Antalya’da kullanılmayan iki katlı bina alev alev yandı. İtfaiye ekiplerinin müdahalesi sonucu bitişikteki binalara sıçramadan söndürülen yangında, park halindeki bir araç ise kullanılamaz hale geldi. Aracın şu an şehir dışında olan eşine ait olduğunu ve yangının metruk evlerde kalan kağıt toplayıcılar yüzünden çıktığını ileri süren bir vatandaşın, “Araç eşimindi ve haberi yok. Söyleyemedim” dediği sırada gözleri doldu.
Yangın, 14.30 sıralarında Muratpaşa ilçesine bağlı Memurevleri Mahallesi 205 Sokak üzerindeki 2 katlı kullanılmayan binada çıktı. Edinilen bilgiye göre, binadan alevlerin yükseldiğini görenler durumu 112 Acil Çağrı Merkezine bildirdi. İhbarla birlikte olay yerine itfaiye, polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yangın bir anda yayılırken, bitişiğindeki bina sakinleri evlerini boşalttı. Belirtilen adrese gelen itfaiye ekipleri, alevlerin binalara sıçramasını önleyip yangını kontrol altına aldı. Polis sokağı yaya ve araç trafiğine kapatıp güvenlik önlemi aldı. Yangında iki katlı bina tamamen küle dönerken, yakınında park halinde bulunan bir otomobil de yanarak kullanılamaz hale geldi.
Binanın alev alev yanma ve vatandaşların panik anları cep telefonu kameralarına yansıdı.
Eşine ait aracın yanmasından dolayı büyük üzüntü yaşayan Tahir Mazıcı, yangının metruk yapıda kalan kağıt toplayıcılar yüzünden çıktığını ileri süren, “Kağıtçılar vardı burada. Yığıyorlar buraya kartonları, kağıtları. Evim yok, burada kalıyorum diyor. Biri izin vermiş, kim verdiyse artık. Buraya gelen adamları görsen, bir de dikleniyor bana. Sen kendin olsan çoluk çocuğunu buradan geçirmezsin” dedi.
Mazıcı, şehir dışındaki eşine otomobilinin yandığını söyleyemediğini de belirterek, “Araç yandı. Eşimin haberi yok. Komşulardan birisi aradıysa olmuştur ama ben söyleyemedim” diye konuştu.
Öte yandan yangının çıkış nedeniyle ilgili inceleme başlatıldı.
Aydın'ın Efeler ilçesinde otluk alanda çıkan yangın rüzgarın etkisiyle geniş bir alana yayılırken, havadan ve karadan müdahale eden ekipler bölgedeki yerleşim yerlerini tehdit eden alevleri yoğun çalışmalar sonucu kontrol altına almayı başardı.
Tekirdağ’ın Ergene ilçesinde önce otluk alandan çıktığı ve daha sonra geri dönüşüm tesisine sıçradığı öne sürülen yangın birçok ilçeden görüldü.
İzmir'in Dikili ilçesinde çıkan orman yangınına havadan ve karadan müdahale sürüyor.
Burdur'un Çeltikçi ilçesi Cami Mahallesinde ev yangını çıktı. Çıkan yangın sonrasında ev kullanılamaz hale geldi.
Tekirdağ’ın Ergene ilçesi Velimeşe’de yol kenarında otluk alan ve çöp yangınında dumanlar gökyüzünü kapladı.
Düzce'de iki katlı evde çıkan yangında 2'si çocuk 5 kişi dumandan etkilenerek hastaneye kaldırıldı. Çocuklarını ve aile üyelerini tek başına alevlerin arasından kurtaran ev sahibi, "10 saniye içinde ev kullanılmaz hale geldi. Yavrularımı güçlükle kurtardım" dedi.
Yorumlar (0)