Burdur'da Üniversiteler Arası Futbol Karşılaşmaları Sona Erdi

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) ev sahipliğinde gerçekleştirilen 2022-2023 Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Futbol Lig Müsabakaları sona erdi.

2022-2023 Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Futbol Lig Müsabakaları Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

5-9 Aralık tarihleri arasında MAKÜ Lavanta Tepesi Otel Spor Tesislerinde gerçekleştirilen müsabakalarda Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Süleyman Demirel Üniversitesi, İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi, Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi olmak üzere toplam 6 takım mücadele etti.

9 Aralık Cuma günü tamamlanan müsabakalar sonrasında ödül töreni gerçekleştirildi. Dereceye giren takımlara kupa ve madalyaları takdim edildi. Müsabakalar sonrasında birinci olan Süleyman Demirel Üniversitesi’ne ödülü Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz tarafından verildi.

İkinci olan MAKÜ’ye ödülünü Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Günay verirken üçüncü olan Dokuz Eylül Üniversitesi’ne ödülü Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim, Araştırma ve Koordinasyon Genel Müdürü Mehmet Ata Öztürk tarafından verildi.

Türkiye Üniversite Sporları FederasyonuMehmet Akif Ersoy ÜniversitesiTürkiyeBurdur

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.