Bucak Belediyesi Kitap Fuarı Açıldı

Bucak Belediyesinden bir kültür hizmeti daha. Bucak kitap fuarı Kapalı Pazar Pazarı alanında açıldı.

Bucak Belediyesinden bir kültür hizmeti daha. Bucak kitap fuarı Kapalı Pazar Pazarı alanında açıldı. Açılış törenine Ağlasun Kaymakamı Bucak Kaymakam Vekili Tahir Demir, Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Yalçın Meçikoğlu, Ak Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, Ak Parti Bucak İlçe Başkanı Mustafa Oğuz, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, Belediye Meclis üyeleri, Muhtarlar, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Kitap fuarının açılış konuşmasını Belediye Başkanı Emrullah Ünal yaptı. Başkan Ünal “Sayın Kaymakamım, İlçe Başkanım, Meclis Üyelerim, muhtarlarım, kamu kurumlarımızın değerli temsilcileri, çok kıymetli hocalarım, öğrencilerim ve sevgili Bucaklı hemşerilerim, kitap fuarımızın açılışına hepiniz bir kez daha hoş geldiniz. Sizleri saygı ve muhabbetle selamlıyorum.Bucağımıza biz vizyonlar biçiyoruz. Bucak için tarım, tarih, turizm ve sanayi kenti diyoruz. Bugünde eğitim kenti Bucağın bu özelliğini görüyoruz. Bu fuar bu anlamda Bucak için çok önemlidir.Bilgiye sahip olan ve sahip olduğu bilgiyi teknolojiye çeviren ülkelerin çok hızlı geliştiğini görmekteyiz. Dünyada çok hızlı bir gelişim ve dönüşüm yaşanıyor. Bu gelişim ve dönüşümü ancak bilimle, bilgiyle, kültürle, iyi yetişmiş bireylerle yakalayabiliriz. Bizim medeniyetimizin temelinde zaten bilgi ve bilim var. Bir cihan devleti kuran atalarımızın kalemleri kılıçlarından keskin olduğu için Viyana kapılarına kadar dayandık. Fatih Sultan Mehmet İstanbul'u fethettiğinde orayı bir bilim merkezi haline getirdi ve dünyanın farklı yerlerinden bilim adamlarını İstanbul'a getirdi. Kanuni Sultan Süleyman, Fatih Sultan Mehmet ve Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün hayatlarını incelediğimizde okumaya çok önem verdiklerini ve kütüphanelerinde binlerce kitap olduğunu görüyoruz. Dünyadaki değişime ve teknolojiye ulaşmak istiyorsak bizlerin de okuması lazım. Medeniyetler edebiyat, kültür ve sanat adına ortaya koydukları değerleri sonraki nesillere yazı ve kitaplarla intikal ettirirler. Yaptığımız ve ortaya koyduğumuz çalışmaların kaybolmaması ve onların yeni nesillerle buluşması için teknoloji ne kadar ilerlerse ilerlesin tüm bunların kaydı gerekiyor. İşte bu kaydın en güzel şekli kitaplardır. O yüzden tüm çocuklarımızı ve gençlerimizi okullarımızda, evlerimizde ve her yerde kitap okumaya teşvik ediyoruz. Özellikle teknolojinin gelişmesiyle birlikte genç-yaşlı demeden bütün dünyayı etkileyen dijital bir bağımlılık ortaya çıktı ve maalesef hızla da yayılıyor. Öyle bir bağımlılık ki gençleri, çocukları derslerinden, büyükleri işlerinden ediyor. Aile bireylerini ev içinde ortak hareket etmekten bile alı koyuyor. İnsanı ve toplumun huzurunu etkileyen her türlü bağımlılıktan uzak durmalıyız. Ülkemizin ve Bucak'ımızın kalkınması ve huzuru eğitime bağlı, bunun için de kitap okumayı önemsiyoruz. Biz köklü bir medeniyetin temsilcileriyiz. Bizler Türk milleti olarak, Bucaklı olarak örnek olacağız ve okumanın erdemini önce kendimize, daha sonra bütün milletlere göstermeliyiz. Fuarımızın Bucak'ımıza bölgemize, ilimize, okullara ve yayıncılara hayırlı olmasını diliyorum.”dedi.

Ağlasun Kaymakamı Bucak Kaymakam vekili Tahir Demir de konuşma yaptı.
Açılış kurdelesinin kesilmesinden sonra protokol üyeleri kitap standlarını gezerek, kitapları incelediler.

Bucak BelediyesiBucak kitap fuarıTürkiyeBurdurBucak

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.