Adem Korkmaz'dan Oğuzhanspor MAKÜSpor maçı açıklaması

AK Parti Burdur Milletvekili Adayı Adem Korkmaz, Kanal 15'te çıktığı canlı yayında Oğuzhanspor MAKÜSpor maçı hakkında açıklamada bulundu.

AK Parti Burdur Milletvekili Adayı Adem Korkmaz, Kanal 15'te çıktığı canlı yayında Oğuzhanspor MAKÜSpor maçı hakkında açıklamada bulundu.

Geçtiğimiz yıl gündemde büyük yer kaplayan MAKÜSpor, Oğuzhanspor ve Tefenni Belediyespor ile alakalı konunun canlı yayında açılması üzerine Burdur Milletvekili Adayı Adem Korkmaz konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Burdur derbisinin önemli olduğuna değinen Milletvekili Adayı Adem Korkmaz, "Hafta sonu yapılacak maçta, maçın centilmence ve iyi niyet çerçevesinde geçmesi hepinizin temennisi. Spor kazanmalı, seyir zevki olmalı, kim çıkarsa çıksın Burdur'un bir takımı olsun. Bu maçı kim kazanırsa bütün siyaset ve iş dünyası ve yönetim artık yeter BAL'da sıkışmak yerine 3. Lige gönderelim ve oradan da 2. Lige gönderelim." dedi.

Artık üst liglere takım gönderilmesi gerektiğini vurgulayan Adem Korkmaz, " Eğer bu hafta Oğuzhanspor'umuz maçı kazanırsa hep birlikte destek olarak üst lige göndererek aşağıdan yeni takımları BAL'a getirelim diye uğraş vermeliyiz. 'Oğuzhanspor düşsün Burdurspor çıksın' değil, Oğuzhanspor'u yukarıya gönderelim, biz çıkalım duyarlılığını oluşturmalıyız. MAKÜ'nün hikayesini unutmayalım. Oğuzhanspor şampiyon olduğu için MAKÜ eleme yapmadan BAL'a çıkabildi. MAKÜ'nün yukarıya çıkmasının sebebi Oğuzhanspor'un başarısıdır. Oğuzhan 3. lige çıksaydı, bizim şu anda BAL'da 3 tane takımla oynuyor olmamız lazımdı. " ifadelerini kullandı.

Konuya ilişkin açıklama yapan AK Parti Burdur Milletvekili Mustafa Oğuz ise, " Gönlüm elbette Oğuzhanspor'un çıkmasını ister ama kısır çekişmelerden kısır mücadelelerden ilimize bir şey kazandıramayız. Daha yapıcı bir mücadele olması lazım ki alttan gelenin yukarıya gideni ittiği, yukarıya gidenin de alttan geleni çektiği bir sistem oturtmamız gerekiyor. " şeklinde konuştu.

Adem KorkmazAK Parti Burdur MilletvekiliOğuzhansporMAKÜSporTürkiyeBurdur

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.