Burdur

2023 yılı Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi bütçesi 890.745.000 TL

Milletvekili Bayram Özçelik, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi 2023 yılı bütçesi 890 milyon 745 bin TL olarak TBMM Genel Kurulunda kabul edildiğini duyurdu.

2023 yılı Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi bütçesi 890.745.000 TL

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi 2023 yılı bütçesi 890 milyon 745 bin TL olarak TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.

AK Parti Burdur Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi 2023 yılı bütçesi ile ilgili açıklamada bulundu.

“2023 YILI BÜTÇESİ 890.745.000 TL”

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin 2023 yılı bütçesinin 890 milyon 745 bin TL ile TBMM Genel Kurulunda kabul edildiğini belirten Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, “Mehmet Akif Ersoy Üniversitemiz 16 yıl önce dönemin Başbakanı Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın olurlarıyla kuruldu. Kuruluşundan bu güne Üniversitemiz kampüsü her yıl ayrılan bütçeler ile yeni yatırımlar alarak hızla büyümeye devam etmektedir. TBMM Genel Kurulumuzda bugün Milli Eğitim Bakanlığı bütçe görüşmelerimizde Mehmet Akif Ersoy Üniversitemizin 2023 yılı bütçesi CHP, İYİ Parti ve HDP gruplarının hayır oyu kullanmasına rağmen 890.745.000 TL olarak AK Parti ve MHP Gruplarımızın oyları ile kabul edildi. Yine Mehmet Akif Ersoy Üniversitemizin 2024 yılı tahmini bütçesi 1.076.480.000 ve 2025 yılı tahmini bütçesi 1.235.544.000 olarak kabul edildi. Devam eden projeler ve yeni yatırımlarla Mehmet Akif Ersoy Üniversitemiz bu bütçelerle Burdur’umuzun gözbebeği olmayı sürdürecektir’’ dedi.

TÜRKİYE YÜZYILINDA BURDUR’UMUZ HAK ETTİĞİ HİZMETLERİ ALMAYA DEVAM EDECEK

Bütçeye hayır oyu kullanan CHP, İYİ Parti ve HDP’lilere seslenen AK Parti Burdur Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinin hızla büyümeye, akademik başarıları ile adını duyurmaya devam edeceğini ifade ederek, "Türkiye Yüzyılında Burdur’umuz, Üniversitemiz hak ettiği hizmetleri almaya devam edecek. Bütçe görüşmelerinde hayır oyu kullananlar gelsinler Burdur’umuza AK Parti Hükümetlerimizin nasıl Milletin Bütçesini nasıl milletimize hizmet olarak kullandığı görsünler. AK Parti’miz Burdur’umuzda, Üniversitemizde yeni yatırımlar yapmaya devam edecektir. Milletin bütçesini Milletimize hizmet olarak kullanmaya devam edeceğiz. Bizim tek derdimiz var Milletimize hizmet.” ifadelerini kullandı.

Milletvekili Bayram Özçelik açıklamasının sonunda ise ‘’Üniversitemize her zaman destek veren başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Milli Eğitim Bakanımız Dr. Mahmut Özer’e, Hazine ve Maliye Bakanımız Dr. Nureddin Nebati’ye, Bakanlarımıza ve Üniversite Yönetimimize teşekkür ederim. Kamuoyuna sevgi ve saygılarımızı sunarım’’ ifadelerini kullandı.

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  SEVDİM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

MAKÜ, Kurumsal Akreditasyon Sürecine Hazırlanıyor
Bölgesel

MAKÜ, Kurumsal Akreditasyon Sürecine Hazırlanıyor

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ), kurumsal akreditasyon süreci için çalışmalarını sürdürüyor. Rektör Prof. Dr. Hüseyin Dalgar, bu sürecin üniversiteye önemli değerler kazandıracağını ifade etti.

MAKÜ'de Şiddetle Mücadeleye Yönelik Panel
Bölgesel

MAKÜ'de Şiddetle Mücadeleye Yönelik Panel

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde (MAKÜ), Burdur Valiliği koordinasyonunda Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü iş birliğinde "Gençler ile Şiddet Üzerine" konulu panel düzenlendi.

MAKÜ'de kutlandı
Bölgesel

MAKÜ'de kutlandı

“22 Kasım Türk Diş Hekimliği Günü”, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Diş Hekimliği Fakültesi tarafından düzenlenen panel ile kutlandı.

MAKÜ, öğrencilere girişimcilik yolculuğunda eşlik ediyor
Bölgesel

MAKÜ, öğrencilere girişimcilik yolculuğunda eşlik ediyor

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ), MAKÜ-BAKA Teknokent ve Teknoloji Transfer Ofisi birimleri tarafından öğrencilere yönelik olarak girişimcilik eğitimleri ve danışmanlık hizmetleri veriyor.

MAKÜ-SAT, Antalya'da CMAS 1 Yıldız tüplü dalış eğitimi düzenledi
Bölgesel

MAKÜ-SAT, Antalya'da CMAS 1 Yıldız tüplü dalış eğitimi düzenledi

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Su Altı Sporları ve Dağcılık Topluluğu (MAKÜ-SAT), Antalya/Kaş bölgesinde yeni dönemin ilk dalışını gerçekleştirdi. 20 öğrenci, iki gün süren eğitimlerin ardından CMAS 1 Yıldız sertifikası aldı.

Tefenni Meslek Yüksekokulu'na yeni bölümler açılacak
Bölgesel

Tefenni Meslek Yüksekokulu'na yeni bölümler açılacak

Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Dalgar ve MAKÜ Genel Sekreteri Ümit Yavuz'u ziyaret etti.