ANTALYA (İHA) - Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Rektörü Prof. Dr. Kenan Ahmet Türkdoğan, Diş Hekimliği Fakültesine 2024 yılında ödenecek bütçenin belirlendiği "Sağlık Kurumlarında Global Bütçe Protokolü"nü SGK yetkilileri ile imzaladı.
ALKÜ sağlık alanında verdiği hizmetler için yeni protokoller imzalamaya devam ediyor. Bu bünyede ALKÜ Diş Hekimliği Fakültesinin 2024 yılı hizmet bedelinin ödeneği için SGK ile "Sağlık Kurumlarında Global Bütçe Protokolü" imzalandı. Ankara’daki SGK binasında yapılan protokol, ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Kenan Ahmet Türkdoğan ile Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürü Doç. Dr. Eren Usul ve Sağlıkta Kaynak Yönetimi Daire Başkanı Dt. Seyfullah Kurt arasında imzalandı. Protokol çerçevesinde, 2024 yılında ALKÜ Diş Hekimliği Fakültesine ödenecek bütçe yer aldı.
Atılan imzalar sonrası açıklama yapan Türkdoğan, yeni dönemde de protokol anlaşmalarının devam edeceğini belirterek, "Pandemi döneminde SGK tarafından hayata geçirilen ve halen yürürlükte olan ‘Sağlık Kurumlarında Global Bütçe Protokolü’nü imzalayarak fakültemize ödenecek bütçe belli oldu. İmzaladığımız protokol ile Diş Hekimliği Fakültemizin hizmet kalitesini daha ileri bir seviyeye taşıyabileceğiz. Protokolün imzalanmasında emekleri olan başta Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Vedat Işıkhan’a, SGK Başkanı Dr. Raci Kaya’ya, GSS Genel Müdürü Doç. Dr. Eren Usul ve Daire Başkanı Dt. Seyfullah Kurt’a teşekkür ederim. Protokolümüz hayırlı olsun” dedi.
Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi millî atlet Salih Korkmaz ve Spor Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Işık Bayraktar, Paris 2024 Yaz Olimpiyat Oyunları’na katılmak için kafile ile birlikte Paris’e gitti.
Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ); Kestel Yerleşkesi’nde kurulan GES Projesi sayesinde mart, nisan, mayıs ve haziran aylarındaki enerji tüketimlerinin tamamını GES’ten karşıladı.
Antalya Büyükşehir Belediyesi Aşevi, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi'nde (ALKÜ) öğrencilere final haftasında her sabah çorba ikram ediyor.
Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesinde (ALKÜ) öğrencilerin motivasyonunu artırmak için her yıl mayıs ayında düzenlenerek geleneksel hale gelen “ALKÜ Bilim, Kültür, Sanat ve Spor Şenliği” Kestel Yerleşkesi'nde başladı.
Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi’nde Amerika Birleşik Devletleri’nde ve bazı Avrupa ülkelerinde üniversitelerinde Filistin’deki soykırıma tepki göstermek için yürüyüş gerçekleştirildi.
Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin mevcut personel yemekhane alanının yoğun bakıma dönüştürülmesi adına Antalya Valiliğinde protokol imzalandı.
Yorumlar (0)