Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesinde 5 bin dekarlık bir alanda yetiştirilen cevizin hasadı başladı.
Dinar Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğünden yapılan açıklamada hasadın başladığı kaydedildi. Açıklamada, “İlçemizde yıllanmış ağaçların yanı sıra son yıllarda artan ceviz bahçeleriyle birlikte yetiştirilen cevizlerin hasadı başladı. Toprağı ve mevsimsel döngü
sebebiyle aroması en yoğun ve kaliteli cevizlerin yetiştiği ilçemizde yaklaşık 5 bin dekar ceviz bahçesi bulunmaktadır. İlçemizde meyvecilik alanı olarak en çok alana sahip olan ceviz hem ilçe ekonomimiz hem de ülke ekonomimiz açısından önem arz
etmektedir” dedi. İHA
Bayburt’ta organik tarım ve ata tohumuyla üretilen Bayburt bal kabağı hasadı başladı. Devamı haberimizde...
Manisa’nın Sarıgöl ilçesi Emcelli İlköğretim Okulunun ’Çevreme Duyarlıyım Değerlerime Sahip Çıkıyorum’ projesinde öğrenciler ve öğretmenler tarafından okulun arka bahçesinde oluşturulan sebze bahçesinde ilk ürünler alınmaya başladı.
Adana’nın Feke ilçesinde bin 500 rakımlı yamaçlarda ve Kozan ilçesinde kale eteklerinde menengiç hasadı başladı. Devamı haberimizde....
Dondurma denince akla gelen Kahramanmaraş’ın başka bir lezzeti ve tescilli ürünü olan ‘Maraş biberi’ hasat dönemi başladı. Devamı haberimizde..
Balya İlçesi Kayalar Mahallesinde düzenlenen etkinlikte, Tarım İl Müdürü Erkan Alkan üreticiler ile birlikte bahçede aronya hasadı yaptı. Devamı haberimizde..
Adıyaman'ın Gölbaşı Kaymakamı Tarık Buğra Seyhan, Çelik köyünde ayçiçeği hasadına katıldı. Devamı haberimizde..
Yorumlar (0)