2022 yılı verileri açıklandı Burdur Emniyet Türkiye Birincisi

Burdur'da emniyet ekipleri tarafından yapılan çalışmalarla meydana gelen olaylar %100 aydınlatılarak, Türkiye'de 1'inci sırada yer aldı.

Burdur'da emniyet ekipleri tarafından il genelinde suçun önlenmesi, olayların aydınlatılması ve suçluların yakalanmasına yönelik yürütülen çalışmalara kararlılıkla devam edilmektedir.
Bu kapsamda İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından 2022 yılı içerisinde yürütülen çalışmalarda;
Tüm Asayiş Suçları İncelendiğinde;
• Genel asayiş ve kamu düzeninin sağlanması, vatandaşlarımızın huzur ve sükûnunu bozarak can güvenliğini tehlikeye düşüren suçluların tespiti, yakalanması ve adli makamlara teslim edilmesi amacıyla fiziki ve teknik tüm imkânlardan maksimum düzeyde faydalanılarak yürütülen titiz çalışmalar sayesinde 2022 yılı 12 aylık dönem içerisinde ilimizde meydana gelen olayların %100'ü aydınlatılmış, ilimizin ülke sıralamasında 1. sırada yer almasını sağlamıştır.
Malvarlığına Karşı İşlenen Suçlar İncelendiğinde; (Hırsızlık, Yağma vb.)
• Maddi olarak vatandaşlarımızı zarara uğratan şüpheli şahısların tespiti amacıyla yürütülen çalışmalarda, şüpheli şahıslar çalınan malzemeler ile birlikte yakalanarak vatandaşlarımızın zararı giderilmiş ve meydana gelen olayların %100'ü aydınlatılarak ilimiz ülke sıralamasında 1. sırada yer almıştır.
• Bu olaylar içerisinde meydana gelen İş Yerinden/Kurumdan Hırsızlık, Yağma(Gasp), Otodan Hırsızlık ve Oto Hırsızlığı suçlarında ise ilimiz %100'lük aydınlatma oranı ile ülke sıralamasında 1. sırada yer aldı.
Burdur Emniyet Müdürlüğü olarak halkımızın huzur ve güven ortamı içerisinde yaşamlarını sürdürebilmesi amacıyla suç/suçlularla mücadele kararlılıkla sürdürülüyor.

Burdur emniyet Türkiye birincisiBurdur İl Emniyet MüdürlüğüBurdur emniyetÜmit BitirikTürkiyeBurdur

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.