Bucak Belediyesi tarafından ilçe otobüs terminalinde aydınlatma çalışmaları başlatıldı

Bucak Belediyesi tarafından  ilçe otobüs terminalinde  aydınlatma çalışmaları başlatıldı.

Daha önce de gündeme gelen Bucak terminalinin gece geç saatlerde yeterli aydınlıkta olmaması nedeniyle vatandaşlar tarafından yetkililere şikayetler iletilmişti. Özellikle şehirlerarası yolculuk yapan vatandaşlar ve öğrenciler gece geç saatlerde Bucak’ta otobüsten indiklerini ve sabahı bekleyecek, vakit geçirecek güvenli bir ortamın olmamasından duyulan rahatsızlığı dile getirmişlerdi.

Bucak Belediyesi’ne bağlı ekipler, Bucak terminalinde aydınlatma çalışmalarını başlattı. İlçe otobüs terminalinin bazı bölümlerine güçlü aydınlatmalar takıldı.

Bölgeye renk ve canlılık katmak amacıyla başlatılan çalışmalar neticesinde Bucak terminali artık geceleri daha aydınlık ve renkli olacak. Bucak terminalinin özel ışıklandırma çalışmaları ile dikkat çeken bir görselliğe kavuşması sağlanacak. Yeni eğitim öğretim yılının da başlayacak olması ile birlikte Bucak ilçesine, diğer şehirlerden gelen öğrencilerin Bucak Terminalinde rahatlıkla vakit geçirebilmeleri için de çalışmaların yapıldığını dile getiren yetkililer, en kısa sürede çalışmaların biteceğine dikkat çektiler.

Vatandaşlar Yapılan Aydınlatma Çalışmasından Memnun

Bucak Otobüs Terminali’nde hizmet veren otobüs firmaları ve vatandaşlar Bucak Belediyesi’nin otogar içinde ve çevresinde yaptığı aydınlatma çalışmalarından memnun olduklarını dile getirdiler. Özellikle gece şehirlerarası yolculuk yaparak Bucak’a gelen vatandaşlar sabaha kadar Terminalde vakit geçirmek zorunda kaldıklarını ve  güvenli bir ortam olmamasına dikkat çekilmesini istediler.

Haber: Doğan ŞAHİN

- NNC Haber, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.nnchaber.com/haber/5023323/bucak-belediyesi-tarafindan-ilce-otobus-terminalinde-aydinlatma-calismalari-baslatildi