Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğiyle, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” dolayısıyla engelli öğrencilere yönelik moral günü düzenlendi.
Ağrı Gençlik Merkezi liderleri ve gönüllü gençler, 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesinde Özel Eğitim Uygulama Okulu’nda eğitim gören engelli öğrencilerle bir araya geldi.
Etkinlikte, çeşitli gösteri ve oyunlarla eğlenen engelli öğrenciler, kendileri için hazırlanan eğlenceli parkurları başarıyla tamamladı. İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Fedai Din de etkinliğe katılarak, öğrencilerle sohbet etti.
Kökrek, burada yaptığı konuşmada, engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştırmak, onlara destek olmak, saygı duymak ve sevmek hepimizin görevi olduğunu söyledi.
Engelli bireylerin de bizler gibi hayalleri, umutları, yetenekleri ve hakları olduğunu vurgulayan Kökrek, “Onları yalnız bırakmayalım, onlara güç verelim, onlarla birlikte olalım” dedi.
Din de engelli kardeşlerimizin topluma kazandırılması için Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak üzerlerine düşeni yapmaya devam edeceklerini belirtti.
Etkinlik sonunda, engelli öğrencilere şampiyonluk madalyaları verildi. Öğrenciler, lise öğrencileri ve gönüllü gençlerle birlikte halay çekerek, etkinliği sonlandırdı. İHA
Dünya Engelliler Günü Farkındalık Paneli, Alanya Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Spor Bilimleri Fakültesi ile Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörlüğü işbirliğinde, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında farkındalık etkinliği düzenlendi.
Burdur Valisi Türker Öksüz, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında düzenlenen programda engelli bireylere yönelik yaptığı konuşmada, "Onları sadece Dünya Engelliler Günü'nde değil her zaman gönlümüzde kalbimizde taşıyoruz" dedi.
Burdur Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlediği yemekte engellilere unutulmaz bir gece yaşattı.
Muratpaşa Belediyesi Adalya Vakfı, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Antalya’da bulunan engelli dernekleri, spor kulüpleri ve Engelsiz Kafe'nin özel aileleriyle bir araya geldi.
Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Kampı ve Eğitim Merkezi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde özel misafirlerini ağırladı.
Yorumlar (0)