• DOLAR
  6,0578
  %-0,15
 • EURO
  6,5564
  %0,09
 • ALTIN
  313,58
  %0,28
 • BIST
  7,8651
  %-0,29
YÖRÜK, “GÜREŞSEVERLERİ KORKUTELİ’NE DAVET EDİYORUZ”

YÖRÜK, “GÜREŞSEVERLERİ KORKUTELİ’NE DAVET EDİYORUZ”

Korkuteli Belediye Başkanı Ömet İşlek, bugün beraberinde Güreş Komitesi üyeleri, Güreş Ağası Hamdi Sarıca, İlçe Emniyet Müdürü, Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri ve diğer yetkililer ile birlikte 1 Eylül 2019 tarihinde Korkuteli Altın Kiraz Yağlı Pehlivan Güreşlerinin yapılacağı Korkuteli 100. Yıl Atatürk Stadyumunda yapılan çalışmaları denetledi. Özellikle giriş ve çıkışlar, emniyet ve güvenlik konularında titizlik gösteren İşlek, yetkilileri bu konularda gerekli talimatları verdi.

SARICA, “SON KONTROLLERİ YAPIYORUZ”
Denetleme sonrası kısa birer konuşma yapan yetkililer şunları söyledi; Güreş Ağası Hamdi Sarıca, ” 1 Eylülde yapılacak olan Geleneksel Altın Kiraz Yağlı Pehlivan Güreşlerini, Sayın Ömer İşlek Başkanımız gerçekten çok hassas davranıyor. Bir hata oluşmaması için, bugün Güreş Komitemiz, Emniyet Müdürümüz, Belediye Başkanımız ve görevli arkadaşlarımız ile bir araya gelerek prova yaparak, bir eksik varsa onları gidermek, haftaya cumartesi günü tekrar burada buluşarak son kontrolleri yaparak, gelen misafirlermizi, pehlivanlarımızı en iyi şekilde ağırlamak için, bugün prova niteliğinde toplandık. İnşallah bir hata oluşmadan Kimsenin burnu kanamadan, güreşçilerimizin Korkuteli’mize yakışır bir şekilde, pehlivanlar diyarına yakışır bir şekilde güreşlerin geçmesini temenni ediyoruz. Emeğe geçen herkese çok teşekkür ediyoruz.”

TAŞ, “OLUMSUZLUK YAŞANMAMASINI İSTİYORUZ”
Güreş Komitesi Başkanı Ogün Taş, “Bugün burada 31.si düzenlenecek olan Yağlı Pehlivan Güreşlerinin hazırlıklarını yapmak için kontrollere geldik. Ömer Başkanımızın himayesinde burada kontrollerimizi gerçekleştiriyoruz. İnşallah 1 Eylülde düzenlenecek olan güreşte, hiç bir aksilik, olumsuzluk olmaması için gereken hazırlıklarımızı yapıyoruz. Gelen misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlamak için, bütün arkadaşlarımız emek sarf ediyorlar. Tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum. 1 Eylülde tüm halkımızı davet ediyorum”

KÖROĞLU, “KIRKPINARDA 53, KORKUTELİ’DE 63 BAŞPEHLİVAN”
Ercan Köroğlu, “31. si düzenlenecek Korkuteli Altın Kiraz Yağlı Pehlivan Güreşlerine, burada yaklaşık 1 aydır çok sıkı bir hazırlık var. Sezon başında, il il, ilçe ilçe, gittiğimiz güreşleri izledik. Dha iyi, daha güzel, Korkuteli’ne yakışır, bir güreş izletmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ömer Başkanımızın bize çok desteği var, Allah razı olsun. Korkuteli güreşçiler diyarı. 8 tane başpehlivanımız var. 2 tane kemerli pehlivanımız var. Elimizden geleni yapıyoruz. 1 Eylülde tüm güreşseverleri Korkuteli’ne davet ediyoruz. Edirne’de 53 tane başpehlivan mücadele etti, Korkuteli’de 63 tane başpehlivan mücadele edecek. Yakışanı yapmaya çalışıyoruz.”

YÖRÜK, “GÜREŞSEVERLERİ KORKUTELİ’NE DAVET EDİYORUZ”
Kemal Yörük, “Ömer Niyazi İşlek Başkanımzıın himayelerinde, Güreş Komitesi Başkanımız Ogün Taş Başkanımzın himayelerinde, Korkuteli’de yapacak olduğumuz Altın Kiraz yağlı güreşlerinde en iyi şekilde Korkuteli’mizi temsil edeceğiz. Yaklaşık 1.000 kadar güreşçi gelmesini bekliyoruz. Tüm güreşseverleri Korkuteli’ne davet ediyoruz.”

İŞLEK, “4 KİŞİLİK EKİP BUGÜNLERE GETİRDİ”
Korkuteli Belediye Başka nı Ömer İşlek, “Öncelikle bu hazırlığı yapan herkese teşekkür ediyorum. Bu sene biraz daha girişler, çıkışlar, emniyet, güvenlik, rahat etme, vatandaşlarımzın ve güreşçilerimizin rahat etmesi ile ilgili tedbirler almaya çalışıyoruz. Bu sene farklı olarak, Kadınlar tribünü, Gençler tribünü, Engelli kardeşlerimiz ve aileleri ile ilgili özel bir tribünümüz olacak. Basınımızı sahanın içine aldık. Biz bundan yaklaşık 1,5 – 2 ay kadar önce 4 kişilik bir ekip kurduk. Başında Ogün Taş’ın olduğu, Mustafa Kızılsert Meclis Üyemiz, Kemal ve Ercan kardeşlerimizşin olduğu 4 kişilik bir ekip kurduk. Sağ olsunlar onlarda ellerinden geleni yapıyorlar.” Detaykorkuteli

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
 • BU AY ÇOK OKUNANLAR
 • YENİ
 • YORUM
ANKARA İSTEDİ İSTİFA ETTİ

ANKARA İSTEDİ İSTİFA ETTİ

19 Şubat 2020, ANKARA İSTEDİ İSTİFA ETTİ için yorumlar kapalı
ORMANLIK ALANDA YAŞAMINA SON VERDİ

ORMANLIK ALANDA YAŞAMINA SON VERDİ

19 Şubat 2020, ORMANLIK ALANDA YAŞAMINA SON VERDİ için yorumlar kapalı
BURDUR EMNİYETİ AFFETMEDİ

BURDUR EMNİYETİ AFFETMEDİ

19 Şubat 2020, BURDUR EMNİYETİ AFFETMEDİ için yorumlar kapalı
BİGEP’TE BAŞARI GELENEĞİ YİNE DEĞİŞMEDİ

BİGEP’TE BAŞARI GELENEĞİ YİNE DEĞİŞMEDİ

19 Şubat 2020, BİGEP’TE BAŞARI GELENEĞİ YİNE DEĞİŞMEDİ için yorumlar kapalı
YASİN UĞUR “MİLLET ASLA MÜSAADE ETMEZ”

YASİN UĞUR “MİLLET ASLA MÜSAADE ETMEZ”

19 Şubat 2020, YASİN UĞUR “MİLLET ASLA MÜSAADE ETMEZ” için yorumlar kapalı