Burdur'un Ağlasun ilçesinde Diyanet Gençlik Merkezi hizmete açıldı.
Gençlerin kaliteli vakit geçirebilmesi için hazırlanan Diyanet Gençlik Merkezinin açılışına Ağlasun Kaymakamı Tahir Demir, Ağlasun Belediye Başkanı Ali Ulusoy, Burdur İl Müftüsü Dr. Enver Türkmen, Ağlasun İlçe Müftüsü Ali Çağlayan ve vatandaşlar katıldı.
Gençlerin ders çalışıp, kitap okuyabileceği bir alan oluşturulduğunu belirten Başkan Ali Ulusoy yaptığı açıklamada, " İlçemizde Diyanet Gençlik Merkezi Açılışını Gerçekleştirdik. Diyanet Gençlik Merkezimizin gençlerin, kitap okuyacağı, ders çalışabileceği, zeka oyunları oynayabileceği nezih bir ortam oluşturulmuş.
Başta Diyanet İşleri Başkanlığı, İlçe Kaymakamımız, İl Müftümüz, İlçe Müftümüz İmamlarımız ve İlçe hayırsever vatandaşlarımıza bu güzel ve gerekli olan projeye emeklerinden dolayı ayrı ayrı teşekkür ediyorum. " ifadelerini kullandı.
Minik eller semaya kalktı, minik sesler ezanla birleşti. Diyanet Gençlik Merkezi'nin minik öğrencileri, ilk kez cemaatle Cuma namazı kıldı.
Bucak Küçük Sanayi Sitesi, yoğun yağış sonrası sular altında kaldı. Başkan Kemal Kasap, drenaj sorunları ve alınacak önlemler hakkında açıklamalarda bulundu.
Burdur Dereboğazı ve Tek Çeşmeleri, yapılan ıslah çalışmaları ve temiz su numuneleri sonucunda yeniden kullanıma açıldı. Detaylar için tıklayın.
MAKÜ öğrencileri, TÜBİTAK destekli araştırma projeleriyle Türkiye çapında önemli başarılara imza attı. Lisans ve ön lisans programlarında kazandıkları derecelerle üniversitelerini gururlandırdılar.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, üniversite tercihi yapacak öğrencilere kapsamlı rehberlik hizmeti sunuyor. Detaylı bilgi için Prof. Dr. İlhan Varank Kütüphanesi'ndeki tanıtım standını ziyaret edin.
Burdur'un Bucak ilçesinde meydana gelen trafik kazasında motor sürücüsü yaralandı. Yaralanan sürücü hastaneye kaldırıldı.
Yorumlar (0)