Süleyman  Coşkuner
Köşe Yazarı
Süleyman Coşkuner
 

ÖĞRETMENLERİMİZE KÜÇÜK TAVSİYELER

1. Öğrencilerimiz,  önce Allah'ın sonra ebeveynlerin bizlere emanetidir. Lütfen kıymetli emanetlere sahip çıkalım. 2. Öğrencilerimizi birbirleriyle kıyaslamayalım.  Zira her yönden birbirlerinden farklılık gösterirler. 3. Öğrencilerimize yerine göre eşit, yerine göre adaletli davranalım. Zenginle fakir, öksüz ile öksüz olmayan, engelli ile engeli olmayan, köylü ile şehirli, eşit değildir. Burada adalet gerekir. 4. Asla ve asla, ne fiziksel ne de duygusal şiddeti, aklımızın köşesine dahi getirmeyelim. 5. Problemli öğrencilerin problemlerini tek başımıza değil; rehber öğretmen, ebeveynler ve dahili - harici ilgililerle işbirliği halinde çözelim. 6. Her fırsatta bütün sınıfı, takım halinde motive edici, faaliyetlerde bulunalım. 7. Her kişi ve gurup ile, sevgi ve saygıya dayalı pozitif bir iletişim sistemi kuralım. 8. Zeki ve tembel öğrencilerle özelliklerine göre, ayrıca ve profesyonelce ilgilenelim.  9. Ufak tefek hatalarını affedelim.  Cezaya dayalı bir sistemde öğrencilerimizi eğitimden süratle soğuturuz. 10. Her gün dersimize çalışalım. Çocuklarımız bilgiye çok hızlı ulaşıyorlar. Yanlış yönlere sapmamaları için, onların çok daha ilerisinde kendimizi yenilememiz gerekiyor, unutmayalım. 11. Ders saatleri bitince, eğitim ve öğretim bıçak gibi kesilmesin. Modern ve geleneksel iletişim vasıtalarıyla, gerekli ise, 24 saat devam ettirelim. 12. Bizlerin yaşlılığında, onların söz sahibi olacağını hiç aklımızdan çıkarmadan, görev yapmaya gayret edelim. 13. Emekli olunca, eğitim ve öğretim faaliyetlerinden tamamen geri çekilmeyelim. Aynı aktif çalışan gibi hizmetlerimizi sürdürelim. Buna hem toplumun, hem de kendimizin çok büyük ihtiyacımız var. Onca yıllık deneyimi bir çırpıda çöpe atmak, kaliteli bir insan işi olamaz. Selam, sevgi ve dualarımla.  Yüceler Yüce'sine emanet olalım.  3 Ağustos 2022. Saat: 11.00. BUCAK  Doç.Dr. Süleyman COŞKUNER  Kaliteli Yaşam Uzmanı
Ekleme Tarihi: 03 Ağustos 2022 - Çarşamba

ÖĞRETMENLERİMİZE KÜÇÜK TAVSİYELER

1. Öğrencilerimiz,  önce Allah'ın sonra ebeveynlerin bizlere emanetidir. Lütfen kıymetli emanetlere sahip çıkalım.

2. Öğrencilerimizi birbirleriyle kıyaslamayalım.  Zira her yönden birbirlerinden farklılık gösterirler.

3. Öğrencilerimize yerine göre eşit, yerine göre adaletli davranalım. Zenginle fakir, öksüz ile öksüz olmayan, engelli ile engeli olmayan, köylü ile şehirli, eşit değildir. Burada adalet gerekir.

4. Asla ve asla, ne fiziksel ne de duygusal şiddeti, aklımızın köşesine dahi getirmeyelim.

5. Problemli öğrencilerin problemlerini tek başımıza değil; rehber öğretmen, ebeveynler ve dahili - harici ilgililerle işbirliği halinde çözelim.

6. Her fırsatta bütün sınıfı, takım halinde motive edici, faaliyetlerde bulunalım.

7. Her kişi ve gurup ile, sevgi ve saygıya dayalı pozitif bir iletişim sistemi kuralım.

8. Zeki ve tembel öğrencilerle özelliklerine göre, ayrıca ve profesyonelce ilgilenelim. 

9. Ufak tefek hatalarını affedelim.  Cezaya dayalı bir sistemde öğrencilerimizi eğitimden süratle soğuturuz.

10. Her gün dersimize çalışalım. Çocuklarımız bilgiye çok hızlı ulaşıyorlar. Yanlış yönlere sapmamaları için, onların çok daha ilerisinde kendimizi yenilememiz gerekiyor, unutmayalım.

11. Ders saatleri bitince, eğitim ve öğretim bıçak gibi kesilmesin. Modern ve geleneksel iletişim vasıtalarıyla, gerekli ise, 24 saat devam ettirelim.

12. Bizlerin yaşlılığında, onların söz sahibi olacağını hiç aklımızdan çıkarmadan, görev yapmaya gayret edelim.

13. Emekli olunca, eğitim ve öğretim faaliyetlerinden tamamen geri çekilmeyelim. Aynı aktif çalışan gibi hizmetlerimizi sürdürelim. Buna hem toplumun, hem de kendimizin çok büyük ihtiyacımız var. Onca yıllık deneyimi bir çırpıda çöpe atmak, kaliteli bir insan işi olamaz.

Selam, sevgi ve dualarımla. 

Yüceler Yüce'sine emanet olalım. 

3 Ağustos 2022. Saat: 11.00. BUCAK 

Doç.Dr. Süleyman COŞKUNER 

Kaliteli Yaşam Uzmanı

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve nnchaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.