Adıyaman’ın Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Gençlik Merkezi Müdürlüğü tarafından “Kalbim Kudüs’te Kaldı” programı düzenlendi.
Kahta Kültür Merkezi konferans salonunda düzenlenen programa STK temsilcileri, ve öğrenciler katıldı.
Program, Fatih Camii Müezzin’i Eyüp Işık’ın okuduğu Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Programda İlçe Gençlik Merkezi Müdürlüğü Eğitim Uzmanı İdris Toprak ve Gençlik Lideri Mustafa Bozan, Kudüs ve Mescidi Aksa’nın tarihi öneminden bahsederek son yüz yılda bu bölgede yaşanan hadiselerden bahsetti.
Eğitim Uzmanı İdris Toprak, “Filistin biz Müslümanların kanayan yarasıdır. Ama sadece yerimizde oturarak değil, sadece ağlayarak değil, gerçekten Filistin bir dava şuuruyla yaklaşılması gereken bir konudur. Haberleri izlerken sofralarımızı kuruyoruz ve biz yemek yerken onları izliyoruz. Halbuki hepimizin bir mateminin olması lazım. Ölenler sadece Filistinliler değil, ölenler tüm insanlıktır” dedi.
Program, Beden Eğitimi Öğretmeni ve Tiyatro Eğitmeni Ömer İnce tarafından Kudüs temalı şiirlerin okunmasıyla sona erdi. İHA
Üsküdar Belediyesinin düzenlediği "Üsküdar’a gelir iken" etkinlikleri vatandaşların emekleriyle kutlandı.
Ataşehir'li çocuklar, hazırlanan özel etkinlikler ile unutulmaz anlar yaşadılar. Sergiye katılan çocuklar etkileyici görseller ile fantastik bir yolculuğa şahit oldular.
Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin “Genç Atölye” eğitimlerine katılan gençler, son keşfini Karagöl Yaylası'nda yaparak unutulmaz bir gün geçirdi.
Gaziantep’in Araban ilçesinde 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü 8. yıldönümü nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenlendi.
Adıyaman'ın Kahta ilçesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla gün boyu çeşitli etkinlikler düzenlendi.
Bolu'nun Mudurnu ilçesinde düzenlenen Acısu Bayramı geleneği etkinliğine binlerce kişi katıldı. Düzenlenen bayram etkinliğinde onlarca çocuğun eğlencesi ise dönme dolabı oldu.
Yorumlar (0)