Zonguldak’ın Alaplı Belediyesi tarafından Muharrem ayı dolayısıyla vatandaşlara aşure ikramı yapıldı. Aşure programı Cuma namazı sonrası Alaplı Merkez Cami önünde gerçekleştirildi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdikleri programda Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin ve protokol üyeleri vatandaşlara aşure ikramında bulundu.
Aşure gününün, paylaşmanın, dayanışmanın, birlikteliğin ve sevginin ifadesi, bolluk ve bereketin simgesi olduğunu ifade eden Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, ‘Bugün burada düzenlediğimiz aşure günü etkinliği ile vatandaşlarımızla bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Vatandaşlarımızla birlikte paylaşmanın ve birlikteliğin mutluluğunu yaşıyoruz. Katılan herkesten Allah razı olsun, Allah birlik beraberliğimizi bozmasın, Allah niyetimizi kabul etsin’ dedi.
Alaplı Belediyesi tarafından düzenlenen aşure etkinliğine Alaplı Kaymakamı Vedat Yılmaz, siyasi parti Milletvekilleri ve temsilcileri ve sivil toplum örgütlerinin başkan ve yöneticileri, Belediye ve İl Genel Meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. İHA
Feke Belediye Başkanı Cömert Özen, pazarda esnaf ve vatandaşlara aşure ikramında bulundu.
Kayseri Lokantacılar ve Pastacılar Odası tarafından Muharrem ayı dolayısıyla hazırlanan 10 bin kişilik aşure, vatandaşlara ikram edildi.
Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Yusuf Tekin, memleketi Erzurum’da Cuma namazı sonrası vatandaşlara aşure dağıttı.
Bucak Karayvatlar Mahallesi'nde Muhtar Mehmet Ergit tarafından düzenlenen aşure etkinliğine Bucak Kaymakamı, Belediye Başkanı ve birçok vatandaş katıldı. Birlik ve dayanışma pekiştirildi.
Yeşilyurt Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Cemal Gürsel Mahallesindeki Konteyner Kentte düzenlenen aşure ikramında konuşan Yeşilyurt Belediye Başkanı Prof. Dr. İlhan Geçit, “ Etnik kökeni, dini, dili ve ırkı ne olursa olsun bu toplumu oluşturan bütün renkleri sevgiyle, muhabbetle, içten, samimiyetle ve hoşgörüyle kucaklıyoruz.
Çekmeköy'de, Muharrem ayı aşure ile bereketlendi. İlçenin dört bir yanına kurulan alanlarda binlerce vatandaşa aşure ikramı yapıldı.
Yorumlar (0)