15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü etkinlikleri Finike ilçesinde yapıldı.
Finike Belediye Sosyal Tesislerinde Kaymakam Musa Kazım Çelik Başkanlığında başlatılan yürüyüş Liman içinde gerçekleşen proğram ile devam etti. Kuran okundu. Proğrama Kaymakam Musa Kazım Çelik, Belediye Başkan Yardımcısı ismet Çetin Başsavcı Emre Kaya Jandarma Komutanı j.Ütğm.Murat Kemal Karayaka, Finike Milli Eğitim Müdürü Mehtap Gökdemir Ak Parti Finike İlçe Başkanı Faruk Kurt, Ak Parti Finike Kadın Kolları Başkanı Tuğba Arıcı Kiriş MHP Finike İlçe Başkanı Recep Şahin,İYİ Parti ilçe Başkanı Mustafa Ulubaş Daire Müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.ilçe Müftüsü Hasan Kırkan şehitler anısına dua etti. Kaymakam Çelik gecenin anlam ve önemini belirten konuşma yaptı.
Türkiye Deniz Canlıları Müzesi Balıkçı Kenan tesislerinde 15 temmuz gününü anmak için balık ekmek dağıtıldı ve Kur’an-ı Kerim okundu.
Burdur'un Bucak ilçesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü coşkuyla kutlandı. Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen programa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
Burdur, 15 Temmuz darbe girişiminin 8. yıl dönümünde güçlü bir şekilde anıldı. Milletin Zaferi Yürüyüşü ve Anma Programı ile demokrasi zaferi kutlandı.
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kutlamaları kapsamında Denizli'de çeşitli etkinlikler düzenlendi.
Isparta’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü 8’inci yılı kortej yürüyüşü ve düzenlenen programla anıldı.
Antalya'da, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla anma etkinlikleri düzenlendi.
Yorumlar (0)