AK Parti'nin şehir buluşmaları BUTSO'da devam etti

Adalet ve Kalkınma Partisi'nin '2023'e Doğru Şehir Buluşmaları' programı Burdur Ticaret ve Sanayi Odasında (BUTSO) devam etti.

Adalet ve Kalkınma Partisi'nin '2023'e Doğru Şehir Buluşmaları' programı Burdur Ticaret ve Sanayi Odasında (BUTSO) devam etti.

AK Parti Sivil Toplum ve Halkla ilişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Belgin Uygur başkanlığında MKYK üyeleri Şevki Şar (İstanbul), Nurcan Dalbudak (24. Dönem Denizli), Mehmet Umur (İstanbul), Menderes Tevfik Türel (Antalya), Genel Merkez Teşkilat il Koordinatörü Ensar Topçu, Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ile İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık, AK Parti İl Başkanı Volkan Mengi'den oluşan heyet BUTSO Meclis Salonunda sivil toplum kuruluşu başkan ve üyeleriyle bir araya geldi.

Program BUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik'in Burdur'un tanıtımı ve ekonomik yapısı hakkındaki sunumu ile başladı. Başkan Yusuf Keyik yaptığı sunumun ardından BUTSO'nun öneri paketlerini içeren dosyaları Genel Başkan Yardımcısı Belgin Uygur'a verdi.

Toplantının ilerleyen bölümlerinde Sivil Toplum Kuruluşlarının başkan ve üyeleri ile iş insanları kendi alanlarındaki sorun, talep ve görüşlerini AK Parti heyetine aktardılar.

TALEP VE ÖNERİLER

Toplantıda görüşülen konular arasında; ticaret, sanayi, tarım ve hayvancılık sektörlerindeki yaşanan sorunlar ve öneriler, pandemi ve sonrasındaki ekonomik kırılganlıklar, fabrikalarda çalışanların iş beğenmezliği, üretimde girdi maliyetlerinin artması, ithalat, köyden kente göç, günümüzde gençlerin üretimde yer almak istememeleri, enflasyon muhasebesi işlemleri, belirlenecek olan asgari ücret hakkında işverenlere sağlanacak kolaylıklar, madencilik sektöründeki gelişmeler ve algılar, üreticilere verilen desteklerdeki koşullar ve uygulamaları, piyasada Burdur şekerinin yeterli düzeyde bulunmaması, e-devlet kullanımındaki sorunlar, enerji maliyetleri, Merkez Bankası faizleri ve sosyal yardımların üreticilere olumsuz etkileri de yer aldı.

Toplantının sonunda AK Parti heyeti sorun ve önerileri cevapladı, çözümlenemeyen konuları Ankara'ya ileteceklerini söyledi.

Programda BUTSO Başkan Yardımcısı Hüseyin Yardım, BUTSO Meclis Başkanı Ömer Çeliker'in yanı sıra BUTSO Yönetim ve Meclis Kurulu üyeleri de hazır bulundular.

AK Parti BurdurBurdur Ticaret ve Sanayi OdasıYusuf KeyikTürkiyeBurdur

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.