Burdur'dan 98 Sağlık Görevlisi Deprem Bölgesine Gönderildi

Burdur İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada 98 sağlık görevlisinin deprem bölgesine gönderildiği bildirildi.

Burdur İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada 98 sağlık görevlisinin deprem bölgesine gönderildiği bildirildi.
Yapılan açıklamada “Kahramanmaraş Pazarcık’ta meydana gelen ve on ilimizi etkileyen depreme devletimizin tüm birimleri ile deprem anından itibaren müdahale edilmektedir. Gün içinde; Burdur İl Sağlık Müdürlüğümüz olarak deprem bölgesine (K. Maraş ve Hatay illeri) 3 UMKE aracı / üç tim ile 13 profesyonel sağlık personeli, 10 adet 112 Acil Sağlık Hizmetleri Ambulansı ile 30 sağlık personeli (Doktor, ATT, AABT)
30 metre kare şişme çadır ve diğer ekipmanları taşıyan 1 adet Lojistik aracımız ile 3 sağlık personeli olmak üzere toplam On dört araç ile; 46 (kırk altı) sağlık personelimiz yola çıkmıştır.
Müdürlüğümüze bağlı hastaneler ve diğer sağlık tesislerinde deprem bölgesine gönüllü gitmek isteyen (Beşi Uzman Doktor, Ortopedi Uzmanı, Genel Cerrahi Uzmanı, Dâhiliye Uzmanı, Psikiyatri Uzmanı, Halk Sağlığı Uzmanı olmak üzere, 13 Doktor ile 39 Ebe, Hemşire, Sağlık Memuru, Anestezi Teknikeri) personelimizden oluşan toplam 52 sağlık personelimizi İlimiz Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nce tahsis edilen otobüs ve İl Sağlık Müdürlüğümüze ait araçlar ile akşam saat 19.00’da, Ankara’ya, Sağlık Bakanlığımıza gönderdik. Bakanlığımız bu personeli ihtiyaca göre deprem bölgesindeki illere görevlendirecektir.
Böylelikle Burdur ilimizden 98 (Doksan sekiz) Sağlık Görevlimizi deprem bölgesine göndermiş olduk.Deprem afetinde hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet, yaralılara acil şifalar diler; UMKE ve Sağlık Personeli nezdinde tüm emeği geçenlere kolaylıklar diler şükranlarımızı sunarız.” ifadeleri kullanıldı.

Kahramanmaraş depremi son dakikaBurdur İl Sağlık MüdürlüğüTürkiye

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.