Antalya

15. Başöğretmen Atatürk Onur Ödülü Büyükerşen’in

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Eğitim İş Sendikası’nın işbirliğiyle düzenlenen 15. Başöğretmen Atatürk Onur Ödülü Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e verildi. Devamı haberimizde...

15. Başöğretmen Atatürk Onur Ödülü Büyükerşen’inAntalya Büyükşehir Belediyesi ve Eğitim İş Sendikası’nın işbirliğiyle düzenlenen 15. Başöğretmen Atatürk Onur Ödülü Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e verildi. AKM’de düzenlenen törende ödülü Büyükerşen adına Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Önder aldı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Eğitim İş Sendikası işbirliğinde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmen unvanının verilişinin yıldönümü olan 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle 15. Başöğretmen Atatürk Onur Ödülü Töreni düzenledi. Atatürk Kültür Merkezi’ndeki törene, Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cansel Tuncer, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Önder, Eğitim İş Antalya Şube Başkanı Sadık Acar, Eğitim İş Genel Basın Yayın ve Uluslararası İlişkiler Sekreteri Emine Çalık, Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Mehmet Balık öğretmenler ve sendika üyeleri katıldı. 15. Başöğretmen Atatürk Onur Ödülü’ne layık görülen Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in ödülünü Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Önder aldı. Görevdeyken hayatını kaybeden öğretmenlerin de anıldığı törende emekli olan öğretmenlere plaket verildi.


KİTAP FUARI ÖĞRETMENLERE ATFEDİLDİ


Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cansel Tuncer törende yaptığı konuşmada, “Başöğretmen Atatürk’ün gösterdiği yolda Cumhuriyetimizin bekçileri, geleceğimizin teminatı gençleri, yetiştiren siz öğretmenlerin sayesinde ülkemiz emin ellerde. Büyükşehir Belediyesi olarak bu yıl 13’üncüsünü gerçekleştireceğimiz Antalya Kitap Fuarı’nı öğretmenlerimize atfettik” dedi.


“ONUR DUYUYORUZ”


Eğitim İş Antalya Şube Başkanı Sadık Acar, 2009’dan bu yana her yıl bu ödülü laik, çağdaş, demokratik, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı bir aydına verdiklerini belirterek, “Bu yıl ödülü, Atatürk’e Başöğretmen unvanının verilişinin 95. yıldönümünde, Cumhuriyet değerlerine sahip çıkan ve korunmasına yönelik çalışmalarından dolayı Sayın Yılmaz Büyükerşen’e vermekten onur duyuyoruz” dedi.


DEMOKRASİYİ SAĞLAMADA EN ÖNEMLİ UNSUR EĞİTİM


Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Önder de konuşmasında “Adaleti, eşitliği, demokrasiyi sağlamada en önemli unsur eğitimdir. Bu unsurun sağlanmasında en önemli görev de öğretmenlerimizindir. Laik, demokrat ve insan değerlerine saygılı gençler yetiştirdiğiniz için evlatlarımızı size emanet ediyoruz. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Ayrıca, öğretmenlerimize verdiği değeri her fırsatta gösteren, Antalya’nın ışığı, inci gibi işleyen Muhittin Böcek başkanımızı da kutluyorum ve teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Ödül Töreninde, genç keman sanatçısı Pınar Yar ve Eğitim İş Antalya Şubesi’nin üyeleri tarafından mini konserler verildi.

 

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

 Büyükşehir'den Öğretmenler Günü Kutlaması
Bölgesel

Büyükşehir'den Öğretmenler Günü Kutlaması

Antalya Büyükşehir Belediyesi 24 Kasım Öğretmenler Gününü düzenleyeceği etkinliklerle kutlamaya hazırlanıyor. 24 Kasım Salı günü Atatürk Kültür Merkezi Fuayesinde Antalya’nın eğitim tarihine ışık tutacak Öğretmenler Günü Karma Sergisi’nin açılışı yapılacak. Aynı gün saat 12.00’de ise Atatürk Kültür Merkezi Perge Salonu’nda Eğitim İş Antalya Şubesi ile birlikte Başöğretmen Atatürk Onur Ödülü Töreni düzenlenecek.

Antalya Korkuteli Saadet Partisi Seçim Koordinasyon merkezi Açıldı
Bölgesel

Antalya Korkuteli Saadet Partisi Seçim Koordinasyon merkezi Açıldı

Antalya Korkuteli Saadet Partisi’nin Korkuteli İlçe Belediye Başkan Adayı Mehmet İslamoğlu, seçim koordinasyon merkezi açılışı ve meclis üyeleri aday tanıtım programında büyük bir katılımla karşılandı.

Korkuteli Belediye Başkan Adayı Dr.Sadık Önal ;sinama Kültür merkezi yeri hazır
Bölgesel

Korkuteli Belediye Başkan Adayı Dr.Sadık Önal ;sinama Kültür merkezi yeri hazır

Antalya Korkuteli Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Dr.Sadık Önal da yaptığı sesleniş konuşmasında  Korkuteli ilçemize Un Fabrikası

Süleyman Ertunç, aylardır yerine getirilmeyen talebi 2 günde çözdü
Bölgesel

Süleyman Ertunç, aylardır yerine getirilmeyen talebi 2 günde çözdü

Pazar Mahallesi'nde ikamet eden bir mahalle sakininin doğalgaz sorunu, Muhtar Adayı Süleyman Ertunç'un girişimleri ile iki gün içinde çözüldü. Detaylar haberimizde...

Kocaaliler Ortaokulu Atletizmde Yıldızlaşıyor! 5 Madalya ve Bir Takım Üçüncülüğü!
Spor

Kocaaliler Ortaokulu Atletizmde Yıldızlaşıyor! 5 Madalya ve Bir Takım Üçüncülüğü!

Kocaaliler Ortaokulu Atletizm Takımı, Burdur'da düzenlenen atletizm müsabakalarında 5 madalya ve 1 takım üçüncülüğü elde etti. Başarılı öğrenciler, Kocaaliler Belediye Başkanı Selahattin Gökçe tarafından tebrik edildi.

Sanayi Mahallesinden başkana tam destek 4. Halk Ekmek Büfesi Geliyor
Bölgesel

Sanayi Mahallesinden başkana tam destek 4. Halk Ekmek Büfesi Geliyor

AK Parti Bucak Belediye Başkan Adayı Emrullah Ünal, Sanayi Mahallesi'nde gerçekleştirdiği ev ziyaretlerinde yoğun ilgi gördü. Ünal, mahalleliye en kısa zamanda 4. Halk Ekmek büfesini kuracaklarının sözünü verdi.