Sadun KILIÇ (NNC) Burdur’un Ağlasun ilçesinde yoğun kar yağışı hayatı felç etti. Gece başlayan kar yağışı nedeniyle sabah saatlerinde Belediyeye ait kar küreme araçları mahalle ve sokak aralarını kardan temizleme çalışmaları başlattı. Çevre İl ve İlçelerden gelen Kamu görevlileri Çatak Beli, Köroğlu ve Peçenek Rampalarında mahsur kaldı. Karayolları ve İl Özel İdare Ekipleri Kar yağışı nedeniyle kapanan yolları açarak araçların geçişini sağladı. Okullarda görev yapan Öğretmenler gecikmeli olarak Ağlasun İlçesine ulaşabildi. Çevre İllerde eğitim ve öğretim gören öğrenciler geri döndü. Ulaşımda zaman zaman aksamalar yaşanıyor.
İlçe Merkezinde bulunan 1200 yıllık anıt ağaç olan “ Ulu Çınar” da 2020 yılının ilk kar’ı yağmasıyla birlikte beyaza büründü.
Bucak Küçük Sanayi Sitesi, yoğun yağış sonrası sular altında kaldı. Başkan Kemal Kasap, drenaj sorunları ve alınacak önlemler hakkında açıklamalarda bulundu.
Burdur Dereboğazı ve Tek Çeşmeleri, yapılan ıslah çalışmaları ve temiz su numuneleri sonucunda yeniden kullanıma açıldı. Detaylar için tıklayın.
MAKÜ öğrencileri, TÜBİTAK destekli araştırma projeleriyle Türkiye çapında önemli başarılara imza attı. Lisans ve ön lisans programlarında kazandıkları derecelerle üniversitelerini gururlandırdılar.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, üniversite tercihi yapacak öğrencilere kapsamlı rehberlik hizmeti sunuyor. Detaylı bilgi için Prof. Dr. İlhan Varank Kütüphanesi'ndeki tanıtım standını ziyaret edin.
Minik eller semaya kalktı, minik sesler ezanla birleşti. Diyanet Gençlik Merkezi'nin minik öğrencileri, ilk kez cemaatle Cuma namazı kıldı.
Burdur'un Bucak ilçesinde meydana gelen trafik kazasında motor sürücüsü yaralandı. Yaralanan sürücü hastaneye kaldırıldı.
Yorumlar (0)