Burdur

2023 yılı Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi bütçesi 890.745.000 TL

Milletvekili Bayram Özçelik, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi 2023 yılı bütçesi 890 milyon 745 bin TL olarak TBMM Genel Kurulunda kabul edildiğini duyurdu.

2023 yılı Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi bütçesi 890.745.000 TL

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi 2023 yılı bütçesi 890 milyon 745 bin TL olarak TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.

AK Parti Burdur Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi 2023 yılı bütçesi ile ilgili açıklamada bulundu.

“2023 YILI BÜTÇESİ 890.745.000 TL”

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin 2023 yılı bütçesinin 890 milyon 745 bin TL ile TBMM Genel Kurulunda kabul edildiğini belirten Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, “Mehmet Akif Ersoy Üniversitemiz 16 yıl önce dönemin Başbakanı Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın olurlarıyla kuruldu. Kuruluşundan bu güne Üniversitemiz kampüsü her yıl ayrılan bütçeler ile yeni yatırımlar alarak hızla büyümeye devam etmektedir. TBMM Genel Kurulumuzda bugün Milli Eğitim Bakanlığı bütçe görüşmelerimizde Mehmet Akif Ersoy Üniversitemizin 2023 yılı bütçesi CHP, İYİ Parti ve HDP gruplarının hayır oyu kullanmasına rağmen 890.745.000 TL olarak AK Parti ve MHP Gruplarımızın oyları ile kabul edildi. Yine Mehmet Akif Ersoy Üniversitemizin 2024 yılı tahmini bütçesi 1.076.480.000 ve 2025 yılı tahmini bütçesi 1.235.544.000 olarak kabul edildi. Devam eden projeler ve yeni yatırımlarla Mehmet Akif Ersoy Üniversitemiz bu bütçelerle Burdur’umuzun gözbebeği olmayı sürdürecektir’’ dedi.

TÜRKİYE YÜZYILINDA BURDUR’UMUZ HAK ETTİĞİ HİZMETLERİ ALMAYA DEVAM EDECEK

Bütçeye hayır oyu kullanan CHP, İYİ Parti ve HDP’lilere seslenen AK Parti Burdur Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinin hızla büyümeye, akademik başarıları ile adını duyurmaya devam edeceğini ifade ederek, "Türkiye Yüzyılında Burdur’umuz, Üniversitemiz hak ettiği hizmetleri almaya devam edecek. Bütçe görüşmelerinde hayır oyu kullananlar gelsinler Burdur’umuza AK Parti Hükümetlerimizin nasıl Milletin Bütçesini nasıl milletimize hizmet olarak kullandığı görsünler. AK Parti’miz Burdur’umuzda, Üniversitemizde yeni yatırımlar yapmaya devam edecektir. Milletin bütçesini Milletimize hizmet olarak kullanmaya devam edeceğiz. Bizim tek derdimiz var Milletimize hizmet.” ifadelerini kullandı.

Milletvekili Bayram Özçelik açıklamasının sonunda ise ‘’Üniversitemize her zaman destek veren başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Milli Eğitim Bakanımız Dr. Mahmut Özer’e, Hazine ve Maliye Bakanımız Dr. Nureddin Nebati’ye, Bakanlarımıza ve Üniversite Yönetimimize teşekkür ederim. Kamuoyuna sevgi ve saygılarımızı sunarım’’ ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Burdur'a Deprem Bölgesinden Dönen MAKÜ Personeline Teşekkür Belgesi
Bölgesel

Burdur'a Deprem Bölgesinden Dönen MAKÜ Personeline Teşekkür Belgesi

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ), deprem bölgesinde yaraları sarmak için harekete geçmişti. Burdur'dan Hatay'a giden MAKÜ, kurduğu Aşevi ile depremzedelere çorba ve yemek ikramında bulundu.

MAKÜ'nün projelerine TUBİTAK'tan destek
Bölgesel

MAKÜ'nün projelerine TUBİTAK'tan destek

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) öğrencileri tarafından hazırlanan 38 proje TÜBİTAK tarafından desteklenmeye uygun görüldü.

Mehmet Akif Ersoy UAM, Vatan Şairini Farklı Yönleriyle Anlatmaya Devam Ediyor
Bölgesel

Mehmet Akif Ersoy UAM, Vatan Şairini Farklı Yönleriyle Anlatmaya Devam Ediyor

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ), adını taşımaktan gurur duyduğu vatan şairini Türkiye’nin her yerinde anmaya ve anlatmaya devam ediyor. İşte detaylar...

“Bir Dik Duruş: Milli Şair Mehmet Akif Ersoy” Kitabı Yayımlandı
Bölgesel

“Bir Dik Duruş: Milli Şair Mehmet Akif Ersoy” Kitabı Yayımlandı

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Doç. Dr. Canan Olpak Koç tarafından “Bir Dik Duruş: Milli Şair Mehmet Akif Ersoy” isimli portre kitabı Türkiye Türkçesinde yayımlandı.

MAKÜ’de İstiklal Marşı’nın Anlamı Konuşuldu
Bölgesel

MAKÜ’de İstiklal Marşı’nın Anlamı Konuşuldu

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) tarafından 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü programları çerçevesinde “İstiklal Marşı’nın Anlamı” konulu online söyleşi gerçekleştirildi.

Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, 'MAKÜ 17 Yaşında'
Bölgesel

Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, 'MAKÜ 17 Yaşında'

AK Parti Burdur Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinin kuruluş yıldönümü dolasıyla açıklamada bulundu.