Alanya Belediyesi, Mahmutlar Mahallesi Yarderesi kenarındaki yenileme çalışmalarına devam ediyor.
Mahmutlar Yarderesi Projesi’nde 131 No’lu Sokak ile Kılınçarslan Caddesi arasındaki dere ıslah ve taş duvar çalışmaları tamamlandı. Alanya Belediyesi ekipleri, peyzaj, yürüyüş alanı ve projedeki sanat yapıları için çalışmalarını sürdürüyor. D-400 Karayolu’ndan Barbaros Caddesi’ne uzanan Yarderesi kenarında yeni yenileme alanını hayata geçirmek için aralıksız olarak çalıştıklarını ifade eden Başkan Yücel, projede yer alan pek çok çalışmanın tamamlandığını belirterek, “Mahmutlar İlköğretim Okulu ile D-400 Karayolu arasında yer alan Yarderesi’ndeki projemiz bölgeye ayrı bir cazibe katacak. Sahilden merkeze uzanan dere, çevresindeki sanat yapıları ile çok güzel bir görünüme kavuşacak. Projemiz tamamlandığında Mahmutlar’ın çehresi değişecek. Mahmutlarımızda vatandaşlarımız bu alanlarda hoşça vakit geçirebilecekler” dedi.
Alanya Belediyesi, alt yapı ve hazırlık aşamalarını tamamladığı Mahmutseydi Çevre Yolu’nda sathi asfalt kaplama çalışması başlattı.
Alanya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, İlçe Emniyet Müdürlüğü personeliyle birlikte Barlar Sokağı’nda motosiklet denetimi yaptı.
Alanya Belediyesi'nce düzenlenen Geleneksel Gökbel Yağlı Pehlivan Güreşleri Festival alanında yer alacak giyim, yemek, şarküteri, züccaciye, ev testili, oyuncak, takı ve meyve sebze gibi pek çok stant için başvurular başladı.
Alanya Belediyesi, Alanya’nın coğrafi işaretli lezzeti Gülüklü Çorba’nın, UNESCO Somut Olmayan Kültürel Miras Türkiye Ulusal Envanteri’ne alınması için İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile ortak bir çalışma başlattı.
Alanya'da kirli denize son! Belediye Başkanı Özçelik'ten sert ceza, "Tekneler Men Edildi!"
Alanya Belediyesi Engelsiz Halk Plajı, engelli vatandaşları denizle buluşturuyor.
Yorumlar (0)