Afyonkarahisar’da silahla vurulduktan sonra içerisinde bulunduğu otomobille yakılmış iki erkek cesedi bulundu. Dehşete düşüren olayın ardından jandarma ekiplerinin başlattığı inceleme devam ediyor.
Olay, Bolvadin ilçesi Özburun beldesinde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, beldede bir otomobil yanmış halde olduğunu gören çevre sakinleri durumu jandarmayı bildirdi. İhbar üzerine harekete geçen Bolvadin İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler olay yerine geldiklerinde dehşete düşüren bir manzara ile karşılaştı. Yanan otomobilin içerisinde iki kişinin cansız bedeni ile karşılaşan ekipler ardından çevrede geniş çaplı bir inceleme başlattı. Olay Yeri İnceleme ekipleri yaptıkları ilk incelemede cesetlerin silahla vurulduktan sonra araçla birlikte yakıldığını tespit etti.
Şahısların kimlikleri belirlendi
İncelemenin ardından delil toplayan ekipler daha sonra şahısların kimliklerini belirlemek için çalışma yaptı. Yapılan çalışmada ölen şahısların Ramazan T. ve Gürsel C. isimli şahıslar olduğu belirlendi. Ekiplerin yaptıkları incelemenin ardından şahısların cenazeleri otopsi için Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Adli Tıp Kurumu Morguna kaldırıldı.
Olayın ardından başlatılan soruşturma geniş çaplı olarak devam ediyor.
Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde 800'ün üzerinde üretici tarafından 40 bin dekar alanın üzerinde ekimi yapılan patateste hasat başladı.
Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürü Serhat Korkmaz ile Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Opr. Dr. Ahmet Murat Koyuncu Sinanpaşa Devlet Hastanesini ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.
Ankara’da düzenlenen U-13 Türkiye Güreş Şampiyonası’nda, Afyonkarahisar’ı temsil eden Taşoluk Belediye Spor Kulübü sporcuları Büşra Alan Türkiye şampiyonu olurken Sebahat Işıkçı ise Türkiye üçüncüsü oldu.
Milli Eğitim Bakanlığı Belgelendirme Hizmet Birimi Tetkik görevlileri, Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde bir denetim yaparak, Miraç Sünnetci’yi ziyaret etti.
Afyonkarahisar İl Müftü Yardımcısı Ayşegül Müftüoğlu Kurt, Yaz Kur'an Kursları ziyareti kapsamında, Engelsiz Kur’an kursunda eğitim gören öğrenciler ve velileri ile buluştu, sohbet etti.
Yorumlar (0)