Antalya / Alanya

25 Kasım'da Alanya Belediyesinden seminer ve sergi

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü münasebetiyle Alanya Belediyesi tarafından “Kadın Üretirse” sergisi açıldı.

25 Kasım'da Alanya Belediyesinden seminer ve sergi

Alanya Belediyesi tarafından 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü münasebetiyle düzenlenen etkinlikte Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur seminer verirken ardından “Kadın Üretirse” sergisinin açılışı gerçekleştirildi.
Alanya Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ve Kültür-Sosyal İşler Müdürlüğü’nün ortaklığıyla 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde farkındalık etkinliği düzenlendi. Alanya Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlik, Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur tarafından verilen seminerle başladı.

ŞİDDET VE TÜRLERİNİ ANLATTI

Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur, kendisini dinlemeye gelen misafirlerine şiddet ve şiddet türlerini anlattı. Kadına uygulanan şiddetin sadece fiziksel olmadığını vurgulayan Sungur, para saklama ve parayla tehdit gibi maddi unsurlarla, psikolojik baskının da bir şiddet türü olduğunu söyledi. Sungur, şiddetin her türlüsüne sıfır tolerans gösterilmesi gerektiğini belirtti.
Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur’un seminerinin ardından Alanya Belediyesi Başkan Vekili Merve Baysal, kendisine ipek kozasıyla işlenmiş çiçek motifli tablo hediye etti.

“KADIN ÜRETİRSE” SERGİSİ AÇILDI

Alanya Belediyesi’nin 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde tek farkındalık etkinliği seminer olmadı. Düzenlenen seminerin ardından sergi salonuna geçilerek kadınların el emeği göz nuru eserlerinin yer aldığı “Kadın Üretirse” sergisinin açılışı gerçekleştirildi. Sergi açılışını Alanya Belediyesi Başkan Vekili Merve Baysal, Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur, Alanya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Nimet Hacıkura ve Alanya Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Hüseyin Doğan birlikte gerçekleştirdi.
Kadın Üretirse konulu sergide, Alanya Belediyesi Aile Kadın Destek ve Engelli Koordinasyon Merkezi ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü El sanatları atölyelerinden yararlanan kadınlar tarafından üretilen ürünler sergilenirken, aynı zamanda düzenlenen workshop alanları ile ziyaretçilere Alanya’nın yöresel ipek dokumaları, abajur kabak yapımı gibi el sanatları uygulamalı olarak gösterildi.
Workshopların da yer aldığı seminerde kadınların ürettiği eserler büyük beğeni topladı. Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur, sergi salonunda hazırlanan köşede, misafirleri için kitaplarını imzalarken bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Eşi tarafından bıçaklanarak öldürüldü “Kadına Şiddetle Mücadele Günü“nde toprağa verildi
3. Sayfa

Eşi tarafından bıçaklanarak öldürüldü “Kadına Şiddetle Mücadele Günü“nde toprağa verildi

Çankırı’da eşi tarafından öldürülen kadın, ‘Kadına Şiddetle Mücadele Günü’nde toprağa verildi.

HKÜ’de ’Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü’ sebebiyle tiyatro oyunu sergilendi
Yaşam

HKÜ’de ’Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü’ sebebiyle tiyatro oyunu sergilendi

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Kadın ve Aile Uygulama ve Araştırma Merkezi (KADMER) tarafından, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” kapsamında düzenlenen “Ne Olur ki?” isimli tiyatro oyunu HKÜ Cine Amfi’de izleyicilere sunuldu.

Burdur İŞKUR, kadın istihdamında Türkiye birincisi
İş Dünyası

Burdur İŞKUR, kadın istihdamında Türkiye birincisi

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü'nde sahaya inen Burdur İŞKUR, kadın vatandaşları bilgilendirdi.

KADES nedir? KADES uygulaması nasıl kullanılır?
Bölgesel

KADES nedir? KADES uygulaması nasıl kullanılır?

KADES uygulaması, Kadına Yönelik Şiddette Mücadele Günü olması sebebiyle yeniden gündeme geldi. İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan KADES uygulaması ile şiddet veya cinsel saldırı gibi zor durumlarla karşılaşan kadınlara polisler tarafından acil müdahale ediliyor. Peki, KADES uygulaması nasıl kullanılır?

Alanya Belediyesi Kreş ve Çocuk Akademisi’nde mezuniyet heyecanı
Yaşam

Alanya Belediyesi Kreş ve Çocuk Akademisi’nde mezuniyet heyecanı

Alanya Belediyesi Rüya İpekten Saadet Çelik Kreş ve Çocuk Akademisi 2023-2024 dönemi 5 yaş çocukları için mezuniyet töreni düzenlendi.

Başkan Özçelik YKS için vatandaşları uyardı
Yaşam

Başkan Özçelik YKS için vatandaşları uyardı

Alanya Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girecek tüm adaylara başarılar dilerken, öğrencilerin sınav esnasındaki dikkatinin dağıtılmaması için bazı uyarılarda bulundu.