3 milyon EYT'linin sorusu cevap buluyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin, EYT ile ilgili yaş sınırı sorusuna bu hafta açıklanacağı doğrultusunda yanıt verdi.

3 milyon EYT'linin sorusu cevap buluyor

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusunda önemli bir aşamaya gelindi. EYT sorununu çözümleyecek yöntemin yeni yıla girmeden belirlenmesi bekleniyor.

EYT'de yıl ve prim konusunun dışında "yaş sınırı" şartının olup olmayacağı önem kazandı.

"EYT'de yaş şartı olacak mı?" sorusu netlik kazanacak

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleşen Kabine Toplantısı sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, kendisine yöneltilen "EYT'de yaş şartı olacak mı?" sorusuna "O gün açıklayacağız." diye yanıt verdi.

"EYT'nin son hali bu hafta açıklanacak"

Bakan Bilgin, 3 milyon EYT'li vatandaşın ve ailelerinin merakla beklediği EYT düzenlemesinin bu hafta açıklanacağını aktardı.

Bilgin, "Seçim sonrasına kaldı gibi iddialar hakkında ne diyorsunuz?" sorusunu ise "Yok öyle bir şey, bu hafta açıklanacak." şeklinde cevaplandırdı.

"EYT'de yaş aralığı henüz netlik kazanmadı"

Bakan Bilgin, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir canlı yayında gazetecilerin "EYT'de yaş aralığı olacak mı?" sorusuna yanıt olarak "İhtimal dahilindedir. Değerlendirilebilecek bir şey, 'olacak' demiyorum dikkat ederseniz, henüz netlik kazanmadı. Kamuoyunda muhtelif yaşlar tartışıldı.

Önümüzde muhtelif yaş oranları hesaplamaları var

Bizim önümüze de muhtelif yaş oranlarının hesaplamaları var. İmkanlar nispetinde en kapsayıcı şekilde olacak. Önümüzdeki hafta Meclis'e gitmiş olur." şeklinde yanıt vermişti.

ensonhaber

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

EYT Tazminatı nasıl hesaplanacak ?
Yaşam

EYT Tazminatı nasıl hesaplanacak ?

EYT başvuru işlemleri sürerken diğer yandan ise kıdem tazminatı ve emekli maaşı hesaplamaları başladı. Peki EYT maaşı ve kıdem tazminatı nasıl hesaplanacak? İşte detaylar..

Antalya'da sonu görünmeyen EYT kuyruğu
İş Dünyası

Antalya'da sonu görünmeyen EYT kuyruğu

Antalya'da EYT için emeklilik başvurusu yapmak isteyenler, sabahın erken saatlerinde SGK müdürlükleri önünde yaklaşık 300 metrelik kuyruk oluşturdu.

EYT'liler bu belgeyi e-Devletten alabilecek
Yaşam

EYT'liler bu belgeyi e-Devletten alabilecek

EYT’lilerin e-Devlet’ten alacakları belgeler, “emekli olabilir” yazısı yerine geçecek. EYT’lilerin işten ayrılma ve emeklilik başvuruları için nelere dikkat etmeleri gerek? İşte detaylar...

EYT Başvurusu yapacaklar! e-Devlette yeni düzenleme
Yaşam

EYT Başvurusu yapacaklar! e-Devlette yeni düzenleme

Emeklilikte yaşa takılanların (EYT)'nin mecliste kabul edilmesinin ardından, başvuruların yapılabilmesi için e-Devlet'te yeni düzenleme yapıldı.

EYT yasalaştı; İlk maaş ne zaman? İşte tüm detaylar...
Yaşam

EYT yasalaştı; İlk maaş ne zaman? İşte tüm detaylar...

EYT ne zaman Resmi Gazete'de yayımlanacak? EYT şartları neler? 3600-5400 prim günüyle kısmi emeklilik şartları ne oldu? EYT staj konusunu kapsıyor mu? İlk maaş ne zaman? İşte EYT'de son durum ile beraber Meclis'ten tüm haberler...

Milyonlar Bekliyordu.. EYT kabul edildi
Bölgesel

Milyonlar Bekliyordu.. EYT kabul edildi

Emeklilikte Yaşa Takılanlara ilişkin kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda 395 oyla kabul edildi.