Bucak'ta hibe başvuruları sonuçlandı; Bu tarihe kadar teslim etmeleri gerekiyor

Burdur İli Bucak ilçesinde ​Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Kırsal Ekonomik Yatırımlarının Desteklenmesi kapsamında yapılan hibe başvurularında 27 kişi belirlendi.

Burdur'un Bucak ilçesinde de Tüm Türkiye'de olduğu gibi Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Kırsal Ekonomik Yatırımlarının Desteklenmesi kapsamında yapılan hibe başvuruları Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından değerlendirilerek sonuçlandırıldı.

Kesinleşen değerlendirme sonuçlarına göre hibe desteğine hak kazanan başvuru sahiplerine ait listeler Tarım ve Orman İl Müdürlükleri ilan panosunda ve internet sitesinde yayımlanarak ilan edildi. Listeler 5 (beş) iş günü (03 Nisan - 07 Nisan) süreyle ilanda kalacak olup başvuru sahiplerine ayrıca herhangi bir tebligat yapılmayacağı belirtildi.

Burdur'un Bucak ilçesinde hibe başvuruları kapsamında yapılan başvuruların değerlendirilmesinin ardından, 27 asıl kişi belirlenirken, 32 kişi de yedek olarak belirlendi.

Başvuru sahipleri, 2020/25 Nolu Tebliğin 32. Maddesinin 5. Bendine göre;

A iş planı (Makine ekipman alımı) için Askı İlanını takip eden 15 (on beş) iş günü (10 Nisan -02 Mayıs) tarihleri içerisinde evraklar teslim edilerek sözleşme imzalanacaktır. Evraklarda olabilecek eksikliklerden dolayı sözleşme imzalamada aksaklık olmaması için son güne kadar beklenilmemesi rica olunur. Süresi içinde hibe sözleşmesi imzalamayan başvuru sahiplerinin proje başvuruları ve bunlara ilişkin değerlendirme sonuçları iptal edilecektir.

B iş planı için Askı İlanını takip eden 20 (yirmi) iş günü (10 Nisan - 09 Mayıs) tarihleri içerisinde, İl Müdürlüğümüze şahsen başvuru yaparak hibe sözleşmesi ve eki dokümanları ile projeye esas evrakı teslim etmek zorundadır. İl proje yürütme birimince yapılacak inceleme sonrasında, 2020/25 No'lu Tebliğe ve başvuru evrakına göre uygunluğu tespit edilen proje sahipleri ile il müdürlüğü arasında yatırımcılar hibe sözleşmesi imzalamaya davet edilecektir. Kendilerine yapılan bu tebligatı takip eden 5 (beş) iş günü içerisinde il müdürlüğü ile hibe sözleşmesi imzalamayan başvuru sahiplerinin proje başvuruları ve bunlara ilişkin değerlendirme sonuçları iptal edilecektir.

Bucak İlçe Tarım ve Orman MüdürlüğüBucak hibeBurdur hibeTürkiyeBurdurBucak

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.