Antalya

Akdeniz Üniversitesi'nde Ziraat Fakültesi Ürün Satış Yeri Açıldı!

Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanlığı, kampüs içinde Antalya'daki tüm vatandaşların alışveriş yapabileceği Ziraat Fakültesi Ürün Satış Yeri'ni hizmete açtı.

Akdeniz Üniversitesi'nde Ziraat Fakültesi Ürün Satış Yeri Açıldı!

Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanlığı, üniversite kampüsünün içine Antalya'da yaşayan tüm vatandaşların alışveriş yapabileceği Ziraat Fakültesi Ürün Satış Yeri'ni hizmete açtı. Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Erkan, yıl sonuna kadar kırmızı et ürünlerinin de alıcılarla buluşacağını açıkladı.

Akdeniz Üniversitesi kampüsü içinde tüm vatandaşların temel gıda ihtiyaçlarını karşılayabileceği "Ziraat Fakültesi Ürün Satış Yeri"nin yeni tesisi, 17 Nisan çarşamba günü hizmete açıldı. Açıldığı günden itibaren yoğun ilginin yaşandığı tesis hakkında bilgi veren Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Erkan, "Üniversitelerin, 3 temel amacı vardır; eğitim, araştırma ve toplumsal katkı amacı. Biz buna binaen, Ziraat Fakültesi Ürün Satış Yeri'nde sağlıklı ve güvenli gıdalar üreterek, Akdeniz Üniversitesi personeline ve Antalya'daki tüketicilere güvenli gıdalar sunmayı amaçlıyoruz. 12 aylık süreç içerisinde 90 farklı kalemde ürün üretiyoruz. Bunların büyük çoğunluğu araştırma sonuçlarından elde ettiğimiz ürünler, hem bunların denemelerini yapıyoruz, hem de deneme fazlası ürünlerimizin de satışlarını gerçekleştiriyoruz. Süt ürünlerimiz 12 ay boyunca yıl boyu satışa sunuluyor" dedi.

"Kırmızı et ve dondurma da satışa sunulacak"

Prof. Dr. Mustafa Erkan, kampüs içinde yer alan büyük baş hayvan çiftliğinde ve seralarda, vatandaşların tüm gıda ihtiyaçlarını karşılayabilecek ürünler yetiştiğine dikkat çekti. Erkan, "Hemen hemen tüm süt ürünlerimiz var, çiğ sütten yoğurda, peynire ve kaşara kadar hepsi mevcut. Seralarımızda yetiştirdiğimiz sebzelerimiz var, tüketicilerin ihtiyacı olan tüm ürünleri buradan temin etmeleri için çalışıyoruz. Buraya gelen müşterimiz, dışarıya gitmeden, buradan tüm ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Şu an da eksik olan birkaç temel ürünümüz var, bunların başında et ürünlerimiz geliyor. Bu yılın sonuna kadar, kampüsümüzde bulunan et üretim tesisini de faaliyete geçirerek, yıl sonunda kırmızı et ürünlerimizi de satışa sunmaya çalışacağız. Eksik olan ikinci ana ürünümüz ise; Antalya'nın yaz aylarında çok sıcak olmasının da etkisiyle, yaz mevsiminde kampüsümüzde dondurma üreterek, hem öğrencilerimize hem de Antalyalı tüketicilerimize dondurma satışı gerçekleştirmek istiyoruz" diye konuştu.

Satış yeri, hafta içi hizmete açık

Prof. Dr. Mustafa Erkan, yeni açtıkları ürün satış yeri öncesinde de kampüs içinde küçük bir satış ünitesi yer aldığını fakat talepleri karşılamadığı için yeni bir girişimde bulunduklarını belirtti. Erkan, şöyle devam etti:

"Daha önce küçük bir satış ünitemiz vardı, orada kapasitemiz son derece küçüktü ve daha dar bir alandaydı. Günlük 500 ila bin arasında müşterimiz oluyor. Özellikle pazartesi ve cuma günleri en yoğun günler. Bu iki günde bin müşteri sayısına ulaşıyoruz, onun dışında 500 alıcının altına hiç inmedik. Günlük üretim yapıyoruz, sabah 7'de sağım yapılan sütün, 9'dan itibaren satışı başlıyor. Bizim ikinci güne ürünümüz kalmıyor. Çoğu zaman sabah saatlerinde satışa başlayan tesisimizde, talebe bağlı olarak saat 11.00'de ürünlerimiz tükeniyor. Bunun için de çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz, üretim artışı planlarımız var. Hedefimiz daha fazla sayıda müşteriye ulaşabilmek, aynı zamanda ülkemizin tarımsal üretimine de kısmen de olsa katkıda bulunmak istiyoruz. Hafta içi sabah 08.30-17.00 saatleri arasında açığız."

