Burhaniye ilçesinde, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün düzenlediği Üniversiteye Hazırlık Kursu ilgi görürken, 73 yaşındaki Yusuf Işıktaş da öğrenciler arasında yer aldı. İktisat Fakültesine girmek istediğini anlatan Işıktaş, gençlik yıllarında üniversite okuma fırsatı olmadığını söyledi.
Gömeç ‘de Ziraat Bankasından emekli olan 2 çocuk ve 2 torun sahibi Yusuf Işıktaş, üniversite sınavlarına hazırlanmak için Burhaniye Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğündeki Üniversiteye Hazırlık Kursu’na katıldı. Emekli olduktan sonra evde oturmaktan sıkıldığını anlatan Işıktaş, “20 yıl önce Ziraat Bankasından emekli oldum. Burada böyle kurs açıldığını duyunca geldim. Kursumuz çok iyi gidiyor. Gençliğimde üniversite okuma fırsatım olmadı. Allah kısmet ederse İktisat Fakültesine girmek istiyorum. Burada hocalarımıza teşekkür ediyorum” dedi. Işıktaş’ın çok gayretli olduğunu kaydeden kurs öğretmeni Ahmet Altınsoy da, “Yusuf ağabey, disiplini ve çalışkanlığı ile gençlere örnek oldu. Çok iyi bir model oldu. Çok kararlı. İnşallah üniversiteye girecek” diye konuştu.
Pamukkale Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü görevine atanan Cengiz Sarıca, yeni görevine atandı.
Burdur'un Bucak ilçesinde Hayat Boyu Öğrenme Haftası kapsamında Halk Eğitim Merkezi tarafından düzenlenecek. Detaylar burada...
Halk Eğitim Merkezi Müdürümüz Çetin DOĞANBAŞ, Müdür Yardımcısı Osman KESKİN ve Halk Eğitim personeli İbrahim ALTINOK Ağlasun Belediye Başkanı Ali Ulusoy'u ziyaret etti
Burdur Bucak Halk Eğitim Merkezinde hangi kursların açılacağı sorusu merak ediliyor. Bucak Halk Eğitim Merkezinde açılması planlanan kurslar belli oldu. İşte detaylar....
Elazığ Halk Eğitim Merkezi tarafından ’Bir Hobim Olsun Projesi’ çerçevesinde seramik atölyesi çalışması düzenlendi.
Gökçebey Halk Eğitim Merkezi, Gazze'deki kadın ve çocuklar için 500 adet iç giyim üretti. "Gazzeli çocuklar üşürse biz donarız" sloganıyla üretilen giysiler, Mersin'de bulunan yardım toplama merkezine ulaştırılmak üzere teslim edildi.
Yorumlar (0)