Payallar Günay Demirel Ortaokulu öğrencileri, Alanya Belediyesi’nin Avsallar Kurs Merkezi’nde açtığı kilim atölyesini ziyaret etti. Atölyede öğrenciler dokuma deneyimi yaşayarak, kilime dair bilgiler aldı.
İplikten kilime gidiş yolculuğunu öğrenmek için Payallar Günay Demirel Ortaokulu 7/E sınıfı öğrencileri Türkçe Öğretmeni Osman Yılmaz önderliğinde Alanya Belediyesi’nin Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitimi Merkezi iş birliğinde, Avsallar Mahallesi’nde açtığı El Sanatları Atölyesi’ni ziyaret ettiler.
Öğrencilere, dokuma öğreticileri tarafından kilimle ilgili kavram ve nesneler tanıtıldı; ıstar tezgahı, kirmen ve kirkit (tarak) hakkında bilgi verildi. Bir kültür mirası olan kilimin, Türk Kültüründeki önemi hakkına bilgiler aktarılarak kilim üzerine hikayeler anlatıldı. Tezgah başına oturarak kilim dokuma deneyimi yaşayan her bir öğrenci kilim dokumayı sevdiğini ifade etti.İHA
Kemer Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Ahmet Erkal Destek Eğitim Kursu, Kemer'deki tüm öğrencilere üniversite tercihleri için ücretsiz tercih danışmanlığına başladı.
Geçici barınmanın yanı sıra sağlık ve rehabilitasyon hizmeti de verilen Marmaris Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi minik öğrencileri ağırladı.
Elazığ’da bir anaokulu, idaresi, öğretmenleri ve öğrencileri ile köy okulunu onarıp kırtasiye ihtiyaçlarını giderdi.
Burdur'un Bucak ilçesinde Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) giren çocuklarını yalnız bırakmayan aileler, okul kapısının önünde dua ederek bekledi.
Burdur Belediyesi 8-9 Haziran tarihlerinde YKS’ye girecek öğrencilere ücretsiz ulaşım desteği sağlayacak. Detaylar burada...
Bolu'nun Mudurnu ilçesinde yaklaşık 7 asırdan bugüne her cuma yapılan esnaf duasına minik öğrenciler de katıldı.
Yorumlar (0)