Antalya

Akdeniz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde 10. yıl gururu

Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun olan 75 diş hekimi yemin ederek mesleklerine ilk adımı attı.

Akdeniz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde 10. yıl gururu

Akdeniz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun olan 75 diş hekimi yemin ederek mesleklerine ilk adımı attı.
Akdeniz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 6. Dönem Yemin Töreni büyük coşkuyla gerçekleştirildi. İletişim Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen törende 75 diş hekimi yeminlerini ederek, mesleğe ilk adımlarını attılar. Genç diş hekimleri büyük bir özlemle bekledikleri mezuniyet sevincini aileleri, hocaları ve arkadaşları ile doyasıya yaşadı.

10’uncu yıl gururu

Törende konuşan Akdeniz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alper Kuştarcı, “Bu yılki mezuniyetin ayrı bir önemi var. Fakültemiz 2012-2013 eğitim öğretim döneminde lisans ve lisansüstü eğitime ve klinik hizmete başladı. Bu yıl fakültemizin aktif hale geçmesinin 10. yılını kutluyoruz. Fakültemizin 10. yılında mezun olmanın da ayrı bir önemi olduğunu düşünüyorum. Geçen 10 yıl içinde fakültemiz çok önemli bir yol kat ederek ülkemizin hem eğitim hem akademik hem de klinik olarak yüksek oranda tercih edilen fakültelerinden biri haline gelmiştir. Yaklaşık 160 akademik personelle 25 bin metrekarelik binamızda hem eğitim hem de tedavi hizmetlerimizi daha rahat ve kaliteli bir şekilde yapabilmekteyiz. Uluslararası olarak tanınan bir fakülte olma yolunda hızla ilerlerken ulusal düzeyde de başarımızı daha da artırmak için kaliteli kadromuzla tüm gücümüzle çalışmalarımıza devam etmekteyiz” diye konuştu.

“Büyük Akdeniz Üniversitesi ailesi”

Dekan Kuştarcı, öğrencilerin fakültede elde ettikleri her kazanımın hayat boyu elde edecekleri diğer başarıların anahtarı olacağını belirterek, “Genç meslektaşlarım, 5 yıl önce bu meslek hakkında çok az bilgi ile girdiğiniz Fakültemizden bugün akademik ve klinik olarak çok başarılı bir öğretim üyesi kadrosu tarafından güncel literatür ve teknoloji kullanılarak çok iyi yetiştirilmiş diş hekimleri olarak mezun oluyorsunuz. Ulusal ve uluslararası platformda başarısıyla hızla yükselen bu fakülteden mezun olmanın, Akdenizli olmanın ayrıcalığını doya doya yaşayın” ifadelerini kullandı.


“Kutsal bir mesleğimiz var”


Antalya Diş Hekimleri Odası Temsilcisi Diş Hekimi Dr. Selhan Kaya da mezunların meslek hayatları boyunca şu anki heyecanlarını kaybetmemelerini dileyerek, “Mesleğimiz çok zevkli çok keyifli, severek yapılabilecek bir meslek, bununla beraber malzememiz insan. Böyle olunca mesleğimiz ayrı bir kutsallık kazanıyor. Sizlerin de bugün yapacağınız yeminle birlikte hiçbir zaman meslek etik ve ahlakından vazgeçmeyeceğinize inanıyorum” şeklinde konuştu. Hocalarının ellerinden mezuniyet belgelerini alan 75 diş hekimi, mesleki yeminlerini etmelerinin ardından gelenekselleşen kep fırlatma etkinliği ile mesleğe ilk adımlarını attılar.

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  SEVDİM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

LGS tamamlandı Sorular ve cevap anahtarı yayınlandı
Bölgesel

LGS tamamlandı Sorular ve cevap anahtarı yayınlandı

MEB, internet sitesi üzerinden soruların yanı sıra cevap anahtarlarının paylaşıldığını duyurdu. Öğrenciler, sınav kitapçıklarını okullardan alabilecek.

Mehmet Şimşek'ten piyasalara ilk mesaj
Bölgesel

Mehmet Şimşek'ten piyasalara ilk mesaj

Bakanlıkta düzenlenen devir teslim töreni ile göreve başlayan Mehmet Şimşek, piyasalara verdiği ilk mesajda "Rasyonel zeminde enflasyonla mücadele temel hedefimiz olacak" dedi.

Asgari ücret yeni rekorunu kıracak! Yeni bakanın ilk mesaisi
Bölgesel

Asgari ücret yeni rekorunu kıracak! Yeni bakanın ilk mesaisi

Yeni kabinede Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olan Prof. Dr. Vedat Işıkhan'ın ilk görevi asgari ücret olacak. İşte asgari ücret için masadaki rakamlar...

Türkiye Yüzyılı Kabinesi belli oldu. İşte merak edilen bakanlar!
Bölgesel

Türkiye Yüzyılı Kabinesi belli oldu. İşte merak edilen bakanlar!

"Yeni kabine listesinde kimler var?" Başkan Erdoğan, Çankaya Köşkü'nde yaptığı açıklamada Türkiye Yüzyılının ilk bakanlarını tanıtırken, eski bakanlara da hizmetlerinden dolayı teşekkür etti. İşte detaylar...

Korkuteli Kızıldağ Köy halkı
Yaşam

Korkuteli Kızıldağ Köy halkı

Antalya Korkuteli Kızılcadağ Mahalle (köy ) halkı Köylerine Antalya ASAT müdürlüğü tarafından su Sondaj kuyusu açılmasını protesto ettiler. Kızılcadağ Çığlık yaylası arasında vurulan sondaj kuyusu açılmasını protesto ederek derhal sondaj makinesinin kaldırılması istediler.

Burdur Özel İdareden içme suyu çalışması
Yerel Yönetim

Burdur Özel İdareden içme suyu çalışması

Burdur İl Özel İdaresi, ilçe ve köylerde çalışmalarına devam ediyor. Ekipler, Kayacık ve Asmalı köylerinde içme suyu şebeke hattı yapım işlemlerini tamamladı.