Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Eğitim İş Sendikası’nın işbirliğiyle düzenlenen 15. Başöğretmen Atatürk Onur Ödülü Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e verildi. AKM’de düzenlenen törende ödülü Büyükerşen adına Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Önder aldı.
Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Eğitim İş Sendikası işbirliğinde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmen unvanının verilişinin yıldönümü olan 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle 15. Başöğretmen Atatürk Onur Ödülü Töreni düzenledi. Atatürk Kültür Merkezi’ndeki törene, Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cansel Tuncer, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Önder, Eğitim İş Antalya Şube Başkanı Sadık Acar, Eğitim İş Genel Basın Yayın ve Uluslararası İlişkiler Sekreteri Emine Çalık, Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Mehmet Balık öğretmenler ve sendika üyeleri katıldı. 15. Başöğretmen Atatürk Onur Ödülü’ne layık görülen Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in ödülünü Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Önder aldı. Görevdeyken hayatını kaybeden öğretmenlerin de anıldığı törende emekli olan öğretmenlere plaket verildi.
Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cansel Tuncer törende yaptığı konuşmada, “Başöğretmen Atatürk’ün gösterdiği yolda Cumhuriyetimizin bekçileri, geleceğimizin teminatı gençleri, yetiştiren siz öğretmenlerin sayesinde ülkemiz emin ellerde. Büyükşehir Belediyesi olarak bu yıl 13’üncüsünü gerçekleştireceğimiz Antalya Kitap Fuarı’nı öğretmenlerimize atfettik” dedi.
Eğitim İş Antalya Şube Başkanı Sadık Acar, 2009’dan bu yana her yıl bu ödülü laik, çağdaş, demokratik, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı bir aydına verdiklerini belirterek, “Bu yıl ödülü, Atatürk’e Başöğretmen unvanının verilişinin 95. yıldönümünde, Cumhuriyet değerlerine sahip çıkan ve korunmasına yönelik çalışmalarından dolayı Sayın Yılmaz Büyükerşen’e vermekten onur duyuyoruz” dedi.
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Önder de konuşmasında “Adaleti, eşitliği, demokrasiyi sağlamada en önemli unsur eğitimdir. Bu unsurun sağlanmasında en önemli görev de öğretmenlerimizindir. Laik, demokrat ve insan değerlerine saygılı gençler yetiştirdiğiniz için evlatlarımızı size emanet ediyoruz. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Ayrıca, öğretmenlerimize verdiği değeri her fırsatta gösteren, Antalya’nın ışığı, inci gibi işleyen Muhittin Böcek başkanımızı da kutluyorum ve teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Ödül Töreninde, genç keman sanatçısı Pınar Yar ve Eğitim İş Antalya Şubesi’nin üyeleri tarafından mini konserler verildi.
Antalya Büyükşehir Belediyesi 24 Kasım Öğretmenler Gününü düzenleyeceği etkinliklerle kutlamaya hazırlanıyor. 24 Kasım Salı günü Atatürk Kültür Merkezi Fuayesinde Antalya’nın eğitim tarihine ışık tutacak Öğretmenler Günü Karma Sergisi’nin açılışı yapılacak. Aynı gün saat 12.00’de ise Atatürk Kültür Merkezi Perge Salonu’nda Eğitim İş Antalya Şubesi ile birlikte Başöğretmen Atatürk Onur Ödülü Töreni düzenlenecek.
Bucak Küçük Sanayi Sitesi, yoğun yağış sonrası sular altında kaldı. Başkan Kemal Kasap, drenaj sorunları ve alınacak önlemler hakkında açıklamalarda bulundu.
Burdur Dereboğazı ve Tek Çeşmeleri, yapılan ıslah çalışmaları ve temiz su numuneleri sonucunda yeniden kullanıma açıldı. Detaylar için tıklayın.
Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. (AEDAŞ) hizmet bölgelerinde yoğun klima kullanımı nedeniyle elektrik tüketiminde rekor artış yaşandı. Peki elektriksiz kalır mıyız? AEDAŞ acil eylem planı devrede. Antalya'da 23 Temmuz'da tüketim yüzde 14,3 artarak 58.606 MWh'ye ulaştı.
26 Temmuz Çarşamba günü TRT1, ATV, Kanal D, Show TV, TV8, Star TV'de hangi programlar var? Bugün televizyonda izleyebileceğiniz diziler, filmler ve programlar hakkında detaylı bilgi edinin.
Pi'nin yaşamı filmi herkes tarafından araştırılmaya başlandı. Pi'nin Yaşamı Gerçek Bir Hikaye mi? sorusu arama motorlarında aranıyor. Peki, Pi'nin Yaşamı gerçek hayat hikayesi mi? Pi'nin Yaşamı konusu ne? Pi'nin Yaşamı ne anlatıyor? İşte detaylar...
Yorumlar (0)