı
Hüseyin Özdamar
 

DÜNYA’ da SEFALETİN ENÇOK ARTTIĞI 6.ÜLKEYİZ

Ak parti iktidarı 20 yıldır ülkeyi yalanlarla, talanlarla yönetiyor. Bir gün Bakıyorsunuz uzaya Astronot gönderiyoruz. Bir başka gün bakıyorsunuz 240 fabrikanın toplu açılış töreni yapılıyor. (Hepsi zaten var olan üstelikte fabrika olmayıp 20 kişinin altında adam çalıştıran küçük işletmeler) Hepiniz hatırlarsınız. Her seçim öncesi reis, Yandaş medyada, canlı yayında savaş uçağımızın iki yıl içinde göklerde olacağını açıklar, bir başka gün Elektrikli traktör üretilir, bir başka canlı yayında milyonlarca liranın harcandığı törende yerli otomobil üretimi açıklanır. Hiç birimiz gerçek olmadığını artık yaşayarak öğrendik. 20 yıldır bu yalanlar bitmedi. Her seçim öncesinde Karadeniz de ya petrol buluruz! yada doğalgaz. Tek adam sistemi geldiğinde yokluk, yoksulluk bitecekti. Döviz krizi olmayacak, Millet zenginleşecekti. Hiçbirisi olmadı. Oysa ülkenin gerçekleri çok farklı. Akp, ülkemizi “ vatan “ olarak görmüyor. Ticari bir meta olarak değerlendiriyor. Vatanın her parçası parsel parsel satılıyor. Ormanlarımız kestiriliyor, yaktırılıyor. Şehirlerimiz Suriyeli, Surinamlı, Afganistanlı, Somalili göçmenler tarafından işgal edilmiş durumda. Son 10 yılda ülkemize 10 milyon göçmen gelince hızlı nüfus artışı, işsizlik ve enflasyonu arttırdı. Altyapıyı çökertti. Rant’ı arttırdı. Dere yatakları, tarım arazileri, orman alanları arsa oldu. Yollar, kanalizasyonlar, su şebekeleri, ulaşım hizmetleri 85 milyona yetmez oldu. Eğitim altyapısı yetersiz kaldı. Tabi ki en çok da sefalet arttı cennet vatanımızda. Yapılan istatistiklere göre Türkiye sefalet artışı sıralamasında dünyada 6. İmiş.“ Birilerinin büyüme masalları anlatmaya devam ettiği bu dönemde, yoksulluğu ve yoksunluğu bitirecek kalkınma projeleri ile artık Türkiye’nin yarınlar için tek umudu İYİ PARTİ ve Onun Genel Başkanı’dır “ TÜİK verilerine göre 2015 ve 2020 yılları arasında 138 ülkeden 66’sında sefalet azalmış. 72 sinde artmış. Türkiye ise 8.3 puanlık artışla sefalet endeksinin en çok arttığı 6 ıncı ülke imiş. Türkiye’nin bir önceki 5 yıllık dönemde sefalet endeksi 1.3 puan azalmış. “Dünyada sefaleti en çok artan Sudan, Lübnan, Surinam, Haiti ve Pakistan’dan sonra Türkiye 6. sırada“ Hep yazıyorum. Türkiye yönetilemiyor. Sürünüyor. Ülkemize yazık oluyor. Yalanlarla, talanlarla Akp Cumhuriyetin 100 yıllık birikimini heba etti. İnşallah 2022 de yapılacak bir erken seçimle artık yalana’da talana’da bu millet son verecektir.
Ekleme Tarihi: 25 Ağustos 2021 - Çarşamba

DÜNYA’ da SEFALETİN ENÇOK ARTTIĞI 6.ÜLKEYİZ

Ak parti iktidarı 20 yıldır ülkeyi yalanlarla, talanlarla yönetiyor. Bir gün Bakıyorsunuz uzaya Astronot gönderiyoruz. Bir başka gün bakıyorsunuz 240 fabrikanın toplu açılış töreni yapılıyor. (Hepsi zaten var olan üstelikte fabrika olmayıp 20 kişinin altında adam çalıştıran küçük işletmeler)

Hepiniz hatırlarsınız. Her seçim öncesi reis, Yandaş medyada, canlı yayında savaş uçağımızın iki yıl içinde göklerde olacağını açıklar, bir başka gün Elektrikli traktör üretilir, bir başka canlı yayında milyonlarca liranın harcandığı törende yerli otomobil üretimi açıklanır. Hiç birimiz gerçek olmadığını artık yaşayarak öğrendik.

20 yıldır bu yalanlar bitmedi. Her seçim öncesinde Karadeniz de ya petrol buluruz! yada doğalgaz. Tek adam sistemi geldiğinde yokluk, yoksulluk bitecekti. Döviz krizi olmayacak, Millet zenginleşecekti. Hiçbirisi olmadı.

Oysa ülkenin gerçekleri çok farklı. Akp, ülkemizi “ vatan “ olarak görmüyor. Ticari bir meta olarak değerlendiriyor. Vatanın her parçası parsel parsel satılıyor. Ormanlarımız kestiriliyor, yaktırılıyor. Şehirlerimiz Suriyeli, Surinamlı, Afganistanlı, Somalili göçmenler tarafından işgal edilmiş durumda.

Son 10 yılda ülkemize 10 milyon göçmen gelince hızlı nüfus artışı, işsizlik ve enflasyonu arttırdı. Altyapıyı çökertti. Rant’ı arttırdı. Dere yatakları, tarım arazileri, orman alanları arsa oldu. Yollar, kanalizasyonlar, su şebekeleri, ulaşım hizmetleri 85 milyona yetmez oldu. Eğitim altyapısı yetersiz kaldı.

Tabi ki en çok da sefalet arttı cennet vatanımızda. Yapılan istatistiklere göre Türkiye sefalet artışı sıralamasında dünyada 6. İmiş.“ Birilerinin büyüme masalları anlatmaya devam ettiği bu dönemde, yoksulluğu ve yoksunluğu bitirecek kalkınma projeleri ile artık Türkiye’nin yarınlar için tek umudu İYİ PARTİ ve Onun Genel Başkanı’dır “

TÜİK verilerine göre 2015 ve 2020 yılları arasında 138 ülkeden 66’sında sefalet azalmış. 72 sinde artmış. Türkiye ise 8.3 puanlık artışla sefalet endeksinin en çok arttığı 6 ıncı ülke imiş. Türkiye’nin bir önceki 5 yıllık dönemde sefalet endeksi 1.3 puan azalmış. “Dünyada sefaleti en çok artan Sudan, Lübnan, Surinam, Haiti ve Pakistan’dan sonra Türkiye 6. sırada“

Hep yazıyorum. Türkiye yönetilemiyor. Sürünüyor. Ülkemize yazık oluyor. Yalanlarla, talanlarla Akp Cumhuriyetin 100 yıllık birikimini heba etti. İnşallah 2022 de yapılacak bir erken seçimle artık yalana’da talana’da bu millet son verecektir.

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (1)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve nnchaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Esat
(23.09.2021 22:07 - #155)
Hey gidi hey fetönun kızından medet umanlar tabiki para sorununu çözecek Meral nede olsa ABD bin bidonun dostlarından bidon basar doları gönderir nasıl olsa sınırzsız dolar basma yetkisi var yalanlar demiş yalanı tiyatroyu en iyi ipsizler oynuyor tiyatro karıda hep yalan .ıkıyor
Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve nnchaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
(0) (0)