Yalova Altınova Anadolu Lisesi Öğrencileri, Çanakkale şehitliğine düzenlediği geziyle şehitlerini andı.
Altınova Anadolu Lisesi, ÇEDES Projesi Değerler Eğitimi kapsamında "Şühedanın izinde" Programı kapsamında Altınova Belediyesi’nin desteğiyle Çanakkale’ye gezi düzenledi.
Diyanet İşleri Başkanlığı, Millî Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı iş birliğinde hayata geçirilen Değerler Eğitimi Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum (ÇEDES) Projesi kapsamında Altınova Anadolu Lisesi Öğrencilerine yönelik Çanakkale gezisi düzenlendi.
Çanakkale Gelibolu Adasında Şehitlikler ve Müzeleri, rehber eşliğinde gezen öğrenciler, duygusal anlar yaşadı. Özellikle büyük mücadeleye kendileri gibi lisede okuyup da vatan savunmasına katılıp şehit olan öğrencilerin hikâyesini dinlediklerinde gözyaşlarını tutamadı.
Gezi ile ilgili bilgi veren Okul Müdürü Bünyamin Kozaklı, “Danışman öğretmenlerimizin gözetiminde 40 öğrencimizin katılımıyla gerçekleşen etkinlikle, öğrencilerimizde Çanakkale Ruhunun oluşması hedeflendi. Bu etkinliğimizde atkılarından dolayı Altınova Belediye Başkanımız Metin Oral Bey’e teşekkür ederiz" diye konuştu. İHA
TÜBİTAK 55. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Türkiye Finaline 6 proje ile katılım sağlayan Erzurum; 1 ikincilik, 2 üçüncülük, 2 teşvik ödülü olmak üzere 5 derece elde ederek büyük bir başarıya imza attı.
Kadıköy Anadolu Lisesi öğrencileri okuldan kovmakla öğrencileri tehdit eden okul müdürü Ali Fuat Güney'e mezuniyet töreninde tepki göstererek sırtını döndü. O görüntüler ise sosyal medyada gündem oldu.
Medicana Eğitim Grubu MBA Okulları tarafından "Tutku Senin, Sahne Senin" sloganıyla düzenlenen Orkestralar Festivalinde lise öğrencileri sahne aldı.
Ardahan Yunus Emre Anadolu Lisesi ve Ardahan Fen Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan TÜBİTAK 4006-B Bilim Fuarı kapsamında öğrencilerinin yapmış oldukları çalışmalar ile ilgili düzenlenmiş olan Bilim Fuarı açılışı gerçekleşti.
Tavşanlı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Tavşanlı Arslanbey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, "FARK(N)ET" isimli mobil uygulama ile 55. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri bölge finallerinde yarışacak.
Düzce Üniversitesi'nin her ayın son Çarşamba günü düzenlediği "Açık Kampüs" uygulamasında bu ay Düzce Atatürk Anadolu Lisesi öğrencileri konuk oldu. Yaklaşık 45 öğrenci, Mühendislik, Eğitim ve Fen Edebiyat Fakültelerini ziyaret ederek üniversite hakkında bilgi aldı.
Yorumlar (0)