Burdur'un Ağlasun ilçesinde çıkan ev yangını sonrasında ekipler seferber oldu.
Edinilen bilgilere göre, bugün saat 19:15 sıralarında Burdur ili Ağlasun İlçesi Kibrit Köyünde henüz belirlenemeyen bir nedenle Yunus K.'ya ait evde yangın çıktı. Yangın sonrasında 112 Acil Çağrı merkezine yapılan ihbar üzerine bölgeye Ağlasun Belediyesi İtfaiye Ekipleri sevk edildi.
İtfaiye ekiplerinin tüm müdahalesine rağmen, 2 katlı ev yanarak kullanılamaz hale geldi.
Aydın'ın Efeler ilçesinde otluk alanda çıkan yangın rüzgarın etkisiyle geniş bir alana yayılırken, havadan ve karadan müdahale eden ekipler bölgedeki yerleşim yerlerini tehdit eden alevleri yoğun çalışmalar sonucu kontrol altına almayı başardı.
Tekirdağ’ın Ergene ilçesinde önce otluk alandan çıktığı ve daha sonra geri dönüşüm tesisine sıçradığı öne sürülen yangın birçok ilçeden görüldü.
İzmir'in Dikili ilçesinde çıkan orman yangınına havadan ve karadan müdahale sürüyor.
Burdur'un Çeltikçi ilçesi Cami Mahallesinde ev yangını çıktı. Çıkan yangın sonrasında ev kullanılamaz hale geldi.
Tekirdağ’ın Ergene ilçesi Velimeşe’de yol kenarında otluk alan ve çöp yangınında dumanlar gökyüzünü kapladı.
Düzce'de iki katlı evde çıkan yangında 2'si çocuk 5 kişi dumandan etkilenerek hastaneye kaldırıldı. Çocuklarını ve aile üyelerini tek başına alevlerin arasından kurtaran ev sahibi, "10 saniye içinde ev kullanılmaz hale geldi. Yavrularımı güçlükle kurtardım" dedi.
Yorumlar (0)