Karaman'ın Sarıveliler ilçesinde kaybolan yaşlı adam, jandarmanın iz takip köpekleri tarafından bulundu.
Olay, 2 gün önce Sarıveliler ilçesine bağlı Dumlugöze köyünde yaşandı. Edinilen bilgiye göre, köydeki evinden ayrılan 78 yaşındaki M.G.'den bir süre sonra haber alamayan yakınları, durumu 112 Çağrı Merkezine bildirerek yardım istedi. Bunun üzerine bölgeye gönderilen jandarma ve AFAD ekipleri, yaşlı adamı bulabilmek için çalışma başlattı. Çalışmalar başladıktan 15 saat sonra M.G., Tuğra ve Kahve isimli jandarma iz takip köpekleri tarafından köyün Kirazlıdere mevkisinde bulundu. Sağlık kontrolünden geçirilen yaşlı adamın durumunun iyi olduğu öğrenilirken, evine götürüldü.
Antalya'nın Serik ilçesinde bulunan babasının yanına giden ve gece saatlerinde evden çıktıktan sonra kendisinden bir daha haber alınamayan doktor Deniz Toman için Jandarma ve komanda timlerinin yanı sıra arama köpeklerinin de katılımı ile arama çalışmaları sürüyor.
Antalya’nın Gazipaşa ilçesi Zeytinada Mahallesi’nde yaşayan ve 19 Nisan tarihinden bu yana kendisinden haber alınamayan 51 yaşındaki Fetullah Kaya’yı arama çalışmaları yeniden başlatıldı.
Muğla’nın Marmaris ilçesinde yaşayan ve 30 Aralıkta yakınları ile mantar toplamak için Balan Dağı'na gidip kaybolan İsa Çiftçi için bölgede arama çalışmaları devam ediyor.
Feke'de 3 gündür kayıp olarak aranan şahıs ormanda ölü bulundu.
Muğla’nın Marmaris ilçesinde, yakınları ile mantar toplamaya giden ve kendisinden 3 gündür haber alınamayan 65 yaşındaki İsa Çiftçi her yerde aranıyor.
Bursa’da akşam saatlerinde evden ayrıldıktan sonra bir daha dönmeyen 90 yaşındaki alzheimer hastası yaşlı adam için arama kurtarma çalışmaları başlatıldı.
Yorumlar (0)