Burdur'un Ağlasun ilçesinde 15 Aralık 1971 yılında doğan Adem Korkmaz, AK Parti Burdur Milletvekilidir.
Adem Korkmaz; İlk, orta ve lise eğitimini Ağlasun’da tamamladı. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümünden mezun olan Adem Korkmaz, Yüksek lisansını Cumhuriyet Üniversitesinde, doktorasını İstanbul Üniversitesinde tamamladı.
Adem Korkmaz, Süleyman Demirel Üniversitesinde doçent oldu ve aynı üniversitede 2013 yılında profesör unvanını aldı. Süleyman Demirel Üniversitesinde Ağlasun Meslek Yüksekokulu ile Aksu Meslek Yüksekokullarının müdürlüklerini yapan Korkmaz, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinde 2015-2023 yılları arasında rektörlük görevini yürüttü. TBMM 28. Dönem Burdur milletvekilidir.
15 Mayıs 2015 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 130 uncu ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13 üncü maddeleri uyarınca, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörlüğüne atanmış olup 13 Mart 2023 tarihinde istifa ederek görevini sonlandırmıştır.
İngilizce ve Fransızca bilen Korkmaz, evli ve üç çocuk babasıdır
Sağlık Bakanlığı tarafından Burdur'a 3 yeni aile sağlık merkezi kazandırılması için yatırım onayı verildi. Detaylar haberimizde...
Yaklaşan yerel seçimlerle birlikte seçim çalışmalarına devam eden Emrullah Ünal, Bucak'ta Fatih mahallesi vatandaşı ile bir araya gelerek sohbet etti.
14 Mart 2023 tarihinde aktif siyasete atılan Prof. Dr. Adem Korkmaz, geçtiğimiz perşembe akşamı Kanal 15’te Seçim Özel canlı TV programına katıldı.
AK Parti Burdur Milletvekili Adem Korkmaz, yaklaşan 31 Mart yerel seçimleri ile ilgili bir paylaşımda bulundu. Korkmaz, paylaştığı fotoğrafta Burdur Belediyesi'nin merkezde olacağı Sosyal Girişimcilik Modeli'ni gösteren bir diyagramı da yayınladı.
AK Parti Burdur Milletvekili Adem Korkmaz, sosyal medya hesabında merak uyandıran "Bu şehir için hayallerimiz var" notuyla paylaştığı bir harita ile takipçilerini heyecanlandırdı.
Burdur'da bulunan ve uzun süredir atıl durumda olan eski devlet hastanesinin yeniden hizmete kazandırılması için çalışmalar başlatıldı. AK Parti Burdur Milletvekili Adem Korkmaz, Sağlık Bakan Yardımcısı Hüseyin Kürşat Kırbıyık ile görüşerek hastanenin yeniden açılması için gerekli adımları attı.
AK Parti Burdur Milletvekili Adem Korkmaz, Burdur'un kalkınması için önemli bir adım atarak DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif Balta ile görüştü. Görüşmede 2024 yılında Burdur'da yapılması planlanan yatırımlar ele alındı.
Burdur'da 3 bin 484 çiftçiye toplamda 48 milyon 428 bin 700 lira tarımsal destekleme ödemesi yapıldı. Hububat, baklagil, dane mısır ve düve alım desteği kapsamında gerçekleştirilen ödemeler, Burdurlu üreticilerin yüzünü güldürdü.
Burdur Milletvekili Adem Korkmaz, Göller Güller Ekspresi'nin ilk seferine Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'in davet edilmemesini eksiklik olarak değerlendirdi.
AK Parti Burdur Milletvekili Adem Korkmaz, Bucak Seyir Terası temel atma töreninde yaptığı konuşmada, seyir terasının şehre değer katacak önemli bir hizmet olduğunu söyledi. Detaylar haberimizde...
Burdur Milletvekili Adem Korkmaz, Süper Kupa finalinin Burdur MAKÜ İstiklal Stadyumu'nda oynanması için çağrıda bulundu. Detaylar haberimizde...
Üniversiteler, Türkiye'nin geleceğini inşa ediyor! AK Parti Burdur Milletvekili Adem Korkmaz, TBMM'de yaptığı açıklamada, üniversitelerin bütçelerini değerlendirdi.
Burdur'un Bucak ilçesinde belediye başkanlığı için AK Parti'den aday adayı olan Ali İnan, Burdur Milletvekili Adem Korkmaz'ı ziyaret etti.
AK Parti Burdur Milletvekilleri, ÜniAk Topluluğu ile bir araya gelerek öğrencilere ara sınavları öncesi başarı dileklerini iletti. Öğrenciler, milletvekillerine teşekkür etti.
Altınyayla Belediye Başkanı Ahmet Serttaş, Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu ve Burdur Milletvekili Prof. Dr. Adem Korkmaz, TOKİ Uygulama Dairesi Başkanı Kazım Bayburt'u ziyaret etti.
Ak Parti Burdur Milletvekili Prof. Dr. Adem Korkmaz, Burdur MAKÜspor'un Ziraat Türkiye Kupası eleme turunda Gençlerbirliği karşısındaki performansını Burdur için bir umut ve değişim olarak yorumladı.
Isparta ve Burdur'dan İstanbul'a haftada 5 gün uçak seferleri düzenlenecek. Seferler Isparta'dan sabah 05.00'te kalkacak, 24.00'te Burdur ve Isparta'ya dönecek.
