Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer bu yıl 17.si düzenlenen Gökbel Yaylası Yağlı Güreşlerine katıldı
Alanya Belediyesi tarafından düzenlenen Geleneksel Gökbel Yağlı Pehlivan Güreşlerinin 17.si gerçekleştirildi. Gökbel Yaylasında düzenlenen festivale Kaymakam Ürkmezer ile birlikte; Ak Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse, Mhp Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan, Mhp Antalya Milletvekili Hilmi Durgun, İyi Parti Antalya Milletvekili Aykut Kaya, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, ALTSO Başkanı ve Gökbel Güreş Ağası Eray Erdem, Protokol Üyeleri, Siyasi Parti Başkanları ve binlerce vatandaş katıldı.
Dualar edilmesiyle başlayan 17. Alanya Geleneksel Gökbel Yağlı Pehlivan Güreşlerinde; protokol tarafından başpehlivanların kura çekimleri gerçekleştirildi. 50 Başpehlivan ve her yaştan 1000 güreşcinin kol bağladığı Gökbel güreşlerinde pehlivanlar kıran kırana mücadele verdi. 17. Gökbel Güreşlerinin finalinde Başpehlivanlardan Ali Gürbüz ve Özkan Yılmaz kıyasıya mücadele etti. Final Mücadelesi sonucunda Ali Gürbüz Alanya 17. Gökbel Yağlı Güreşlerinin şampiyonu oldu.
Gökbel Şenlikleri ve Yağlı Güreşlerinde emeği geçen Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve Belediye çalışanlarına teşekkür eden Kaymakam Ürkmezer ‘’ Alanya’mızın vazgeçilmezlerinden olan ve bu yıl 17. si düzenlenen geleneksel Gökbel Yaylası Şenlikleri ve Yağlı Güreşlerine bu yılda tüm vatandaşlarımızla birlikte doyasıya yaşadık. Yağlı Güreşler sonucunda şampiyon olan Başpehlivan Ali Gürbüz’ü ve mücadele eden tüm güreşçilerimizi tebrik ediyorum’’ dedi.
Alanya Belediyesi
#Gökbelyaylası
#YağlıGüreş
CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Antalya ziyareti kapsamında CHP İl Başkanlığı önünde vatandaşlarla buluştu. Başkan Böcek ziyaretin anısına Özgür Özel’e, ne hediye etti
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Konyaaltı Sanayici ve İş İnsanları Derneği’nin (KONYSİAD) güz dönemi toplantısına katıldı. Antalya ve Konyaaltı için hayata geçirdiği ve önümüzdeki süreçte yapacağı çalışmaları anlatan Başkan Böcek
Sultan Akkaş ile Hayatını Birleştiren Turan Balaban 'ın Nikahını Başkan Muhittin Böcek Kıydı .
Ağalık ihalesini geçen yılın Elmalı güreş ağası Hakan Çetin 14 milyon 7 bin TL’ye tekrar aldı.671. Tarihi Elmalı Yağlı Güreşleri başpehlivanlığını final mücadelesinde Osman Kan’ı yenen Ali Gürbüz kazandı.
CHP'DE SULAR DURULMUYOR, ANTALYA'DA BÖCEK KIŞKIRTIYOR UYSAL TOPARLIYOR Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Antalya İlçe kongreleri, Serik ilçe kongresinin yapılması ile tamamlandı. İl kongresi ise 16 Eylül-15 Ekim tarihleri arasında yapılacak.
"Milletimizin özgürlük ve bağımsızlık yolundaki inanç, irade ve kararlılığını bütün dünyaya gösterdiği Büyük Taarruz Zaferi, yüce Türk Milleti’nin şanlı tarihindeki en önemli gurur ve iftihar günlerinden biridir" dedi. Devamı haberimizde....
Yorumlar (0)