Alanya Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğü’nün koordinasyonunda ilgili birim personelinin katılımıyla 'İmar Uygulamaları Akreditasyon Eğitimi' verildi. İki gün süren eğitime, Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik de katıldı.
Alanya Belediyesi, personelin nicelik ve niteliklerini artırmak, kişisel gelişimlerini sağlamak, performansını yükseltmek maksadıyla kurum içi eğitim çalışmalarına devam ediyor. Bu amaçla Belediye Plan ve Proje Müdürlüğü’nün koordinesinde ‘İmar Uygulamaları Akreditasyon Eğitimi’ düzenlendi. Eğitim programına, Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik, Başkan Yardımcıları Hasan Can Kamburoğlu, Hasan Servet Ünlü, Abdullah Akbaş, Plan ve Proje Müdürü Enes Yılmaz, İmar Müdürü Hüseyin Uysal ile ilgili komisyonlukların temsilcileri katıldı.
İki gün süren eğitim Türkiye’nin alanında uzman isimlerinden Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Arazi Yönetimi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Bayram Uzun, Prof. Dr. Volkan Yıldırım ve Adem Atasoy tarafından gerçekleştirildi. İlçe genelinde karşılaşılan imar uygulama sorunları ve çözüm önerilerinin değerlendirildiği eğitimde, yaygın bozma nedenlerini ortadan kaldırmaya yönelik tedbirler, eski ve yeni mevzuattan kaynaklı karışıklığın giderilmesi, bedele dönüştürme, geri dönüşüm uygulamaları, hisse çözümü, re’sen tevhid uygulamaları, yoldan ihdas ve diğer ihdaslar, Arazi ve Arsa Düzenlemesi (AAD) uygulamalarında kamulaştırma süreci, hukuki el atmalar, AAD uygulamalarına giren parsel tiplerinde özel durumlar, beş yıllık imar programları gibi birçok konu uygulama ve örneklerle ele alındı.
Eğitim programı kapsamında yerel yönetimlerin kendine özel imar uygulama sorunları detaylı olarak işlendi.
Isparta Belediyesi, 25 servis ve 20 taksi plakası için kiralama ihalesine çıkıyor. İhale detayları, başvuru şartları ve katılım bilgileri için tıklayın.
Burdur'un Bucak ilçesinde Bucak Belediyesi Akaryakıt Hizm.San.Ve Tic.A.Ş personel alacak. Peki, kaç personel alınacak ve hangi pozisyonlar için alım yapılacak? Başvuru şartları neler? Başvurular nereden ve nasıl yapılacak? Başvuru şartları ve gerekli belgeler burada.
Antalya'da Kepez Belediyesi, Duraliler Mahallesi'nde dün meydana gelen hortum felaketinde oluşan olumsuzluklara müdahale etti.
Nazilli Belediye Başkanı Dr. Ertuğrul Tetik’in talimatı ile Nazilli Merkez ve kırsal mahallelerinde yeniden ve yeni seçilen Mahalle Muhtarlarına ziyaretler başladı.
Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi’nin ‘Yerinde öğreniyoruz’ projesi kapsamında Fatih Sosyal Etkinlik Merkezi’nde açılan gastronomi mutfağında kursiyerlere pide yapımı ile ilgili teorik ve uygulamalı eğitimler veriliyor.
Düzce Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, 2024 yılı ilk 6 aylık faaliyet raporunu yayımladı
Yorumlar (0)