AK Parti Burdur Milletvekilleri Mustafa Oğuz ve Adem Korkmaz, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş'ı ziyaret ederek Burdur ve ilçelerinin sosyal yardım ve destek taleplerini iletti.
Burdur'da hububat üretimi yapan çiftçilere, kışlık ekimlerde yardımcı olmak amacıyla mazot ve gübre desteği ödemesi yapıldı.
Burdur'un Çeltikçi ilçesinde düzenlenen toplantıda, ilçenin talep ve yatırımları AK Partili yetkililerle masaya yatırıldı.
AK Parti Burdur Milletvekilleri Adem Korkmaz ve Mustafa Oğuz, Yeşilova ilçesinde AK Parti Yeşilova İlçe Teşkilatı ve muhtarlarla bir araya gelerek ilçenin ihtiyaçları ve talepleri üzerine istişarede bulundu.
Hafta sonu Burdur'da Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) yetkilileri yoğun bir programla ilçelerde buluştu.
AK Parti Burdur Milletvekili Adem Korkmaz, TBMM'nin tatil döneminde yoğun bir tempo ile ilçe ve köy ziyaretleri gerçekleştiriyor.
Burdur'un Milletvekilleri Adem Korkmaz ve Mustafa Oğuz, Burdur'un taleplerini Bakan Abdulkadir Uraloğlu'na ilettiler.
AK Parti Milletvekili Korkmaz, Burdur'un içme suyu sorununa çözüm için adımlar atıyor.
DSİ 182. Burdur Şube Müdürlüğü, içme suyu değerlendirme toplantısıyla Burdur'da su kaynaklarının etkin kullanımını planlıyor.
AK Parti Burdur Milletvekilleri, Alpaslan Ali Can Bilsem'in yıl sonu etkinliğine katılarak başarılı öğrencilere ödüllerini takdim etti.
Burdur İl Meclis Başkanı Murat Akbıyık ve AK Parti Burdur eski İl Başkanı Volkan Mengi geçtiğimiz günlerde parlamentoda Burdur milletvekillerini ziyaret etti.
Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde ihtisas komisyonlarının partilere göre üye dağılımı ile komisyonlarda görev yapacak milletvekili isimleri belli oldu.
14 Mayıs'ta yapılan seçimin ardından AK Parti Burdur Milletvekili seçilen Adem Korkmaz ve Mustafa Oğuz'un görev yapacağı komisyonlar belirlendi. İşte detaylar...
14 Mayıs'ta yapılan 28. dönem Milletvekilliği seçiminde Burdur'un Milletvekili olarak seçilen İzzet Akbulut, Adem Korkmaz ve Mustafa Oğuz TBMM Genel Kurulunda yeminlerini ettiler.
AK Parti Burdur Milletvekili Adem Korkmaz, TBMM Genel Kurulu toplantısında milletvekilli yeminini etti. İşte detaylar...
AK Parti Burdur Milletvekili Prof. Dr. Adem Korkmaz, TBMM kayıt işlemini yaptırdı. İşte detaylar..
İkinci tur Cumhurbaşkanlığı seçimleri kapsamında Ak Parti Burdur Milletvekili Adem Korkmaz, Özboyacı İlkokulu’nda oyunu kullandı. İşte detaylar...
AK Parti Burdur Milletvekili Prof. Dr. Adem Korkmaz, 28 Mayıs seçimi öncesinde seçim mesajı yayımladı.
Burdur İl Başkanı Mustafa Özboyacı, Milletvekilleri Adem Korkmaz ve Mustafa Oğuz ile Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Okan’dan oluşan AK Parti heyeti, Burdur iş dünyasının temsilcileriyle bir toplantı gerçekleştirdi. İşte detaylar...
AK Parti Burdur Milletvekilleri Adem Korkmaz ve Mustafa Oğuz, beraberindeki heyet ile birlikte Burdur Adliyesinden mazbatalarını aldılar. İşte detaylar...
AK Parti Burdur Milletvekilleri Adem Korkmaz ve Mustafa Oğuz, mazbatalarını Burdur Adliyesinde aldılar. İşte detaylar...
AK Parti, 28 Mayıs seçim çalışmaları kapsamında Burdur'un Kemer, Karamanlı, Yeşilova ve Tefenni ilçelerinde çalışmalarını sürdürdü. İşte detaylar...
AK Parti Burdur İl Başkanlığı, milletvekilleri ile birlikte 28 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimleri için Burdur’un Batı ilçeleri Gölhisar, Altınyayla ve Çavdır ’da saha çalışması gerçekleştirdi.
AK Parti Burdur İl Başkanlığı, 28 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimleri için saha çalışmalarına hız veriyor.
14 Mayıs seçimlerinde Burdur'dan 2 vekil çıkaran AK Parti Burdur il başkanlığında “seçim değerlendirme” toplantısı yapıldı.
14 Mayıs seçimlerinde Burdur'da oy sayımı tamamlandı. Resmi sayımlara göre seçimde Burdur'da 1. parti olarak tamamlayan AK Parti 2 milletvekili çıkardı.
14 Mayıs 2023 genel seçimine bir gün kala Burdur’da tüm dikkatler her zaman genel seçimlerin belirleyici faktörlerinden biri olarak kabul edilen Bucak ilçesine çevrildi.