Meyve, sebze ve süt ürünleri tüketiciyle buluşuyor

Prof. Dr. Mustafa Erkan, ürün satış yerinde yaklaşık 60 ürün olduğuna vurgu yaparak konuşmasını şu şekilde sonlandırdı:

"Şu anda satış yerimizde yaklaşık 60 ürünümüz var, meyve, sebze ve süt ürünleri ağırlıklı olmak üzere aynı zamanda tıbbi aromatik ürünleri olan zerdeçal, zencefil ve zeytinyağı da ürün çeşitlerimiz arasında yer alıyor. Kampüsümüzde büyükbaş hayvanlarımız da var, erkek danalarımızı ete işlemeyi düşünüyoruz. Bununla ilgili tesis çalışmalarımız devam ediyor, bunu tamamladığımız an da yıl sonunda et üretimine katkı sunmaya başlayacağız. Türkiye'de et fiyatları sürekli yükseliyor, bunun nedeni üretimin yetersiz olması, üretim artışıyla bu sorunların önüne geçebiliriz, biz de buna Ziraat Fakültesi olarak kısmi de olsa katkı sunmayı amaçlıyoruz."

"Fiyatları uygun"

Ziraat Fakültesi Ürün Satış Yeri'nde alışveriş yapan Öğretmen Sedat Zengin, tesisin eski yerinden itibaren takipçisi olduğunu belirterek, şu ifadelere yer verdi:

"Her zaman geliyorum. Süt, yoğurt, biber, domates ne bulursam alıyorum. Bugün süt ve yoğurt alacağım. Çok yeri denedim ama en güzeli burası. Fiyatları dışarıya göre daha uygun. Her zaman tavsiye ederim."

Akdeniz Üniversitesi kampüsü içinde işletmeci olan Tolga Kağan ise yeni tesiste ürün çeşitliliğinin artmasından memnuniyetini dile getirdi. Kağan, "Sık sık geliyoruz, sütümü peynirimi yoğurdumu her şeyi buradan alıyorum. Doğal ürünler, fiyatlar da makul, herkes alışveriş yapabilir. Ürün çeşitliliği de arttı, sebzeleri görünce mutlu olduk" dedi.

Akdeniz Üniversitesi içinde yeni binaya taşınan Ziraat Fakültesi Ürün Satış Yeri, hafta içi 08.30-17.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Akdeniz Üniversitesi'nde Ziraat Fakültesi Ürün Satış Yeri Açıldı!Akdeniz Üniversitesi'nde Ziraat Fakültesi Ürün Satış Yeri Açıldı!Akdeniz Üniversitesi'nde Ziraat Fakültesi Ürün Satış Yeri Açıldı!Akdeniz Üniversitesi'nde Ziraat Fakültesi Ürün Satış Yeri Açıldı!Akdeniz Üniversitesi'nde Ziraat Fakültesi Ürün Satış Yeri Açıldı!Akdeniz Üniversitesi'nde Ziraat Fakültesi Ürün Satış Yeri Açıldı!Akdeniz Üniversitesi'nde Ziraat Fakültesi Ürün Satış Yeri Açıldı!Akdeniz Üniversitesi'nde Ziraat Fakültesi Ürün Satış Yeri Açıldı!Akdeniz Üniversitesi'nde Ziraat Fakültesi Ürün Satış Yeri Açıldı!Akdeniz Üniversitesi'nde Ziraat Fakültesi Ürün Satış Yeri Açıldı!Akdeniz Üniversitesi'nde Ziraat Fakültesi Ürün Satış Yeri Açıldı!Akdeniz Üniversitesi'nde Ziraat Fakültesi Ürün Satış Yeri Açıldı!Akdeniz Üniversitesi'nde Ziraat Fakültesi Ürün Satış Yeri Açıldı!Akdeniz Üniversitesi'nde Ziraat Fakültesi Ürün Satış Yeri Açıldı!

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 51
  ALKIŞ
 • 13
  BEĞENDİM
 • 3
  KIZDIM
 • 2
  SEVDİM
 • 1
  BEĞENMEDİM
 • 1
  GÜLDÜM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  ŞAŞIRDIM

Yorumlar (5)

Mustafa AYDIN

1 ay önce / 21.04.2024

Kefir kültürü de olursa iyi olur, Ege Üniversitesinde oluyordu.

  |   Beğenmedim 0   |   Cevapla

Anıl

1 ay önce / 20.04.2024

Her şaban kapısında 10 tane yaşlının sıra beklediği bir alan

  |   Beğenmedim 1   |   Cevapla

Hayat

1 ay önce / 20.04.2024

Ürünler doğal deniliyor ama değil, örneğin yoğurdun içine süt tozu koyuyorlar, bunu kendi gözlerimle gördüm

  |   Beğenmedim 2   |   Cevapla

Oğuz veli tezcan

1 ay önce / 20.04.2024

Bizleri bu üç harfli marketlerden kurtarmaya yönelik bir çalışma, yeter artık her yönüyle tebrikler başarılarınızın devam etsin teşekkürler

  |   Beğenmedim 3   |   Cevapla

Ayşe

1 ay önce / 20.04.2024

Burası en az 30 yıldır satış yapıyor, neden yeni bir yer gibi yalan haber yapıyorsunuz

  |   Beğenmedim 7   |   Cevapla

İlgili Haberler

Haluk Levent Korkuteli'yi Salladı! Binlerce Korkutelili Yağmura Rağmen Konserde Coştu!
Bölgesel

Haluk Levent Korkuteli'yi Salladı! Binlerce Korkutelili Yağmura Rağmen Konserde Coştu!

Korkuteli Belediyesi'nin ev sahipliğinde ve Korkutelili İş İnsanı Sabri Gülel'in sponsorluğunda düzenlenen Yaz'a Merhaba Konseri'nde Haluk Levent muhteşem bir konser verdi.

Antalya’nın Yörükleri Kepez’de buluştu
Bölgesel

Antalya’nın Yörükleri Kepez’de buluştu

Antalya Yörük Türkmen Kültür ve Dayanışma Derneği’nin düzenlediği 9. Keşkek Şöleni, Varsak Kirişçiler Mesire alanında gerçekleştirildi. Şölene katılarak, Yörüklerin heyecanına ortak olan Kepez Belediyesi Başkan Vekili Prof. Dr. Refik Emre Altekin, kazanların başına geçerek misafirlere Anadolu’nun vazgeçilmez lezzeti keşkek dağıttı.

ATASEM kursiyerlerinden yıl sonu sergisi
Bölgesel

ATASEM kursiyerlerinden yıl sonu sergisi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Atatürk Sanat ve Meslek Kurslarında (ATASEM) eğitim gören kursiyerlerin yıl boyunca aldıkları eğitimin ardından hazırladıkları el emeği ürünler yılsonu sergisiyle ziyarete açıldı.

Antalya'da Trafik Kazası Korkuttu
3. Sayfa

Antalya'da Trafik Kazası Korkuttu

Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde otomobil ile motosikletin çarpıştığı kazada motosiklet sürücüsü yaralandı.

Burdur’dan Antalya’ya sevk edilen 23 hastadan 3'ü entübe
Bölgesel

Burdur’dan Antalya’ya sevk edilen 23 hastadan 3'ü entübe

Antalya İl Sağlık Müdürü Evren Ekingen, basın mensuplarıyla bir araya geldiği toplantıda, Burdur Devlet Hastanesinde diyaliz tedavisi almasının ardından rahatsızlanan 23 hasta hakkında açıklamada bulundu.

 Türkiye'nin en yaşlı boz ayı kalıntısı Karain'de
Bölgesel

Türkiye'nin en yaşlı boz ayı kalıntısı Karain'de

Karain Mağarası Kazı Başkanı Prof. Dr. Kadriye Özçelik, Karain Mağarası'nın özelliklerini, kazı çalışmalarını ve yakın zamanda başlayacak olan kazı döneminden beklentilerini aktardı.